To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Czekan
#1
stoje przed zakupem czekana turystycznego. interesuja mnie modele Grivel Nepal, Camp Frontier i Cassin Superflash. czy ktos z was uzywal moze ktoregos z tych czekanow? pytanie dodatkowe. Czy uzywal ktos rakow Grivel G12 - paskowe z koszykami. dzieki za odpowiedz
-------------------------------------------
deaf-mute

Odpowiedz
#2
Raki G12- bardzo dobre i absolutnie nie warte swojej ceny. Tak, tak, nie mają w sobie NIC specjalnego, kosztują koszmarnie dużo.
Czekan- przecież one niczym się nie różnią. Są to propozycje różnych firm dla tych samych użytkowników, tej samej jakości. Kup ten którego kolor i cena Ci pasują.
-------------------------------------------
Vorek

Odpowiedz
#3
A jeśli szukasz naprawdę DOBREGO czekana to kup Climbing Technology Couloir- duuuużo lżejszy niż wyżej wymienione modele, tak samo wytrzymały. Bardzo dobra cena jak za superlekki czekanik.
-------------------------------------------
Vorek

Odpowiedz
#4
camp frontier wydaje mi sie ciezki, grivel rowniez ale posiada lepszej jakosci ostrze wiec mozna sobie czasem zadziabac dla zabawy, podazajac szlakiem :)

ale... przede wszystkim dobor odpowiedniej dlugosci, i waga... lekki. czekan turystyczny nie musi byc az tak dobrze dobrany jak czekan wspinaczkowy wiec za vorkiem - podazaj za.. cena & kolorem :)


-------------------------------------------
salvador

Odpowiedz
#5
zapomnialem.. zagladnij tutaj: http://www.raveltik.cz
-------------------------------------------
salvador

Odpowiedz
#6
no dobrze. a teraz jedno pytanie. uzywaliscie tego sprzetu o ktorym mowicie ?
-------------------------------------------
mutee

Odpowiedz
#7
posiadam frontiera, ale ''tak jakby'' posiadam rowniez nepal... zdarzalo mi sie ich uzywac do roznych dziwnych rzeczy (dry tool dziabami turystycznymi :) ale oczywiscie godnie z przeznaczeniem (turystyka) rowniez...
-------------------------------------------
salvador

Odpowiedz
#8
Superflasha będę miał za dwa dni i potem od ręki teścik w Tatrach, więc kilka słów mogę Ci skrobnąć ok.15.01.
-------------------------------------------
GG 1201995

Odpowiedz
#9
Ja mam Nepala - kupiłem przed zimą lekko używany i na razie (używany raz turystycznie w Łabskiej Rokli - bardziej stylisko niż ostrze) nie mam z nim żadnych problemów - jedynie obija mu się farba, czekan jak czekan - jego podstawową zaletą jest to, że jest lekki

Odpowiedz
#10
podaje info, ktore wynalazlem na stronach producentow:

Camp: Frontier: 560g, Jolly: 490g (bardziej przemawia do mnie Jolly, niestety nie bylo kiedy ja kupowalem swoj - przy okazji wada Frontiera - rekojesc to lipa, to tylko jakas marna cienka gumowa powloka, ktorą latwo zetrzeć, nie wiem jak to wyglada w modelu Jolly)
Cassin: SuperFlash: 500g, Flash 460g
Grivel: Nepal Steel PLus: 480g (a wydawał mi się zawsze cięzki ;), Nepal Light: 280g... w grivelach przekonuje mnie wlasnie solidna gumowa rekojesc...
PetzlCharlet: SnowWalker: 420g, SnowRacer [wagi nie podano, ale chyba lekki :)]

...i tym sposobem dyskusja o prostych turystycznych kikutkach calkiem calkiem sie rozrasta :)
-------------------------------------------
salvador

Odpowiedz
#11
w moim Nepalu nie mam żadnej gumowej rękojeści - jest proste stylisko, sam sobie nawet dorabiałem taśmę - może jest kilka wersji tego czekana...

Na dole jest link do zdjęcia jeszcze innego modelu - różni się od mojego zakończeniem styliska (ja mam przyczepiony szpil)

Odpowiedz
#12
a faktycznie.. niedopatrzenie... modele ''light'' nie posiadaja gumy - piszac o rekojesci mialem na mysli model ''steel plus''

-------------------------------------------
salvador

Odpowiedz
#13
Gumowa rękojeść zwiększa wagę...

Wydaje mi się, że do celów turystycznych (podpieranie się przy stromych zboczach, jakaś asekuracja od czasu do czasu) gumowa rękojeść nie jest konieczna...

Odpowiedz
#14
raków G12 sam używam bardzo polecam :-)
wczesniej uzywalem raków ruskiego badziewia a potem RED.

co do czekana mam turystycznego CAMP-a poza strasznie szybko zniszczonym grotem trzonka (ubyło go 1,5cm -starł sie był) bardzo sobie chwale
-------------------------------------------
sasq AT grappa DOT pl

Odpowiedz
#15
czyli jednak grivel
-------------------------------------------
mutee

Odpowiedz
#16
a owszem, zgadzam sie z walterem... gumowa rekojesc nie jest istotna do celow turystycznych... mnie przydawala sie ale to z tej prostej przyczyny, iz czasem zdarzalo mi sie ''ocierac'' o wspinanie z turystycznymi kikutkami w lapach...
mutee - optowalbym za modelem podanym przez waltera w linku, czyli grivel
-------------------------------------------
salvador

Odpowiedz
#17
ja bym jednak wolal z raczka gumowa. ten sam model jest z raczka i glowica jednorodna z hartowanej stali za hmh 10 zl wiecej
-------------------------------------------
mutee

Odpowiedz
#18
A czy ma ktoś doświadzczenia z czekanem wykonanym w całości z alunalu np. Camp Highlander. Są dużo lżejsze, ale gorsze do dziabania.

Odpowiedz
#19
Camp Jolly do produkt az z 1994 roku. W ktoryms tam roku zostal nawet ogloszony najgorszym czekanem. Szczegolnie stara wersja z plastikiem byla beznadziejna. Napis tez szybko schodzi. Nie polecam.
Mialem tez do czynienia z Nepalem Grivela. Fajnie wyglada, ale bardzo szybko koroduje.
Ogolnie polecam Flasha, glupio wyglada ale super wystrzymaly i trwaly.
Czy moze ktos cos napisac o CT Coloir? Zainteresowal mnie.

Odpowiedz
#20
Ja używałem typowo turystycznego Camp Frontier
''trzonek'' cały z alu... poza tym że farba szybko złazi to jest niczego sobie

Odpowiedz


Skocz do: