NGT

Pełna wersja: [Obuwie] Hanzel
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Pytanie do użytkowników (Blatio) P04 jak z trzymaniem pięty w tym modelu?

Witam,

Starałem się dość uważnie przeanalizować cały wątek, który jest prawdziwą sakarbnicą wiedzy o obuwu Hanzel. Ale jednak nie obejdzie się bez pytań.

Szukam obecnie nowych butów, które będą przeznaczone tylko i wyłącznie w góry. Głównie w Tatry ale też w Beskidy, Bieszczady. Sezon wiosna - lato - jesień. Żadne chodzenie po mieście nie wchodzi w rachubę.

Do Hanzeli przekonała mnie możliwość ''wyrzucenia'' membrany z środka buta. Same złe wspomnienia, stopa nie raz mi się już ugotowała. Stąd zdecydowałem się na podszewkę Cambrella. Choć jeżeli Airnet jest faktycznie bardziej wytrzymały to wybiorę Airnet. Do tego bankowo zapiętki, bo zdarzały mi się już w obuwiu przetarcia na piętach.

Jeżeli chodzi o cholewkę to tutaj skłaniam się ku licówce. Ze względów praktycznych będzie chyba łatwiejsza w utrzymaniu niż nubuk. Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie. Do tej pory miałem jakieś syntetyki więc mogę się mylić.

Na pewno będę chciał usztywnioną podpodeszwę bo nie lubię czuć kamieni pod stopami. Gumowy otok też by się przydał.

Jedynym pytaniem jakie mi sie nasuwa jest kwestia podeszwy. Jaką wybrać? Vibram Baltra? Grizzly? Grip? Która z nich najlepiej się sprawi w tatrach (czyli może się zdarzyć śliska skała, jakiś płat śniegu)?

No i końcowe pytanie! Który model. Myślałem o 024 albo 003. Proszę o radę i dziękuję za sporo informacji, które tu znalazłem! :) Który będzie najbliższy do mojej konfiguracji?

Z góry dziękuję i pozdrawiam!



Ja standardowo powiem, że z tego brałbym 024, z airnetem, na Gripie - dokładnie takie jakie mam i jakie mi się sprawdzają od 4,5 roku. Gdybym teraz miał kupować te buty jeszcze raz, to skonfigurowałbym je dokładnie tak samo. Twarda podpodeszwa przy dobrych wkładkach nie przeszkadza na łagodniejszych szlakach, zaś przydała się wybitnie w Tatrach wiele razy.

@Tux_63 - pardon, że dopiero teraz odpowiadam, umknął mi Twój post jakimś cudem.
Co do P04, to trzymanie pięty mogłoby być ciutkę lepsze, zwłaszcza na początku, gdy but się rozchadza i podpodeszwa jeszcze się nie ugina tak jak należy. Z czasem się polepsza. Myślę, że warto gdzieś je przymierzyć najpierw.
---
Edytowany: 2014-04-10 22:15:25

Blatio, poratuj, jeśli możesz:
1) mam wkładkę 292 w BW 2005 (najlepiej dopasowane rozmiarowo buty w mojej szafie: rozmiar 290 ;-). Wychodzi, że 44 hanzela będzie za małe a 45 za duże- czy są połówki?
2) potrzebny mi but głównie na miasto (lżejszy teren) wiosną/latem- skóra bez membran i szmatefixów: myślałem o KenPP ewentualnie 002 lub G07, ale te 2 ostatnie musiałbym zamówić mocno zmodyfikowane (podeszwa, wyściółka, zlikwidowanie nylonowych wstawek- o ile to wykonalne)- czy jakieś inne pomysły?
Dzięki.

Naiwnie zapytam, czy u Hanzela możliwe jest skonfigurowanie buta żeby miał jakąś warstwę amotyzacyjną? Czy Hanzel w ogóle ma w ofercie montowanie pianek? Zamówiłbym 024 w konfiguracji, którą poleca blatio no ale bez amoryzacji buta mieć nie mogę - zbyt mocno w dupsko dostają kolana.

@drughi
Ja mam buty Hanzel sample 002. I polecam.
Po pierwsze sa wykonane ze skory licowej.
Po drugie nie maja duzej ilosci przeszyc jak 003.
---
Edytowany: 2014-05-13 07:03:46

@ przezierny:

1) tak, Hanzel może zrobić połówki rozmiarów i dopasować kopyto do stopy. Kwestia tego jak się z nimi dogadasz odnośnie do pomiarów stopy --> pisać do Hanzela.

2) zamiast G07 wypełnianych skórą zamiast nylonu, pozostałbym przy prostszych Kenach PP, gdybym miał wybierać dla siebie. Mniej szwów, całe ze skóry, mniej przeróbek, może wyjść taniej.

@ wiktorgu - czytać, czytać i jeszcze raz czytać ;)
Wielokrotnie pisałem na wątku, że z tego co wiem (bo sam używam, a wcześniej pytałem u Hanzela), to podeszwy Grizzly i Grip posiadają nad bieżnikiem warstwę pianki poliuretanowej, pełniącej funkcję amortyzacyjną. Większość Vibramów, których Hanzela używa, z tego co macałem, jest monolityczna i amortyzacji jako takiej nie posiada.
Inna sprawa, że i tak się trzeba zaopatrzyć w dobre wkładki amortyzujące, i tak.
Co do jakichś dodatkowych ekstrasów dotyczących amortyzacji, to już takiej wiedzy nie posiadam - więcej dowiesz się u źródła.

024 w konfiguracji jaką ja mam są twarde od środka nie z powodu braku amortyzacji w podeszwie (którą Grip posiada, jak już napisałem), ale z powodu śródpodeszwy z twardego plastiku, która jest nad podeszwą. Na to już tylko dobre wkładki pomogą. Inaczej zostaje opcja zamówienia standardowej miękkiej śródpodeszwy, która się lepiej dopasowuje do stopy, swobodniej się ugina, ale utrudnia operowanie na skałach, gdy trzeba się o coś oprzeć krawędzią podeszwy (np. na Orlej w Tatrach) - wtedy sztywność staje się nieoceniona, a amortyzacja schodzi na dalszy plan.

@przezierny
1. możesz wysłać obrys stopy , plus kilka innych obmiarów i powinno być ok, może wysłanie wkładki nie byłoby złym pomysłem ;) .
2. Co do wyboru butów na lekki teren, to chyba tu możesz wybrać to co bardziej Ci się podoba, 002 vs G07 to trochę różniące się konstrukcje(cenowo) i czy warto brać te droższe.
Może P04, G04, G07, 006 lub inne . A opinie o 002 pozytywne. Wszelkie modyfikacje możliwe, a co do zwrotu custumowych modeli to warto by było zapytać czy jest taka możliwość : ''IV. Zwrot towaru i reklamacje pkt7 Obuwie wyprodukowane na specjalne zamówienie (sample) nie podlega wymianie, bądź zwrotowi bez wcześniejszych ustaleń.'' Chyba nawet te na specjalne zamówienie można by zwrócić , ale tu nie jestem na 100% pewien.
KenPP moim zdaniem , nie za dobrze trzymają stopę(choć to może wina kupowania przez internet). A część gdzie są oczka powinna być większa , choćby tak jak w modelu FOX wtedy wygoda by się polepszyła. Ken, wizualnie bardzo fajne buty, spokojnie można wyjść na miasto (nawet wieczorem) i mogłyby konkurować z bardziej znanymi firmami ;).
---
Edytowany: 2014-05-13 14:19:13

@Blatio
Czy Hanzel używa do pomiarów stopy przyrządu Brannocka?

Nie wiem, szczerze mówiąc. Ja miałem wymiary pobierane ręcznie zawsze :]

Witam,

Zastanawiam się nad Hanzelami. Ilość informacji w tym wątku mnie przytłoczyła i szczerze mówiąc liczę na Waszą pomoc. W sprawie butów jestem laikiem, więc śmiało prostujcie mnie gdzie trzeba. Postaram się sprecyzować moje oczekiwania co do butów:
- całoroczne (jeśli to kiepski pomysł to poproszę o alternatywę)
- cena do 400 - 500 zł

Do czego mi te buty:
- wypady kilka razy w miesiącu na 8-10h spacer/bieg w lesie przy różnej pogodzie, głównie poza ścieżkami
- wypady raz na 2 miesiące na 2-3 dniowy marsz ścieżkami jak i poza nimi również przy każdej pogodzie.
- czas marszu z drobnymi przerwami ponad 10h
- kolor nie gra roli.

Moje pytania:
- który model?
- jaką konfigurację?
- na co zwrócić uwagę?
-

ten bieg mnie niepokoi, kłóci się ze spacerem i marszem poza ścieżkami. Do biegania są buty do biegania, do marszu i treku są buty do marszu i treku. Nie wyobrażam sobie biegania w takich Meindlach Borneo.

Jak na każdą pogodę i warunki to moim zdaniem szukaj butów skórzanych, bez membrany, a jaką podeszwę to już sam zdecyduj czy bardzie trekingową czy biegową.

Arni z podeszwą trekingową.
Jesteś w stanie zaproponować jakiś konkretny model?

A wolałbyś raczej niskie, do kostki, czy za kostkę też mogą być?

Wolałbym mieć sztywną kostkę - tak dla bezpieczeństwa. Idąc nocą czasami noga potrafi się omsknąć. Ale nie musi to być sztywność jak w górach
---
Edytowany: 2014-06-10 13:59:34

Pod wpływem tego wątku oraz innych opinii zakupiłem buty 024, z gumowym otokiem oraz skórą w środku. Brak membrany. Podeszwa grip.

Oto moje wrażenia z użytkowania (tydzień w górach Przeklętych - suchy teren, skalisty).

Podeszwa - strzał w 10. Bardzo elastyczna a zarazem stabilna. Na skałkach idealna - nie za miękka, nie za twarda. W mieście wygodna, można w niej zaliczać kilometry chodnika czy asfaltu bez wrażenia chodzenia w odlewie. W porównaniu z poprzednim wibramem to naprawdę super.

Nieprzemakalność - niec nie jestem w stanie powiedzieć ze względu na totalną suszę panującą w górach. Wchodziłem w nich do strumienia i zachowywały się b. dobrze, ale to o niczym nie świadczy.

Wygląd - po otrzymaniu paczki się przeraziłem. Mi wygląd jest obojętny, ale żona b. zwraca uwagę. Tymczasem buty wydawały mi się nieco ''kaloszowate'' i niezgrabne... Jakież było moje zaskoczenie, kiedy żona stwierdziła, że są ładne, bo takie tradycyjne:). Czyli jest ok. Chociaż jak dla mnie to za szerokie na końcach stopy.

Wygoda - ogólnie oceniam 7/10. Generalnie buty dotarły do mnie na tydz. przed wyjazdem, więc nie miałem czasu ich rozchodzić. W czasie trekkingu obtarły mnie już w 1szy dzień - w środku na pięcie są dość dziwne jak dla mnie materiałowe wszywki (reszta to skóra). Jednak potem było już b. dobrze - but się ułożył i nie czułem go na stopie.
Mam z kolei sporo uwag dot. trzymania kostki. Mam z kostką spore problemy i idąc prostą ulicą potrafi mi się czasem ''podwinąć''. Sznurowanie butów jest moim zdaniem niedopracowane i słabo trzyma nogę w kostce oraz w ścięgnie. Wiele razy noga w czasie schodzenia smykała mi się na kamieniach a but nie trzymał kostki. Pod tym względem duży minus.
Ciężar butów z gumowym otokiem uważam za odpowiedni - nie są za ciężkie.
Skórzana podszewka to strzał w 10 - bardzo przyjemna, pomimo upałów noga była sucha, a skarpety nie śmierdzą, ale przyjemnie pachną skórką.

Jakby ktoś był zainteresowany to mogę podrzucić fotki jak wyglądają po pierwszym użyciu.

pozdrawiam!

@bafomet wrzuć fotki najbardziej mnie interesuje zdjęcie wnętrza buta i tych wstawek materiałowych o których pisałeś

@topek34 zdjęcia po pierwszym użyciu. Sorry za jakość, ale na wyprawie umarł mi aparat i tylko telefonem mam możliwość. Buty już po wyczyszczeniu i nawilżeniu.

http://anonimg.com/img/a9bfdb1ff7c04429f...9b8e86.jpg
http://anonimg.com/img/6417d88383abf0ab8...756ed4.jpg
http://anonimg.com/img/d7f9b80fd8e1f54aa...0513ce.jpg
http://anonimg.com/img/d1ceee24b544b466f...777ad2.jpg

Przecież to nie materiałowe wstawki, tylko skórzane, z dwoiny (zamszu) - zapiętki mające na celu zapobieganie wycierania się delikatnej skóry wyściółki w tym miejscu:

https://www.anonimg.com/img/d7f9b80fd8e1...0513ce.jpg

Warto było zamówić sobie skórzane wszycie języka zamiast tego z Cordury, które widać na zdjęciach. Jak trafisz w ulewę, to buty nigdzie nie przemokną, tylko najprędzej właśnie tam, bo Cordura nie jest wodoszczelna. Pisałem o tym wielokrotnie na tym wątku.
---
Edytowany: 2014-07-15 23:12:56

Nieprecyzyjnie się wyraziłem jeżeli chodzi o ten zamsz, natomiast nie zmienia to faktu, że przyjemne dla stopy to to nie jest. Bardzo szorstkie i twarde w porównaniu do pozostałej wyściółki. No i nie jestem przekonany do faktu występowania szwów w tak newralgicznym miejscu.

Co do codury to moje przeoczenie, nie zaznaczyłem przy zamówieniu. Natomiast język jest na tyle szeroki, że mam nadzieję ta codura nie będzie stanowiła problemu. Okaże się przy testach na terenach bardziej wilgotnych niż albania.