NGT

Pełna wersja: [Obuwie] Hanzel
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Jak zamawiałem buty Pan Hanzel zaproponował podeszwę GRIP. Dodał jednocześnie, że zmieni to kształt buta w porównaniu z KANADĄ.
Zadanie dla ambitnych - stworzyć program do wizualizacji modeli butów :). Coś na kształt portretów pamięciowych. Ciekawe jak by to wyglądało i funkcjonowało. Może nawet mniej zawracania głowy było przez nas kupujących :) Co o tym myślicie? Zdałoby egzamin?
---
Edytowany: 2015-11-24 11:44:48
-------------------------------------------
Ja to chyba muszę czytać ze zrozumieniem :)

@ dave - na Montagnie chodziłem tylko po mieście w sumie, aczkolwiek miałem na niej jeden epizod terenowy w Ciężkowicach, w Skamieniałym Mieście. Było sucho, więc podeszwa sprawowała się dobrze.
Nie wiem jak na mokrej skale, ale mam wrażenie, że gdybym miał na niej chodzić np. po wyślizganych tatrzańskich kamieniach, to mógłbym się czuć niepewnie. Muszę to kiedyś przetestować, aczkolwiek model buta, na którym mam Montagnę nie jest za bardzo predestynowany do górskich wycieczek, że się tak górnolotnie wyrażę ;)

@ tytusi - tu masz rację, taki konfigurator by się przydał, zdjęcia wszystkich podeszew, najlepiej ze wszystkich stron - też :)

dave.

Dzięki Blatio, muszę to jeszcze przemyśleć. :)

Witam
Chciałbym zakupić but klasyczny 024sk ale chciałbym go zmodyfikować.
But ma być głownie na jesień, zimę na wędrówki po górach (woda, błoto, śnieg to mają być jego naturalne warunki użytkowania). Chce by był dosyć wodoodporny, ciepły, wygodny i nie gotował mi stopy.
Po lekturze tematu sklepałem coś takiego:
1 model klasyczny 024 sk naturalna skóra licowa - tu chodzi głównie o odporność na wodę, kolor raczej brąz pr 52 (są jakieś inne kolory skóry licowej)
2 podeszwa grip lub grizzly (nie wiem która nada się lepiej na jesienno zimowe wypady w góry, bo nie mogę za wiele znaleźć o nich na necie)
3 podszewka - myślę nad sympatex + naturalna skóra
4 dodatki - gumowy czubek lub gumowy otok na cały bud (nie wiem czy otok na cały bud nie oszpeci go trochę) ale to nie ma wyglądać to ma działać :)
5 izolacja - Thinsulate 200 - ale czy to jest wogóle potrzebne
6 sztywność - standard trekking
stabilizator pięty ?
dodatkowe usztywnienie kostki?
7 zaszyty język


Tyle mniej więcej z mojej strony, ale nie mam pojęcia co z tego wyjdzie może ktoś coś doradzi.
---
Edytowany: 2015-12-04 17:59:28

>> ''Chce by był dosyć wodoodporny, ciepły, wygodny i nie gotował mi stopy.''

W takim układzie, żeby się stopa nie gotowała, polecałbym bez membrany, ale jeśli już bardzo chcesz ją mieć, to jesienią i zimą da się wytrzymać. Warunek - dobre skarpety trekkingowe. Bez nich nie ma co podchodzić do butów z membraną (a i w butach bezmembranowych bardzo dużo dają).

>> ''podeszwa grip lub grizzly (nie wiem która nada się lepiej na jesienno zimowe wypady w góry, bo nie mogę za wiele znaleźć o nich na necie)''

To znaczy, że nawet nie przeczytałeś wątku. Pisałem wielokrotnie o różnicach między Gripem a Grizzly oraz dlaczego Grizzly się nie nadaje na zimę.

>> ''3 podszewka - myślę nad sympatex + naturalna skóra''

Kombinacja moim zdaniem bez sensu. Jak membrana, to na wewnętrzną podszewkę będzie się najlepiej nadawała tkanina - siateczka airnet albo integralna wyściółka materiałowa Sympatexu (albo Te-Poru, to prawie to samo). Skóra we wnętrze buta na zimę i jesień z moich doświadczeń się nie nadaje. Wolno schnie po przepoceniu i spowolni oddawanie wilgoci ze stopy przez membranę. To jak zakładanie bawełnianej bielizny pod kurtkę z gore-texem. Rujnuje się tym cały sens funkcjonowania membrany.
Ja mam w Hanzelach 021 membranę Te-Por z integralną wyściółką materiałową i za Chiny bym nie chciał skóry w środku. Chadzałem w nich po górach jesienią i zimą, byłem zadowolony. Dla mnie skóra w środku buta zimą nie ma już sensu bytu.

>> ''4 dodatki - gumowy czubek lub gumowy otok na cały *bud (nie wiem czy otok na cały bud nie oszpeci go trochę) ale to nie ma wyglądać to ma działać :)''

Co to jest *bud...? :-v

Gumowy czubek - tak. Zdecydowanie tak. Chyba, że lubisz mieć czuby butów zdarte do ''mięsa'', od szreni, lodu, zmrożonego śniegu, albo skał.

>> ''izolacja - Thinsulate 200 - ale czy to jest wogóle potrzebne''

Jeśli masz dobre skarpety trekkingowe, izolacja jest zbyteczna. Moje Hanzele z membraną i tak są już subiektywnie cieplejsze niż te bez membrany. Thinsulate dołożony do tego sprawi, że będziesz miał buty tylko zimowe, o cieplejszej jesieni albo wiośnie (o lecie już nie wspominając) będziesz mógł zapomnieć, bo może Ci być za ciepło.
Jak dla mnie membrana w środku na tkaninowej wyściółce (nie skórzanej!), bez izolacji Thinsulate, plus porządne trekkingowe skarpety z wełną merino (i do tego jakieś lżejsze na wiosnę i jesień) i więcej nic nie trzeba, jest uniwersalny zestaw na kilka pór roku.

>> ''stabilizator pięty ? dodatkowe usztywnienie kostki?''

Moje 024 już chyba mają to w sobie seryjnie, raczej się specjalnie nie trzeba dodatkowo o to upominać. Jak dla mnie trzymanie kostki w 024 jest bardzo dobre, pod tym względem są to dla mnie bardzo pewne buty.

>> ''zaszyty język''

Język zaszyty skórą - można, ale jeśli będzie membrana, to jest już zbyteczne. Membrana zapobiegnie przeciekaniu.
Ja mam język zaszyty skórą w swoich 024 dlatego, że nie mają membrany. Gdyby zostawić samą Cordurę w tym miejscu, to tam właśnie przeciekałyby w krytycznych sytuacjach. Poza tym skóra nieco dłużej się ''rozchadza'' i układa do stopy, niż Cordura.

bud :) to chyba wzięło się od słynnego sprzedawcy butów Ala Bundiego którego oglądałem pisząc ten post
podsumowując:
1 model 024sk skóra licowa- nie wiesz czy można w kolorze czarnym? (zresztą najprościej zadzwonię i się zapytam)
2 sympatex
3 czubek - jak by był kolor czarny buta to skusiłbym się na cały otok
4 podeszwa grip
5 brak izolacji
6 dobre skarpety

czy o czymś zapomniałem?
Dzięki za dobre rady

bud :) to chyba wzięło się od słynnego sprzedawcy butów Ala Bundiego którego oglądałem pisząc ten post
podsumowując:
1 model 024sk skóra licowa- nie wiesz czy można w kolorze czarnym? (zresztą najprościej zadzwonię i się zapytam)
2 sympatex
3 czubek - jak by był kolor czarny buta to skusiłbym się na cały otok
4 podeszwa grip
5 brak izolacji
6 dobre skarpety

czy o czymś zapomniałem?
Dzięki za dobre rady

Teraz dobrze.

Wydaje mi się, że czarną skórę powinni mieć, ewentualnie warto zapytać, czy mają niemiecką skórę Heinena w tym kolorze.
I jeszcze polecam podjąć decyzję co do wyściółki. Ja niezmiennie odradzam skórę w środku, jeśli chcesz mieć membranę. To upośledzi oddychalność membrany, bo dużo wilgoci w skórze zostanie, a w razie zapocenia będzie dłużej schła, zaś zimą może doprowadzać do wychłodzenia stopy na postojach.

Zimą, to najlepiej sprawdzają się skarpety VB i wtedy o żadnym zapoceniu czy schnięciu nie ma mowy.

czy do tego co już jest jak dołożę wyściółkę z Air net to bedzie git?

Raczej tak. Co do skarpet, ze swojej strony polecam produkty firmy Mund. Ja mam model Himalaya, zimowe, na niskie temperatury - u mnie sprawdzały się w nieocieplanych Hanzelach w temperaturach do -25 stopni (oczywiście w ruchu).
---
Edytowany: 2015-12-05 21:10:52

Otrzymałem swoje buty + dodatkowe wkładki (nie wiem dlaczego) :)
Model Kanada 038
rozmiar: na podeszwie 43 a w środku 43 1/2
skóra - czarne lico
podeszwa - platon vel platoon
izolacja Thinsulate 200
podszewka cambrelle
Podsumowując.
Skóra sztywna (potraktowałem ją Mountval Mink Oil). W środku, na cienką skarpetę, dopasowanie do stopy, tak na pierwsze wrażenie dziwne: niby za małe ale jednak dobre :). Po krótkim chodzeniu dołożyłem grubszą skarpetę i też jest ok. Może to efekt kupowania do tej pory masówek w rozmiarze najczęściej 44. Efekt wizualny butów (od góry) jak najbardziej na plus. Moja wyobraźnia okazała się kompatybilna z efektem końcowym.
Natomiast z profilu już wizualnie buty nie do końca odpowiadają mojemu wyobrażeniu. Zaskoczony jestem podeszwą. Rzeczywiście gruba. Nie myślałem, że aż tak. Mogłem sobie wziąć centymetr i zmierzyć na swoich starych grubość podeszwy może byłoby lepiej - moja wina:). Jednak mając na uwadze, że buty do miasta wolałbym cieńszą podeszwę, w teren ok grubość mi nie przeszkadza. Troszeczkę chodząc podeszwę oceniam na miękką i wrażenie jakby się kleiła do podłoża – tak wiec myślę że ślizgania nie będzie.
Podsumowując buty ok. Jednak gdybym miał zamawiać jeszcze raz to wybrałbym jednak cieńszą podeszwę. W sumie to kwestia przyzwyczajenia. Najważniejsze aby było w butach wygodnie, sucho :), i ciepło. Niekoniecznie w tej kolejności.
Jeszcze raz Blatio dzięki za rady
Pozdrawiam
-------------------------------------------
Kto pyta nie błądzi :)

Skóra się rozchodzi i zmięknie, buty się nieco rozejdą i troszkę poluźnią, także pomarszczenie skóry z czasem to normalna rzecz :)

Fakt, Platoon jest wysoki, ale mnie to odpowiada, lubię masywne trepy.
Od siebie dodam, że w porównaniu z niższym Rangersem, którego miałem wcześniej w swoich 006, mam wrażenie, że Platoon z racji swojej grubości nieco lepiej izolował od zimnego podłoża, zlodowaciałych chodników na mrozie, itp.

Aha, na zimę polecam koniecznie wkładki z żywą wełną u góry, podbite od spodem aluminium - doskonale izolują od podłoża zimą. Ja kiedyś spróbowałem takich i teraz nie wyobrażam sobie chodzenia zimą z innymi wkładkami. Dokładnie coś takiego:
https://goralka.net/preparaty-i-akcesori...ralna.html
Mają też tę zaletę, że nie chcą śmierdzieć - wełna ma właściwości bakteriobójcze. Inna sprawa z wkładkami syntetycznymi. Ale wełniane - gorąco polecam.

Wiem, że buty się rozejdą. Nie narzekam. Opisałem jedynie swoje wrażenie. Zamawiając buty miałem małe obawy czy będą pasowały. Człowiek przyzwyczajony do masówek to nie za często jesteś w stanie trafić w producenta, który szyje buty pod Twoje kopyto i fason. Wkładki takowe mam ale myślę, że nie będą potrzebne bo zima w Szczecinie nie jest jakoś strasznie mroźna. A jak przyjdą mrozy to skarpeta teżpójdzie w ruch znaczy na nogi. :)
-------------------------------------------
Kto pyta nie błądzi :)

Proszę o rady, bardziej opłaca się kupować buty gladiator 010 czy Kanada 038? Chodzi głównie o chodzenie po mieście, czasem wypad w góry. Nie mam w ogóle doświadczenia z takimi butami.
Pozdrawiam

Jak od czasu do czasu w góry, to lepiej Kanady 038, są niższe, lżejsze. Tylko trzeba mądrze skonfigurować podeszwę i wnętrze buta przy zamówieniu.
Poczytaj wątek i napisz potem, do jakich wniosków doszedłeś.

A ja mam takie pytanko - pasują mi 034, w sklepowej konfiguracji, bez membrany, nubuk, Grip, AirMesh. Myślę, że jako buty używane w górach tylko latem i do tego Beskidy/Karkonosze/Bieszczady sprawdzą się znakomicie. Miałbym jednakże pytanie jeśli ktoś takowe posiada - jakie są wymiary tego buta (wysokość)?

Podobne pytanie padało bodajże o 002 czy 024, ale 034 ogólnie jakoś w wątku nieobecny. Pytam bo zależy mi właśnie na niskich i lekkich butach, a na zdjęciu na stronie producenta wyglądają dość masywnie.
---
Edytowany: 2016-01-02 14:48:50

Zamówiłem dzisiaj piaskowy006 na Montagnie, z ociepleniem Thinmsulate400 i w kolorze blue :) ciekawe czy uda się je mieć szybciej niż deklarowane 14 dni. Co ciekawe, idąc w Krakowie do sklepu firmowego można tam zamówić po przymiarce konkretnego modelu a nie tylko po własnym obmiarze przez maila :)

Witam,
To mój pierwszy post na tym forum, więc na wstępie witam wszystkich użytkowników.
Poszukuję trwałych, wygodnych butów do użytku w warunkach jesienno-zimowych, głównie w mieście.
Jestem już delikatnie sfrustrowany wydawaniem kilkuset złotych na buty, które po 2 sezonach nadają się na śmietnik. Zacząłem więc szukać czegoś porządniejszego i tak trafiłem na produkty polskiej firmy Hanzel i m.in. ten wątek. Poczytałem trochę, jednak prosiłbym Was o rady/wskazówki dot. wyboru/konfiguracji obuwia tej marki.

Zależy mi aby but spełniał następujące kryteria:
1. Nieprzemakalność na śniegu i deszczu (oczywiście mając na uwadze właściwą impregnację buta)
2. Dobra trakcja (brak poślizgów) podczas poruszania się po mokrych i pokrytych śniegiem nawierzchniach (głównie twardych- jak to w mieście).
3. Dobra wentylacja, oddychalność buta (tak aby stopa nie pociła się użytkując buty w temperaturze ''pokojowej'') jednocześnie zapewnienie komfortu termicznego w chłodniejsze dni. Jak najbardziej przy większych większych mrozach wskazana odpowiednia skarpeta.
4. Zależy mi aby obuwie było możliwie lekkie, podeszwa możliwie cienka, tak aby mieć w nich stosunkowe dobre wyczucie (częste poruszanie się różnymi samochodami a także wewnątrz pomieszczeń).
5. Możliwie prosty sposób czyszczenia, konserwacji obuwia (dlatego chyba bardziej skłaniałbym się ku skórze licowej a niżeli nabukowi).

Jest w ogóle możliwe uzyskanie takiego efektu?

Zastanawiałem się nad modelami:
http://www.sklep.hanzel.pl/pl/p/Klasyczny-024-SK/149
Czytałem ich recenzję na tym forum oraz opinie użytkowników i wydaje się być odpowiedni

http://www.sklep.hanzel.pl/pl/p/Alpy-011/125
Jakie są znaczące różnice między tymi Alpami 011 nim a Klasycznymi 024 SK?)

http://www.sklep.hanzel.pl/pl/p/Gerlach-G037/162
Tutaj jest już membrana i dodatkowa izolacja Thinsulate 200, więc zastanawiam się czy nie będą za ciepłe na poruszanie się w temperaturach ok. 5-10 stopni na zewnątrz i raczej statyczne przebywanie w nich w pomieszczeniach w temperaturze ''pokojowej''. Myślałem również o zmianie skóry na licową. Czy podeszwa grip zapewnia słabszą przyczepność od Vibram Baltra?

http://www.sklep.hanzel.pl/pl/p/028/154
Wyglądają najbardziej ''cywilnie'' i ''miejsko'' i lekko:) Nie znalazłem jednak żadnych informacji o podeszwie RAMI (a konkretnie jak jest z jej przyczepnością).

Niestety w mieście w którym mieszkam (Warszawa) nie mam możliwości przymierzyć się do praktycznie żadnego z ww. butów (poza G037)

Maylo - szukasz butów jesień-zima więc jeszcze masz czas :P

Ja zanim kupiłem buty Hanzel byłem na targach (jeśli pamiętam to łowieckich)

Targów tego tupu jest dużo np.:
http://targi.com/index.php?idp=13&id_imp=pzlowhub

Napisz do Hanzela czy i kiedy wybiera się do Warszawy i osobiście na stoisku pogadasz, przymierzysz i nawet zamówisz (proponuję iść na targi pierwszego dnia w godzinach porannych :P ) Bo chyba nie chcesz kupować butów bez mierzenia...