To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Odzież] Rękawiczki, rękawice
Dobra wełna + thinsulate jest praktycznie nie przewiewna:
Millet wool glowes. To górna półka, ale warto.
https://www.weld.pl/millet-wool-glove/
---
Edytowany: 2018-12-02 22:01:32
-------------------------------------------
Pim

Odpowiedz
Kupiłem te rękawice Millet, jakoś przed Świętami i testowałem od tamtej pory:). Z pięciopalczastych co miałem w swoim ''dorobku'' to sprawują się najlepiej, są dobrze wykonane, jednak jak są silne mrozy w sytuacjach, zwłaszcza jak np trzeba wyjąć dłonie z rękawic i nie zawsze można dodatkowo włożyć do kieszeni żeby się szybciej ogrzać to chyba najlepiej sprawdzą się ogrzewacze do dłoni - choć jeszcze takich nie używałem. Jak ręce zmarzną, to ręce w rękawiczkach i do kieszeni i jest ok.

Dzięki Pim za polecenie Milleta :)

A jak sprawdziłyby się w takich sytuacjach jednopalczaste, wypełnione puchem gęsim czy kaczo-gęsim? Czy po zmarznięciu będą działać jak takie ogrzewacze czy kurtka puchowa? Ktoś ma?
W jakim rozmiarze się kupuje takie jednopalczaste w porównaniu do pięciopalczastych? U mnie są słabo zaopatrzone sklepy i nawet nie ma gdzie przymierzyć...

Odpowiedz
Na silne mrozy dobre są rękawiczki obszerniejsze. Na dłoniach masz cienkie ''litery'' . Ich nie zdejmujesz. Mogą być ze stretcha, wełny. Na nie zakładasz zasadnicze grubsze rękawice. Dłoń przy manipulacjach tak bardzo się nie wychładza a i szybciej ogrzewa po założeniu zasadniczej rękawicy.
Inne rozwiązanie: na te ''wełniaki'' zakładasz zewnętrzne jedno palczaste łapawice. Są np. Demobilowe gore-texy armii brytyjskiej do kupienia w sieci.
-------------------------------------------
Pim

Odpowiedz
Ja bym dodał, ze do jednopalcowych lepiej gdy linery są cieńsze a przylegające, PS zaliczyłbym do zbyt grubych. Całkiem niezłe i tanie są linery z decathlonu (ale nie te niby jedwabne tylko bezszwowe). dodatkowo mają e-tipy. Rab oczywiście też sprzedaje linery.

Mi też ładie sprawdzają się wiatroszczelne rękawiczki z klapką. Właśnie dlatego, ze ręka nie wychładza się przy zdjęciu rękawiczek, żeby coś zrobić. Nie zdąża zmarznąć gdy się tylko odsunie klapkę.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Ktoś może polecić jakieś niedrogie rękawiczki, które umożliwiają obsługę lustrzanki (nie chodzi o ekran dotykowy, tylko o pięć palców i w miarę możliwość operowania nimi) :D

Odpowiedz
chodzi co o cieńkie rękawiczki czy coś na -20?
w pierwszym wypadku to jakiekolwiek cieńkie rękawiczki będą ok, raczej polar niż włóczka (brak splotu ułatwia wyczucie przycisków), jak -20 to masz ocje z klapką albo bez końcówek palców. Tu filozofii nie ma.
No albo ćwiczyć - zdarzało mi się fotografować w łapawicach
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
W Decu linery pilkarskie Kipsta.

Odpowiedz
Hej, moje staaare narciarskie Zaniery mocno się przetarły a i przy zimowych trekkingach mi zimno w ręce pod rekawiczkami Simonda. Mam długie i wąskie paluchy, więc z krążeniem różnie bywa. Potrzebuje kupić sobie rękawiczek do wykorzystania na nartach zjazdowych a czasem w trekkingu jako para zapasowa (gdy wieje mocniej na grani, czy po prostu zaczęło pizgać złem). Na razie chcę 5-cio palczaste. Wiem, ze są mniej ciepłe, ale na razie nie wyobrażam sobie dobrego chwytu w łapawicach.

Zastanawiałem się nad modelem Salewa ORTLES 2 PRL ale wydaje mi się dość delikatny, tj. czy przy kontakcie z nartami czy czekanem, mogą szybko dokonać żywota. W sklepie obmacałem i przyglądnąłem się dwum modelom od Black Diamond -
1) Renegade (z Gore, więcej skróty)
2) Glissade (Pertex, BD Dry, mniej skóry)

Nie wiem czy ja źle czytam, ale wychodzi na to, że Glissade jest bardziej ocieplony (fleece i thinsulate) gdy Renegade ma tylko fleece. W każdym razie zastanawiam się, czy Glissade rzeczywiście wytrzyma większe temperatury (producent podaje temperatury od -1 do -17 dla Glissade, hehe fajnie by było) oraz -1 do -12 dla Renegade. Ktoś miał z nimi styczność? Jest w stanie rzucić jakąkolwiek poradą?

Z góry dzięki ;)

Odpowiedz
Cześć,
czy mieliście może do czynienia z modelem Black Diamond Soloist?
szukam ciepłych rękawic do chodzenia po górach zimą i zjeżdżania na nartach, bardzo atrakcyjna wydaje mi się możliwość oddzielenia ocieplenia od shella.
Pod nazwą Soloist kryją się dwa modele- pięciopalczasty i taki śmieszny trójpalczasty.
Korzystaliście może z rękawiczek tego typu?

Odpowiedz
Zerknij do szafy sprzętowej engietowiczów:
https://ngt.pl/index.php?p=stuff&sWord=S...&iCategory=
-------------------------------------------
Z kom

Odpowiedz
Używam starszego modelu Soloist lub podobnego Glissade od 5 lat.
Krój wg. mnie taki sobie natomiast patent z wyjmowanym ociepleniem genialny.
Ułatwia i przyspiesza suszenie, przez noc spokojnie wysychają . We wcześniejszych rękawicach z ceratą był z tym problem. Z minusów- bardzo szybko ''wykruszył'' się materiał do przecierania gogli, aktualnie nic z niego nie zostało. Poza tym materiałowo całkiem ok.
Ogólnie jestem zadowolony.

Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi.
Jestem mocno skołowany po opisach- wg opisu z ''szafy'' szwy nie są podklejone i rękawiczki przemakają w deszczu (ale nie wiem, z kiedy jest wpis i czy producent tego nie zmienił)- to by je definitywnie dyskwalifikowało.
Jest niekonsekwencja w opisach- na stronie BD ''the Black Diamond Soloist glove combines a BD.dry™ waterproof insert with a removable, PrimaLoft-insulated liner for versatile protection in wet winter conditions.'', zaś opisy na 8a i skalniku sugerują, że membrana jest na ociepleniu, a nie zewnętrznej rękawicy, co zdaje się być bez sensu.
Czy sama zewnętrzna warstwa chroni przed wodą i można ją nosić niezależnie lub na cieńszych rękawiczkach?

Odpowiedz
W moich rękawicach membrana jest podklejona do warstwy zewn.
Warstwy zewn. raczej nie da się nosić niezależnie. Co do przemakania - mokry śnieg ''złamie'' każdą membranę...

Odpowiedz
Witam. Poszukuję rękawic pięciopalczastych, których będę mógł użyć jako drugiej warstwy. Posiadam podgrzewane rękawiczki Glovii, z cienkiego materiału i potrzebuję zewnętrznej warstwy. Będą używane do trekkingu.

Odpowiedz
@PiotrN

Koleżanka Leśna, na blogu dzieli się swoim doświadczeniem na ten temat....

warto poczytać ... https://tiny.pl/t24rw
-------------------------------------------
W

Odpowiedz
Leśna nie podała rękawic zewnętrznych pieciopalczastych typu hardshell

Odpowiedz
Rękawicze pielciopalczaste HS to modele ocieplane, górskie czy wręcz wspinaczkowe.
Jak znajdziesz taki model to napisz. To raczej nisza w stosunku do łapawic.
A co z podgrzewaniem jak się ''prund'' skończy?

Odpowiedz
Znalazłem takie coś: https://8a.pl/rekawice-black-diamond-torrent-black Składają się z dwóch części. Wewnętrzne rękawiczki mogę zastąpić moimi podgrzewanymi a oryginalne z zestawu mieć awaryjnie w plecaku.
Co do akumulatorów, to można mieć przy sobie dodatkowy zestaw. Z doświadczenia wiem, że nie muszą podgrzewać rąk cały czas.

Odpowiedz
Nie podałam, bo do zastosowań ogólno zimowych są mało praktyczne - szybciej jest zimno. Ale istnieją, np. Rush SV Arcteryxa, jedyne 350 euro :-) https://arcteryx.com/cz/en/shop/mens/rush-sv-glove

Już zedytowałam :-)
---
Edytowany: 2019-12-29 18:32:54
-------------------------------------------
http://acrossthewilderness.blogspot.com

Odpowiedz
Rzeczywiście cena zwala z nóg.
Chyba zaryzykuję z Black Diamond Torrent

Odpowiedz


Skocz do: