To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Śpiwory < 1,5 kg
no rzeczywiscie pisze ze jest do 185cm.. troche dziwne w takim razie ze ma az 230cm dlugosci.. no musze odwiedzic jednak sklep, choc myslalem ze kupno spiwora jest o wiele prostsze i wystarczy kupic przez neta:)a jednak...:)
-------------------------------------------
tiken

Odpowiedz
cześć
kupuje swój pierwszy śpiwór chciałbym kupić sobie taki w którym będę nocował zimą w schroniskach (stare Moko, Betlejemka, Stawy)
zależy mi na niskiej wadze - około 0,5-0,7 kg i małej objętości po złożeniu
w cenie koło 350 zł
jakie modele byscie polecali?
(oprócz Lafumy Extreme - znajomy ma i narzeka)
czy szukac takich z najnajnizsza temperatura komfortu w tej cenie ? jaka temperatura komfortu wystarczy do noclegow zimowych w schroniskach? 7-8 stopni ujdzie?


pozdrawiam
-------------------------------------------
Malach

Odpowiedz
Jak syntetyk to polecam Warmpeace Orion - https://ngt.pl/thread-6501.html

Odpowiedz
czy ten śpiwór zimowy syntetyczny STAVANGER '09 firmy fjord warto kupić http://www.e-horyzont.pl/fjord-nansen_2m...3397t.html

Odpowiedz
@ Common

A skad nam to wiedziec skoro nie piszesz do czego chesz go uzywac :P jak do wycierania butow to za drogie zdecydowanie, na targu mozna kupic wycieraczki tansze a jak do spania w pokoju tez niebardzo - sa koldry w promocjach w JYSKu :) a jak do sprecyzowanych warunkow to sie pomysli jak je sprecyzujesz Common'ie

Odpowiedz
A różowych takich Stavangerów nie mają?

Odpowiedz
Widze ze niektórym humor dopisuje odpisałbym ale przemilcze niech mysli ze jest kozakiem potrzebny mi do spania w schronisku i na dworze przy temperaturze -10

yahupies to sobie kup flamastry rózowe i pomaluj

Odpowiedz
A czemu nie chcesz puchowego?
-------------------------------------------
For outdoor use only.

Odpowiedz
Na -10 to on nie jest przeznaczony. Producent (rzekomo po badaniach) określa dolną granice na -7 oczywiście zakładając, że jesteś standardowy w odczuwaniu temp.

Odpowiedz
Common, bo żeby uzyskać sensowną odpowiedź powinno się raczej zadawać sensowne pytania. Mniejsza z tym.

Stavanger na -10*C może być zbyt cienki, do schronisk lepiej kup jakiś mały i lekki worek z Jyska czy innego Tesco za 35 zł.
-------------------------------------------
http://majtra.blogspot.com

Odpowiedz
hej, szukam śpiworu do 100pln, małego po kompresji, ok1kg.
Polskie lato pod namiotem, wrześniowa ciepła Europa.
Czyli coś taniego, małego, sprawdzonego.
Kompletnie się na spiworach nie znam- co jakis znajde, okazuje sie ze to paradoks jakosci i ceny.
Dopiero zaczynam podrozowac- nie chodze w gory, raczej nie marzne.
Prosze o jakies wskazowki:)

Odpowiedz
do 100 zl to raczej mozesz zapomniec o malym i lekkim jednoczesnie i nie wiem czy jakosciowo to sie na jakies wyprawy nada poza spaniem przed domem chyba ze chcesz ryzykowac ze Ci sie w polowie wycieczki podrze i bedziesz mial dodatkowy wywietrznik na nogi. Za jakies 180 zl mozesz miec Volven - Superlight II wazy 950g, temp komfortu pewnie jakies 10* i naprawde niewielkie po spakowaniu (27x14 cm)

Odpowiedz
A jesli zrezygnuje z lekkiej wagi? po prostu <1.5?
Temp mnie juz mniej interesuja, bo nie bede uzalezniona od spania w namiocie(to opcja awaryjna). Potrzebuje spiwor albo na cieple noce w namiocie, albo na noclegi u kogos w domu, lub w schronisku.
I dlaczego mialby mi sie... podrzec spiwor w polowie wycieczki? :P
jakbym pytala o spiwor za 180 to bym to uwzglednila w opisie, hmm.

Odpowiedz
No wiec do takiej wagi spokojnie mozna cos do ceny ~100 znalesc:

pierwsza opcja i najtansza to: FJORD NANSEN - Camping '09
http://tiny.pl/hx3d1

druga (drozsza ale lzejsza i mniejsza i z lepsza termika) FJORD NANSEN - Vardo '09
http://tiny.pl/hhdvj

Skupilem sie na propozycjach tej firmy bo robia przyzwoitej jakosci spiwory w przyzwoitych cenach
---
Edytowany: 2009-12-26 16:09:43

Odpowiedz
Przymierzam się do kupienia śpiwora - małego i jak najlżejszego, do spania raczej w ciepłych temperaturach i najczęściej w pomieszczeniach, ewentualnie w pociągach, ale w pociągach i tak śpię w ubraniu ;)

Przeglądnęłam sobie różne śpiwory, które ważą mniej niż 1 kg i nie wiem na który się zdecydować.

Lafuma Lady Extreme 600
wydaje się fajny, ale minusem jest dość jasny kolor i ktoś na forum pisał, że materiał się rozchodzi

Deuter Dreamlite
chyba najlżejszy, a na forum widziałam pozytywne opinie

Quechua S15 Ultralight
najtańszy, ale różnica nie jest aż taka duża, żeby decydowała o kupnie
ma pozytywne opinie, ale podobno zacinają się w nim zamki

Salewa Sigma Micro 600
nie znalazłam zbyt wielu opinii na temat tego śpiwora, więc nie mam pojęcia, czy warto go kupić


Czy ktoś mógłby pomóc dokonać wyboru? :)

Odpowiedz
co do quechuy to nie zacinają się zamki, ale za to wcina się w nie materiał. bardzo fajny śpiworek, kompresuje się do wielkości dwóch pięści. temperatury podawane są bez przekłamania, bierz bez zastanowienia...

Odpowiedz
No właśnie, zastanawiam się nadal, bo:

1. znalazłam tę Lafumę w promocji za cenę niemal taką jak Quechua :)
2. nie wiem, na ile będzie mnie wkurzać te wchodzenie materiału w zamki. Zazwyczaj bywa to irytujące w śpiworach, poza tym, jest obawa, że rozerwę materiał przy którejś kolejnej próbie wyciągania go z zamka.

Odpowiedz
A ktoś wie coś na temat śpiworu Salewa Micro 600? bo jest tutaj za 159 zł
http://www.insport24.pl/spiworsalewasigm...p-284.html

Ale jednak skłaniam się ku Lafumie - kusi mnie dodatkowe ocieplenie w wersji dla kobiet, jak zapewniają na stronie ;) A ten materiał może tak szybko się nie rozejdzie.

Odpowiedz
to ja tylko rozwieję Twoje wątpliwości. mam quechuę 4 lata, przespałem w niej dobre 200 nocy. zamek wcinał się często, a ja zawszę 'na chama' go wyciągałem. Materiał jest mocny, możesz wierzyć ;)

Odpowiedz
Dzięki :) To naprawdę dobrze brzmi :)

Odpowiedz


Skocz do: