To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Kijki] Jakie kije trekkingowe wybrać?
Panowie w sprawie owego absorbera pewny jestem, że z niego nie skorzystam. Nie jest to złe rozwiązanie, nie mniej od kijów oczekuję stabilności, a coś co ma w sobie amortyzację jest ''rozwiązaniem miękkim''.

Bleys czy używasz gumowych nakładek na groty, gdy zdarza Ci się przejść z miększego płaskiego w twardszy, np asfaltowy teren? Jak oceniasz żywotność widiowej końcówki w swoim ellipticu z w/węglowego? Pytam, bo nie mam doświadczeń z kijami, pozostają mi domysły, a miło byłoby mieć nakreślony ogląd upatrzonego sobie modelu. Generalnie na innym forum napotkałem wątek z dobrymi opiniami o tym modelu, co prawda nie karbonowej wersji, ale Twoja jest równie rzeczowa jak tamtych użytkowników.

Odpowiedz
Korzystal ktos z Was z lowcostow tego typu http://allegro.pl/kije-nordic-walking-ki...04771.html ? Zastanawiam sie czy chociaz weekend wytrzymaja konkretnej trasy teraz w Tatrach.

Odpowiedz
@dgim ja używam od wielu sezonów ,,nołnejmów'' o bardzo zbliżonej konstrukcji. Ciężko mi określić ale myślę, że ok 2tys. km zrobiły w tym sporo w Tatrach.
Ogólnie to w chinolach najsłabszym elementem jest zacisk rozporowy a nie wytrzymałość profilu alu. Albo trafisz na model (egzemplarz), który rozwali się (zablokuje) na pierwszej wycieczce albo będziesz chodził z nimi do zejchania zupełnego grotu. Wadą chinoli jest waga oraz przenikanie zapachu z rękojeści na dłoń.
Kolejna wada (i tu ogólnie bo wcale nie tyczy się tylko chinoli) to ,,załatwianie'' rękawiczek przez niektóre wersje rękojeści. Przykładowo kijki kosztują 24 zł a rękawiczki 70 zł.
Jak masz ciśnienie to mogę zabrać jutro/pojutrze nołnejmy do roboty to se oblukasz.
P.S. nołnejmy zabieram zimą oraz na szlaki gdzie spodziewam się chaszczy. W Tatry obecnie biorę lżejsze kijki bo na części tras i tak mam je przytroczone do plecaka, są wypady, że ich nie rozkładam wcale.

Odpowiedz
Dzięki PRS za info. Temat na tyle pilny, że dziś chyba będę musiał kliknąć. Chyba niepotrzebnie dawali tam ten absorber, kolejna rzecz do rozwalenia. Mam swoje, już sklejane BD ale potrzebuję pilnie drugiej pary kijaszkow. Martwi tak ostry kontakt z rękawiczkami. No nic, chyba klikne, dzięki.

Odpowiedz
Mnie akurat brak absorbera nie przeszkadza, ale z nim chodzi się jakoś lepiej.
Na pewno dodaje wagi. Jak poczekasz z godzinę-dwie to wrzucę fotę rękojeści.
Te kijki z Twojego linku raczej należą do grupy psujących się.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny

Odpowiedz
A ktoś miał do czynienia z kijkami Komperdell Higlander Cork?

http://www.skalnik.pl/kije-trekkingowe,k...80-22862-p

A może w cenie do 200 zł polecicie jednak coś innego? Kijki będę używał cały rok, zarówno zimą (najbliższy wypad w Tatry już za miesiąc), jak i latem.

Pozdrawiam,
Dominik

Odpowiedz
dominzky kupilem takie kije mojemu tacie na prezent ze dwa lata temu. Powodow do narzekan nie ma na razie. Blokowanie dziala bardzo sprawnie, nie luzuje sie, ale chodzi tez plynnie. Nie powyginaly sie, sa stabilne i calkie sztywne. Nawet w standardowej cene to bardzo ciekawa opcja.

Odpowiedz
@yaro1986 okay, dzięki. W takim razie też zamawiam, wersję bez amortyzacji. To będzie moja pierwsza przygoda z kijkami, zobaczymy, jak sobie poradzą. :)

A czy na Tatry w lutym, takie talerzyki będą okay?

http://www.skalnik.pl/akcesoria-turystyc...09-19458-p

Czy może lepiej:
http://www.skalnik.pl/akcesoria-turystyc...65-19345-p ?

Odpowiedz
@dominzky Nie wiem czy talerzyki Salewy dogadają się z kijami Komperdella i odwrotnie? Coś mi się wydaje, że raczej nie. Dopytaj w sklepie zanim kupisz.
-------------------------------------------
... a nie jakiś tam siusiumajtek

Odpowiedz
@sebastian_ck miałeś rację, dzięki! Z informacji, którą otrzymałem ze sklepu wynika, że kije Komperdell mają inne mocowania na talerzyki niż Salewa, czy Black Diamond. Niestety ciężko jest znaleźć zimowe talerzyki Komperdella i niestety trochę też kosztują. Będę szukać, dzięki. :)

Odpowiedz
zimowe talerzyki do kijków... jedno z bardziej wkurzających ustrojstw w outdoorze :) ich sensowność kończy się tam, gdzie zaczyna się ostre napieranie: strome podejście gdzie opierasz znaczną część ciężaru na kijach, wygrzebywanie się ze śniegu etc. w ten sposób zakończyły żywot wszystkie, jakie miałem.
nie przejmowałbym się zbytnio talerzykami, a skupiłbym się na fajnych kijach. choć te już, zdaje się, wybrałeś.

Odpowiedz
Czytam tutaj często o sztukowaniu kija z różnych sergmentów.
Muszę przeprowadzić podobny zabieg, a mam alpinusa.

Potrzebuje jeden (bo złamany) lub dwa (drugi po ''prostowaniu'') dolne segmenty kijków z wew. blokadą. Średnica standardowa coś koło 14mm.

Jakby komuś zbywało to się na pewno dogadamy :)
Można dostarczyć na zlot.
-------------------------------------------
Ofiary Babiej Góry :)

Odpowiedz
@dominzky i jak te Komperdell Higlander Cork?

Sam zastanawiam się pomiędzy nimi a BD Trail Back III lub Fjord Nansen Altra.

BD Trail Back widzę, że sporo osób ma w szafie i opinie są raczej dobre.
Miał ktoś do czynienia z kijami Altra? Wyglądają zacnie za te niecałe 200 zł :-)
-------------------------------------------
Łukasz

Odpowiedz
Szukam możliwie lekkich, jednoczęściowych kijków trekkingowych? Ktoś, coś?
Oczywiście są kije narciarskie, ale nie mają porządnych grotów widiowych...
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
@ m - kijki biegowe mają wymienne końcówki z grotami widiowymi na asfalt (do treningów w lato).

edycja: mam na myśli kijki narciarskie biegowe
---
Edytowany: 2016-03-02 15:39:21

Odpowiedz
Mają, ale o biegowym, zakrzywionym kształcie.
Są oczywiście kije do nordic walkingu (też z prostym grotem) - i to jest chyba najbliższy trop. Ale wolałbym coś o mocniejszej konstrukcji, te które oglądałem sprawiały wrażenie zbyt wiotkich i delikatnych do górskich zastosowań z moją wagą ;)
BD ma wypuścić całkowicie karbonowe kije trekkingowe ale pewnie za kosmiczne pieniądze...
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
@wirewolf Ja posiadam altry od około 1.5 roku. Niestety nie mam porównania do BD Trail czy jakichkolwiek innych bardziej znanych firm, ale osobiście uważam je za całkiem dobre.
Wytrzymałościowo bardzo dobrze, byłem z nimi na około 15 dłuższych wyjazdach, a w międzyczasie dużo jednodniówek. Do tej pory wszystko działa jak należy, zaciski działają bez zarzutu; kijki są jedynie trochę porysowane (dość słaba farba, łatwo się ściera).

Jedyna większa wada to fakt że raczej łatwo zgubić zimowe talerzyki (choć to może też być wada mojej pary;kto wie?). W każdym razie osobiście nie żałuję zakupu. W razie czego pytaj :)

Odpowiedz
Ma ktoś może porównanie skręcanych mechanizmów z zatrzaskowymi (jak fliplock od BD)? Ale chodzi o porównanie mechanizmów podobnej klasy bo jak ktoś przesiadał się z jakiegoś szita na markowe to na pewno niebo a ziemia w obie strony. Szybkość itd to jasne ale jak z trwałością, pewnością blokady itd...

Odpowiedz
Testowane przeze mnie Fjord Nansen Tordis.
System działa bdb ,czy to na dużym mrozie lub taki dzień jak dzisiaj.
Zaliczyłem kilka solidnych podparć kije się nie składają.
6 miesięcy do tego elementu brak zastrzeżeń.
-------------------------------------------
z kom

Odpowiedz
Nie będę pisał dziwnych rzeczy ale po stracie kijków Leki zakupiłem kije u Chińczyka na Aliexpressie. Włókno węglowe zatrzaski lekkie jak piórko - pokusiłem się nawet o teścik dwie wysunięte sekcje wytrzymały mój ciężar i plecaka czyli jakieś 110 kg(wówczas).Są nadzwyczaj sprężyste sądziłem , że mogą się złamać a tu zaskoczenie .... Zatrzaski trzymają całkiem dobrze nie składają się sekcje kija. Uchwyt również przyjemny
I broń Boże nie będę namawiał kogokolwiek do kupowania takich kijków
u Chińczyków ale zawsze jest to tańsza alternatywa całkiem dobrego produktu.
pzdr
-------------------------------------------
Wojtek

Odpowiedz


Skocz do: