NGT
Rozchodzenie butów / obcierające buty - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Rozchodzenie butów / obcierające buty (/thread-4123.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - góraleczka26 - 29-09-2010

Podłaczę sie do tematu troszkę,jestem poczatkującą,wiec jak na razie nie jestem obcykana w temacie.Mam pytanko-w zeszly weekend przemierzylam jakies 15 km po górkach(pisze górkach,bo teren był dosyc łatwy) i jakies 20 km po asfalcie w buciskach turystycznych(jak zwal tak zwal),po przyjsciu do domu i sciagnieciu buciorow ku mojemu przerazeniu ukazaly sie wielkie odciski,ktore daly mi w kosc przez nastepnych kilka dni.Czy to wina buciorow-nie odpowiednie,czy tego ze przlazilam w nich w dosyc szybkim tempie tyle km?
Za odp.dzieki
-------------------------------------------
Dopiero oko stwarza świat




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Piotrunio - 29-09-2010

To pewnie wina buciorów i tych i 35 kilometrów... :-)
Buty nowe? Jakie? To twoje pierwsze 35 km? Miałaś jakieś skarpety?




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - adamer - 29-09-2010

Może nieco odbiegnę od tematu, niemniej chciałem się podzielić moim ''patentem'' na obcieranie palców podczas dłuższego schodzenia. Doszedłem do wniosku, że najczęściej przyczyną jest niedostateczne trzymanie stopy przy niezbyt wysokim podbiciu, a może zbyt szczupłej nodze w okolicach powyżej kostki, co powoduje ''dobijanie'' palcami o czubek buta na zejściach. Przed zejściem pomiędzy nogę a język w bucie wkładam gąbkowy zmywak Jana Niezbędnego (odrywam tylko warstwę szorstką ze zmywaka) - oczywiście jednocześnie należy mocno dociągnąć sznurowadła. Mnie ten sposób pomaga znacząco - jeszcze jedna osoba również go chwali.
-------------------------------------------
adamer




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - góraleczka26 - 30-09-2010

Buty mam nowe,tzn.przechodzilam w nich troche po Tatrach,więc sie rozchodzily.Są to Quechua forclaz500. Skarpetek odpowiednich nie mialam i moze tez w tym rzecz?
-------------------------------------------
Dopiero oko stwarza świat




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Piotrunio - 30-09-2010

Jest cały wątek o tych butach, zajrzyj i zapytaj tam.
https://ngt.pl/thread-6404.html
A co do reszty, to niestety tak bywa, że przy małym doświadczeniu, sporym przebiegu dziennym, kiepskich skarpetach i prawie nowych butach nogi się obetrą.
Dla pocieszenia powiem ci, że moje rozchodzone buty też mnie obetrą, gdy je źle zawiążę. France jedne. ;-D




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - bialek - 30-09-2010

Obiecałem kiedyś opisać jak sprawiła się taśma naklejona na zapiętki buta. A więc wszystko super wyszło, nakleiłem tą taśmę ( taką srebrną, niewiem jak to się fachowo nazywa) na całej powierzchni zapiętek. Orginalnie zapiętki były trochę szorstkie i dlaatego pewnie obcierały piętę. Po naklejeniu tej taśmy wszsystko zrobiło się gładkie i było gites. Nie odkleiła się ta taśma pod wpływem potu trzyma już się chyba 4 miesiąc i naprawdę jest to patent godny polecenia.
-------------------------------------------
I w górę hen gdzie prowadzą marzenia!!!




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Lucass - 30-09-2010

@góraleczka - moja lepsza połowa też narzeka na te buty (poprawka, narzekała, bo już z nich zrezygnowała) Też były powodem wielu odcisków, mimo, że chodziliśmy tylko po Beskidach.
One są po prostu za miękkie. Przez podeszwę czuć każdy kamień. Tak było w moich 500-kach i tak było w jej. Skarpetki chyba nie pomogą. Do tego buty były za obszerne (szerokie) wewnątrz i nie trzymały stopy, a to najprostsza droga do odcisków
-------------------------------------------
Lucass




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Sel - 17-10-2010

Mam podobny problem jak na stronie wcześniej, dolna część kostki jest czerwona (nie jestem pewien czy obtarta), a boli cholernie przy dotykaniu/ugniataniu (a niby tam kość sama jest ? :P), butów szkoda ot tak zmienić bo lewy pasuje idealnie. Sam marsz po 2-3km w prawym bucie zaczyna się robić bardzo niefajny.




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Filemoon - 17-10-2010

Same skarpetki tez sa bardzo wazne. Na dluzsze spacery polecam i sam uzywam 2 pary skarpet (cieniuskie bazowe i docelowe)
---
Edytowany: 2010-10-17 16:53:43
-------------------------------------------
Filemoon




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Sel - 17-10-2010

Tak noszę, cienka z coolmaxu i na to grubsza ;)




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Sel - 18-10-2010

Zakupiłem reparil gel n, kiedys pomagal mi na stluczenia, zobaczymy jak teraz bedzie ;)




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - sueno - 20-10-2010

Prosze o rade. Kupilam sobie buty trekkingowe La Sportiva . Buty bede nosila praktycznie zima i moze jeden wyjazd w roku w gory. Poprzednie buty trekkingowe mialam rozmiary 39,5 niestety La Sportiva nie ma polowek jesli chodzi o Nevady.
Mam rozmiar 39 - sa na styk/ Natomiast w 40 mam luz. I tu pytanie, czy zostawic ten 39 czy lepiej wziac te wieksze 40? Czy buty trekkingowe sie rozchodza? Gdyby byly polowki nie byloby moich dylematow, ale ich nie ma:-( prosze o porade doswiadczone osoby. Dziekuje




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Filemoon - 20-10-2010

Bierzesz buty na miasto czy w gory? Buty na miasto powinny byc na styk buty w gory lekusno wieksze by pomiescic odpowiednio grube skarpety. I by sobie paluchow nie poobijac.

Druga sprawa to LaSportiva slynie z lekko zanizonej rozmiarowki - Ja sam mam jedne ich buty i musialem kupic wiekszy rozmiar niz normalnie w gory nosze. Wiec sugeruje bys sie upewnila i przymierzyla poprobuj z cienszymi i grubszymi skarpetami. Jak juz je zawiarzesz to w dobrym sklepie powinni miec taka nierownosc do sprawdzania jak buty leza stajesz na tym i sprawczasz czy nic w palce nie gniecie. Ja najczesciej kupuje buty przez web ale mierze najpierw w sklepie (ceny przez web smialo sa o 30% nizsze).

---
Edytowany: 2010-10-20 10:15:23
---
Edytowany: 2010-10-20 10:18:32
---
Edytowany: 2010-10-20 14:02:27
-------------------------------------------
Filemoon




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - sueno - 20-10-2010

Na miasto, wycieczki lesne i raz w gory na wiosne lub jesien.
Wlasnie dzwonilam do sklepu bede miala mozliwosc wymiany, chyba zdecyduje sie na wiekszy rozmiar. I sprawdze z roznymi skarpetami, dziekuje za pomoc.
---
Edytowany: 2010-10-20 13:33:18




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Jacek - 13-11-2010

Witam !

Mam problem z butami Scarpa Lite Trek. Buty kupiłem chyba w czerwcu. Przed sierpniowym wyjazdem w Tatry bytu trochę rozchodziłem, nie obcierały mnie ani nic innego więc wystarczyło. Wydawało mi się, że jest wszystko ok, ale po chodzeniu ok 1 godziny w prawym bucie zacząłem czuć ból mniej więcej w tym miejscu http://img600.imageshack.us/img600/5280/stopa.jpg . Mogłem mimo tego bólu chodzić (bo co innego miałem zrobić ;P ). Po jakimś czasie chodzenia zaczęły mi drętwieć palce. Teraz jak chodzę w tych butach to powtarza się to samo (po mniej więcej godzinie chodzenia). Próbowałem grubszych wkładek, 2 wkładek naraz, a nawet chodziłem bez wkładek i nic nie pomaga. Taki sam ból pojawia się też w lewej stopie ale po dłuższym czasie. Wie ktoś może co jest przyczyną tego bólu ? Miał ktoś taki problem ? Macie może jakieś porady co z tym zrobić ? Mam nadzieję, że wyjaśniłem sprawę zrozumiale. Z góry dziękuje za pomoc
-------------------------------------------
Pozdrawiam




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - baton234 - 13-11-2010

o przyczynie ciężko mówić ale spróbuj Amortyzujących wkładek wiem że Boreal takie robi w rosadnej cenie

https://ngt.pl/thread-703-page-1.html morze jeszcze tu coś znajdziesz




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Yeah Tea - 14-11-2010

Jacek
Bol pojawia sie przy podchodzeniu, schodzeniu, czy na plaskim?
Bol pojawia sie przy chodzeniu z plecakiem czy bez?
Nie masz plaskostopia? Stan mokra stopa na czyms plaskim, zrob dokladny odcisk i zmierz glebokosc srodstopia. Jesli odcisk w tym miejscu jest wiekszy niz polowa szerokosci Twojej stopy to powinienes miec wkladki ortopedyczne. Idz do lekarza.
gdyby to byly tylko bol i odciski to jeszcze pol biedy, ale jesli dretwieja Ci palce to juz powazniejsza sprawa. Nie wiem tez jaki masz ksztalt stopy i jak mocno sznurujesz buty.
Zrob jeszcze jeden test. Wyjmij wkladke i postaw na niej stope. Sprawdz czy obrys stopy nie jest wiekszy niz wkladka- szczegolnie w okolicach w ktorych bol wystepuje. Szczerze powiem nigdy nie widzialem tego modelu Scarpy. Jesli sa wykonane zgodnie ze standardami tej firmy to na wew. stronie jezyka powinien byc rozmiar i obok niego 2 albo 3 literowy kod. Jesli mozesz go odczytac to podaj prosze.
-------------------------------------------
Tomek




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Janek - 15-11-2010

Hej, mam problem: ból podeszw stóp.

Dokładniej: buty meindl air revolution 2, 2 dni, dystans 60km i poważne głębokie odparzenia pięt + co nieco z przodu stopy.

Po zagojeniu mniej więcej po 3h tuptania czuję pieczenie/ból podeszw.

Tło: chodzę dość rzadko, dużo czasu spędzam na rowerze.

Czy wkładki żelowe lub coś innego ma szansę pomóc?

Dzięki!




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - ludz - 15-11-2010

obstawiam, że jesli rzadko chodzisz, to problem w twoich nieprzyzwyczajonych stopach ;) 60 km to spory dystans.




RE:Rozchodzenie butów / obcierające buty - Jacek - 15-11-2010

Witam

A więc tak, ból pojawia się w każdych okolicznościach. Pierwszy raz pojawił się przy podchodzeniu z plecakiem a teraz pojawia się na płaskim bez plecaka też. Płaskostopia nigdy zdiagnozowanego nie miałem, chociaż ostatnio czytałem o czymś takim jak płaskostopie poprzeczne - może to to ? Chociaż ból taki powinien się też pojawiać w innym obuwiu a pojawia się tylko w tym. Na wewnętrznej stronie języka kodu żadnego nie ma, jest tylko rozmiar. A ten model to dokładnie to https://ngt.pl/thread-288.html. Obrys stopy jest szerszy niż wkładka, ale w bucie żadnego docisku po bokach nie czuje - wygodnie mi.
-------------------------------------------
Pozdrawiam