To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Czołówka/ latarka czołowa ( w tym tanie propozycje) - wątek ogólny
Wiz jeżeli chodzi o ,,moc'' to tak jak Gizmo (to następca???).
@wiktorgu nie przesadzaj z tą piwnicą :)
Gizmo nie wystarcza by samodzielnie (tylko z tym światłem) poruszać się po szlakach z ,,odnajdywaniem'' znaków - za to jako druga lampka (w parze, grupie etc.) jest ok bo ma stosunkowo szerokie światło. Doskonale oświetla drogę... pod warunkiem, że to... prosta droga np. duktem leśnym.

Odpowiedz
Lumeny, lumeny... A ważniejsze jest co innego (zwłaszcza podczas wspominanego biegania, ''rowerowania'') - pasek od czoła do ciemienia, by czołówka, ''oczówką'' się nie stawała ;)

Odpowiedz
Lumeny, lumeny... Jak to u mnie wygląda? Musiałem poczynić założenie, że procenty mocy są równe procentom maksymalnej ilości lumenów diody. Sterownik programowalny od konstruktorów ze Światełek.pl
Reflektor z dosyć wąskim strumieniem światła z ostrą granicą. Tak z pamięci to średnica z 3-4m na 5m odległości.

1 lm - da się po znanym terenie bez stresu iść. Docelowo jako oświetlenie w pomieszczeniach, namiocie. Zimą spokojnie po śniegu idzie się bez problemu.
16 lm - oświetlenie marszowe, także po nieznanym szlaku.
90 lm - to już wskazane do marszu po nieznanym terenie na przełaj, ale i powyższe 16lm daje radę.
400 lm - z zoomem - do strącania satelitów ;-)

Odpowiedz
@wiktorgu 16 lumenów wystarcza na camping żeby się wzajemnie nie oślepiać przy posiłku i rozbijaniu namiotu . 100 zł za dwie sztuki to jak w temacie ,,Czołówki (tanie)'' , ładnie świecą i to jest istotne , a ilość lumenów i oświetlenie dam przykład Gizmo 35 lumenów oświetlenie do 15 metrów Wiz 16 lumenów oświetlenie do 20 metrów
-------------------------------------------
Andrzej


[Obrazek: 4008-144-1.jpg]


[Obrazek: 4008-144-2.jpg]


[Obrazek: 4008-144-3.jpg]

Odpowiedz
Myślę, że zdecyduję się na którąś z tych tańszych (ok 100zł) i z mocą 100 lumenów. Rozejrzę się również aby była lekka. A że, jak wspomniałem wcześniej, służyć mi ona będzie głównie za ''na wypadek'' więc nie potrzebuję w tym względzie czegoś mocniejszego. Zapewne to co niejedni noszą jako zapasową, ja będę nosił jako tą pierwszą :).
---
Edytowany: 2015-04-22 11:34:18

Odpowiedz
Jakiś czas temu nagle ''padły'' mi oryginalne baterie w mojej Tikka 2.
Właśnie zmierzyłem multimetrem:
- 1.37 V
- 1.38 V
- 0.4 V
O_O
''Głodna'' chyba była, że tak ''wpierniczyła'' :D


P.S.
Nawet na stronie Petzl, nie mogłem znaleźć o niej info. Czy to rzeczywiście taki blamaż i wolą zapomnieć\idą w zaprzeczenie ?

Odpowiedz
Nie jest to żadna kryptoreklama, chcę jedynie podsunąć dobrą ofertę:

https://www.facebook.com/daria.nowa

Ta Pani sprzedawała Mactronici Luna (fiolet) po 50 zł + 10 zł za wysyłkę. Z tego co widziałem sporo chętnych było ale może się jeszcze ostały. Może ktoś skorzysta bo w tej cenie chyba bezkonkurencyjnie (jak kolor nie boli)
---
Edytowany: 2015-04-23 12:49:38

Odpowiedz
Ktoś obeznany by skomentował
http://www.jula.pl/catalog/gospodarstwo-...wa-957220/

troche czas pracy mnie martwi ale myślę że to jakiś błąd.

Odpowiedz
Jak rzeczywiście normalnie kosztuje dwie stówy, to bierz w ciemno, najwyżej sprzedasz za 150 :)

Odpowiedz
watpie w te 3h na 2xaaa (mysle ze mniej)
ale z ciekawosci sobie poguglam cos o niej

Odpowiedz
Jeśli komuś zależy na długim czasie pracy urządzenia zasilanego bateriami wystarczy użyć baterii litowych np.
Bateria Energizer L92 Ultimate to bateria zapewniająca najdłuższy czas działania wśród bateri R03/AAA. W urządzeniach o wysokim poborze mocy (np. aparat cyfrowy) wytrzymuje 7 razy dłużej niż zwykła bateria alkaiczna.

Bateria Energizer L92 waży o 1/3 mniej niż zwykła bateria i doskonale sprawuje się z ekstremalnie wysokich lub niskich temperaturach (od -40 do +60 °C).


opis: bateria litowa

napięcie [V]: 1.5
---
Edytowany: 2015-12-08 00:19:47


[Obrazek: 4008-151-1.jpg]


[Obrazek: 4008-151-2.jpg]


[Obrazek: 4008-151-3.jpg]

Odpowiedz
No, a cena też 7x wyższa?

Odpowiedz
Niemal. 6 zł za szt. Zarówno R6 i R3. I dolicz koszt przesyłki. Albo kup w sklepie po 10. Ale przy zakupie 20 kompletow x4 szt. przesyłka jest pomijalna.

I już gdzieś pisałem że to nie 7 razy jak kadzi marketing tylko może góra 2. 7 to jest dla porównania z bateriami cynkowymi po 20 gr za szt.

Swoją drogą 100 za średnia lampkę to nie jest na ten wątek ''tanie czołówki ''
---
Edytowany: 2015-12-08 09:22:12

Odpowiedz
panowie ile lumenów powinna mieć czołówka, żeby dało się z nią biegać po lesie zimą w nocy?
-------------------------------------------
botx, nie jesteśmy tu dla przyjemności :)

Odpowiedz
Ze 60 już chyba wystarczy. Na rower 100 to takie minimum, ale to tez zależy od prędkości.

Odpowiedz
@botx
Zbynek Ltd. w trzecim poście od góry podał fajny podział.

Odpowiedz
No zrobił, ale marsz to nie bieg. Do biegu potrzeba znacznie lepiej oświetlić sobie drogę do przodu więc te 60lm uznał bym za dość konieczne, by komfortowo i bez stresu o skręcenie kostki biec. 100lm to już pełen komfort pozwalający na jazdę rowerem, może bez szaleństw, ale spoko się da. Także porównanie Zbynka jest dobre, ale dla piechura, a nie biegacza.

Generalnie to uważam, że w turystyce 100lm jest w zupełności wystarczające. Wolał bym osobiście, by nowoczesne latarki miały tak ustawione tryby, by maksymalnie wydłużyć ich czas pracy na jednej zmianie aku. Niestety tak nie jest i najczęściej są to tryby ~200/100/50lm gdzie te 50lm pozwala na raptem kilkanaście godzin świecenia w przypadku latarek kompaktowych lub kilkadziesiąt w przypadku latarek z zewnętrznym zasobnikiem. Brakuje takich trybów co u Zbynka, ~15/20lm i 1/2lm do prac bazowo namiotowych.
Aby taka latarke posiadać to niestety trzeba ją sobie samemu złozyć. Ja przerobiłem w tym celu Storma, który na minimum świeci 4lm co pozwala na ciagły czas pracy ok. 300 godzin!!! Na ostatnim 3 tygodniowym wyjeździe niemal non stop świeciłem tylko na 4lm i przywiozłem do domu aku tak naładowane, że przy pełnej mocy (100lm) pozwoliły na ciągłe świecenie przez 8 godzin!!! I to jest latarka dla turysty.
---
Edytowany: 2015-12-08 14:10:52

Odpowiedz
lucas_t widziałem, ale tak jak napisał Arni, chodziło mi o Wasze doświadczenie w temacie biegania,
thx Arni, zatem szukam czegoś w promocji w przedziale 60-100lm
-------------------------------------------
botx, nie jesteśmy tu dla przyjemności :)

Odpowiedz
Jak już poznasz dobrze trasę to możesz zmniejszyć ilość lumenów.Mi wystarcza teraz oświetlenie drogi bocznymi diodami (SinglePower LED ) z czołówki Black Diamond Spot.

Widziałem jeszcze takie cudo w decathlonie
http://www.decathlon.pl/latarka-do-biega...83426.html
Niestety nie znam żadnego użytkownika

Odpowiedz
Boguś, właśnie dzięki temu że ostatnio chciałem przyoszczędzić baterii zmniejszyłem w swojej XP z czwartego trybu (120lm) do trzeciego trybu (45lm) co poskutkowało nie zauważeniem większego kamola na ścieżce i ostatecznie - skręceniem lewego stawu skokowego II stopnia :) Biegam tą trasą ponad rok, a kamol pojawił się w związku z wycinką drzew przy drodze. Gdybym miał wtedy 120lm, istniałaby większa szansa na ominięcie kamola, a tak to wpadło 800PLN od ubezpieczyciela na nowe bateryjki żeby nigdy więcej już na nich nie oszczędzać :)

Odpowiedz


Skocz do: