To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Raichle
#1
Moja żona chce kupić buty firmy RAICHLE, zobaczyła je gdzieś w internecie i sie napaliła - macie rozeznanie co to za firma i jakiej jakości ma buty, bo ceny są na dosyć wysokim poziomie. Proszęo radę
-------------------------------------------
Jaczyniak

Odpowiedz
#2
O ile pamięc nie szwankuje, to szwajcarska firma w konsorcjum Mammuta. Produkty, tak jak i ceny -na (bardzo!!!)wysokim poziomie. Wystarczy porównać
Nie używałem, ale wystarczająco wiele słyszałem, aby podpisac się pod decyzją Twojej żony, Jaczyniak :)

Zamówiłem swego czasu katalog, ale nie przysłali, mendy :/ hehe

Odpowiedz
#3
Ostatnio widziałem je na żywo we Wrocławiu w sklepie SPORT2000 na Robotniczej.
Sprawiają wrażenie porządnych, ale ze względu na nie za różowe doświadczenie z ich butami do ski-tourów, popytałbym się jeszcze przed zakupem.

Odpowiedz
#4
dzięki za pomoc. Jakie są metody impregnacji obuwia, które jest po cześci z materiału?

-------------------------------------------
Jaczyniak

Odpowiedz
#5
znajomi maja i sobie chwala ... sa w porzadku.
-------------------------------------------
witaj.net

Odpowiedz
#6
tak - mają dobra opinię, poziom hanwaga czy maindla...
kolega używa od 4 lat modelu całego ze skóry i jest bardzo zadowolony

co do impregnacji: chemiczne (np. grengers) lub na bazie wody (np. nikwax) impregnaty do materiałów łączonych: tkanina/skóra. impregnaty mniej trwałe niż tylko do skóry, zwykle o rzadszej konsystencji
lub odpowiedniki w sprayu
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...

Odpowiedz
#7
hej! w himountanie we wroclawiu pojawily sie raichle z nubuku w 2 wersjach, z gore lub bez (te w srodku ze skora). Kosztuja 399zl... wiecie dlaczego? Na stronach (polskich i nie) raichla ich nie ma, a ''podobne'' sa za 700-800zl... Wiecie cos o tym?

Odpowiedz
#8
witam
muj szwagier ma od pół roku ''Raichle'' przywiózł sobie z Wiednia, modelu nie pamiętam. nie chodził w nich zbyt dużo, ale bardzo sobie chwali - szczegulnie ich wygode i komfort chodzenia, butki sprawiają wrażenie bardzo solidnych.
-------------------------------------------
Wojtek

Odpowiedz
#9
Mam dwie pary Raichle i mogę stwierdzić iż są to niewątpliwie bardzo dobre buty, solidne, wygodne. Zdecydowanie polecam.

Odpowiedz
#10
ale dlaczego takie tanie? (w porownaniu do innych) i dlaczego nie ma ich na zadnej stronei? podejrzane...

Odpowiedz
#11
Jack -- ''ale dlaczego takie tanie?'' -- to jedne z droższqych butów, w zachodnich sklepach ceny mają podobne do Meindla. w Polsce ich nie widziałem, chyba tylko kiedyś na giełdzie w Krakowie - używki za 300.

pozdr.
-------------------------------------------
Wojtek

Odpowiedz
#12
pytam ''dlaczego takie tanie'', bo ''Kosztuja 399zl... wiecie dlaczego? Na stronach (polskich i nie) raichla ich nie ma, a ''podobne'' sa za 700-800zl... ''
I wlasnie dlatego - jak sam piszesz to jedne z drozszych butow, a tu taka promocja - na buty ktorych nie ma na str prodrucenta.... byc moze to jakis przedpotopowy model?

Odpowiedz
#13
Jack - sorki - nie popatrzyłem wyżej ;( , faktycznie coś za tanie...
-------------------------------------------
Wojtek

Odpowiedz
#14
buty w srodku calkowicie (oprocz wkladki) wyscielone biala skorka- wiecie moze jak to sie sprawdza?

Odpowiedz
#15
>>Jack - rewelacyjnie ja nie zamieniłbym teraz cielęcej skóry na jakiś ''tex''
-------------------------------------------
...w pewnych sytuacjach niecierpię mieć racji...

Odpowiedz
#16
To są całkiem fajne buty, a więcej o najnowyszych modelach (można porównać z przedpotopowymi) można znaleźć na polskiej(!) stronie Raichle www.raichle.com.pl Pozdro!

Odpowiedz
#17
Jeśli chodzi o zwykłe buty to niewiele mogę powiedzieć bo w nich nie chodziłem. Widziałem je jedynie w sklepie i wyglądają na porządne. Ale mam ich buty narciarskie i są bardzo wygodne, mam je juz 6 lat i trzymają sie znakomicie.
Więc jeśli chodzi o doświadczenia z tą firmą to mam jak najlepsze. Ale zwykłe obuwie to jednak co innego. Mogę polecić firmę, ale konkretnego produktu nie...

-------------------------------------------
tagt

Odpowiedz
#18
Ja posiadam te za 399, co do wygody są po prostu niebiańskie :) mam je dopiero pół roku więc o trwałości nie mogę się wypowiedzieć, ale jak na razie nie widać żadnych uszczerbków. Mają jedną wadę: stosunkowo szybko przemakają, choć jak się je solidnie (ale tak naprawdę solidnie) nawoskuje to te 4 może 6 godzin w mokrym śniegu raczej wytrzymują :) Pierwszy wypad w góry obył się bez jakichkolwiek obtarć. Tak że nie na ekstremalne warunki polecam :)

A jeszcze jedno: miałem okazję porównać je z ''pewnymi oryginałami'' u dystrybutora i w środku są wykonane identycznie jak rzeczone oryginały (charakterystycznie ułożona gąbka w okoliccach pięty)

Przypuszczam więc że to faktycznie starszy model, ale nawet jesli to nie oryginał to ja jestem zadowolony, w końcu tu nie o metkę chodzi...

Pozdrowionka
-------------------------------------------
gg:3834081

Odpowiedz
#19
mam Raichle Mt. Trekker... własnie za 399 zeta... są zajeeee... i to nie tylko moja opinia.... :)

''Raichle's expert tailoring has paid off with years of successful sales in the United States. Reviewers say this company's Mountain Trekker (*est. 220) is a thing of beauty, with perfect seaming and stitching at a reasonable price; according to Backpacking Magazine, it's one of the best snow boots around. One poster to Deja.com says these boots lack adequate insulation in very cold snow; still, nearly all reviewers love the durable rubber rand around the base of the Mountain Trekker's sole, which allows wearers to splash through mud and wade through water.''

a z moich obserwacji wynika, ze cena jest spowodowana tym, że:
1. są made in romania
2. to jest najpewniej drugi gatunek (wybite II na wew. stronie jezyka) - podeszwa vibram w niektorych miejscach jest zle obrobiona (jakby pociachana zyletką), ale w niczym to absolutnie nie przeszkadza. buty są po prostu genialne jesli chodzi o komfort. najczesciej buty tego typu wymagają długiego okresu rozchodzenia, ale te są tak swietnie skonstruowane i wysciełane, ze na pierwszej całodziennej wycieczce zapomniałem ze mam je na nogach!! :) (pomimo tego ze są dość sztywne)

jeden minus... są szerokie... (dla mnie zaleta bo mam naprawde szerokie stopy - miałem scarpy to musiałem pomijać 2 pierwsze pary oczek przy wiązaniu zeby mi but nogi nie krepował!). snug fit uzyskuje w raichle w 2 parach skarpet... no ale w sumie te buty nadają sie na zimę wiec 2 pary to mus (us army poleca noszenie 2 warstw bez wzgledu na pogode)...

gdyby ktos miał jakies pytania: tomura@backpacker.com





Odpowiedz
#20
nabylem miesiac temu Raichle w HMie za cztery stowy. Troche krzywo na nie patrzylem, bo to ma szwow od groma, wstawki z cordury, sznurowki jakies takie na oko moralnie podejrzane, ale szczerze mowiac nic lepszego nie bylo w wyznaczonym limicie cenowym. Pomeczylem je ile sie dalo na trojmiejskich pagorach, wlazlem na Hale Szrenicka w mokrym sniegu i jestem bardzo zadowolony - zero przemakania. W kwestii obtarc sie nie wypowiadam, bo sie jeszcze taki but nie urodzil, ktory bylby w stanie przyprawic mnie chocby o minibabel na piecie :)

Odpowiedz


Skocz do: