To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
Dzieki robertt

Odpowiedz
Zbynek
Jasne, że warunki bywają różniaste. Ale też zazwyczaj wiadomo kiedy można się spodziewać tych -5 a kiedy -35 i w tym drugim przypadku zabrać jednak namiot.
Chodziło mi właśnie o to w co mniej więcej celować. Przeglądam też np Eksplo z puchem 700-750, ale widzę, że to niewielka oszczędność (sporo podnieśli ceny ostatnimi czasy np w porównaniu z cumulusem).
Rozważam też coś na kształt śpiwora modularnego z lżejszą zimówką robiącą za cięższą zimówkę po dołożeniu drugiego jesienno-letniego (no ale to całościowo droga zabawa jak by nie było).

Odpowiedz
Czy w czeskim Hudym nie można kupić z przesyłką do PL?
http://www.hudy.cz/

Odpowiedz
LastFrontier
mam jeszcze jedną informację odnośnie lotu do/z Bergen. My pakowaliśmy 1 plecak na 3 osoby i część rzeczy bylo przytroczonych na zewnątrz. Wszystko grubo owinięte folią strecz w domu. Tak samo chcieliśmy zapakować plecak na lotnisku w drodze powrotnej. Byliśmy jednak bardzo zaskoczeni gdyż w Bergen nie było maszyny do owijania streczem (takie popularne za kilka zł). Musiałem prosić sprzątaczke o worki bo na stacji benzynowej też nie było :)

Odpowiedz
Wykupilem rejestrowany i mam taka torbe w ktorej zmieszcza sie 2 duze plecaki karimaty spiwory jedzenie i cala reszta takze nie bedzie problemu ale dzieki za info.

Odpowiedz
LastFrontier - kiedy i z jakiego miasta tam lecisz i wracasz?

Odpowiedz
Z Gdanska 27 czerwca wylot 5 przylot.

Odpowiedz
A, to się o tydzień miniemy, ja wylatuję 4.07, wracam 12, a już miałam nadzieję, że ktoś mi raki przewiezie w rejestrowanym :-)

Odpowiedz
Duzy podreczny zabierasz? Miescisz sie wagowo? Ogolnie sie miescisz?? : )

Odpowiedz
Tak, duży podręczny, i jeszcze większość żarcia zabieram ze sobą :-)
Powinnam się zmieścić w 10 - 12 kg ze wszystkim, mam bardzo mały namiot, samopompę składaną na pół i plecak bez sztywnego stelaża, ze stelażem niestety przekracza dopuszczalny rozmiar. Dzwoniłam już do biura bezpieczeństwa na lotnisku w Gdańsku, zapewniali mnie, że aluminiowy stelaż od namiotu przejdzie bez problemu, raczki turystyczne też, chociaż liczę się z utratą tych ostatnich.

Jadę sama (cel - Jotunheimen), a cena za rejestrowany jest z kosmosu - musiałabym dopłacić 300 zł.

Odpowiedz
Jeśli bardzo ci na nich zależy to mozemy pomyśleć jak to zrobić.

Odpowiedz
Skrzyplocz, co prawda na własne oczy nie widziałem jak jest tam, gdzie planujesz dojechać, ale media donoszą i przestrzegają przed niezwykłą (nawet na Norwegię i porę roku) pokrywę śnieżną. Kilka dni temu wybierającym się na Jotunheim radzono wziąć rakiety lub narty :) A już zupełnie poważnie ostrzegają przed lawinami i powodzią.
P.S pisałem z nieznośnym słownikiem.... brrr..
---
Edytowany: 2015-06-19 00:36:09

Odpowiedz
Dzięki za info. Na miejscu się zorientuję w sytuacji i najwyżej zmienię plany, nie mam żadnych rezerwacji oprócz biletów na samolot :-)

Odpowiedz
Szukam opisu drogi Martina z WHP t. 12. Pomoże ktoś?

Odpowiedz
Hej!

Planuję pierwszy letni wyjazd w Alpy w wakacje (środek lata, późny lipiec - sierpień) z nastawieniem na trekking i ferraty. Jak często mogę spodziewać się oblodzeń lub zalegającego śniegu na szlakach? Czy takie leciutkie raczki mogą mi w tamtejszych warunkach w razie potrzeby wystarczyć czy też raczej mimo wszystko lepiej spakować pełnowymiarowe raki?

https://ngt.pl/thread-8821.html

Odpowiedz
gdzie moge sprzedać ubrania.? tzn. poprostu je wystawić .? w jakim dziale.? z gory dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam.
-------------------------------------------
adam

Odpowiedz
Włóż choć odrobinę wysiłku 5 tematów poniżej
https://ngt.pl/thread-7504.html<b r />Ale jak jesteś z branży to info o promocjach tu
https://ngt.pl/thread-6277.html
---
Edytowany: 2015-06-21 13:19:21

Odpowiedz
W jaka pojemność worka wodoszczelnego powinienem celować zeby pomieścić bez problemu (wrzucić) portfel, duży smartfon, czołówkę, ładowarkę, słuchawki i ew inne drobiazgi jak np zegarek? 5l?może zajmować cala kieszeń przeciętnej klapy plecaka (u mnie osprey stratos)

Odpowiedz
1 litr.
5-cio litrowy to już na jakieś ubrania.

Odpowiedz
Wybieram się na festiwal który trwa 4 dni i nie wiem czy spakować się w plecak turystyczny czy walizke. Zabiorę ze sobą namiot, materac, ubrania itd. Dla mnie walizka jest wygodniejsza ale na fesitwal chyba nie wypada brać ze sobą walizki. Dlatego jaki plecak mi polecacie który zmieści to co napisałem? Czy walić plecak i brać po prostu walizkę?
-------------------------------------------
sdf

Odpowiedz


Skocz do: