To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


PODRÓŻE NGT /relacje,zloty,gdzie pojechać,co zobaczyć,etc.
Chrosciel przszukalem caly ten temat i nie znalazlem, szukalem tez przez szukaj jeszcze raz i nic ! niedawno ten watek zostal obciety wiec moze dlatego tego nie ma ;/
-------------------------------------------
Damian

Odpowiedz
ceny raczej nie są wygórowane, później zorientuje się dokładnie bo kumpel który był tam miesiąc temu teraz jest nie osiągalny, ale znajomi spali w hotelu i dużo nie zapłacili, tylko że hotel też nie był rewelka ale przynajmniej czysty

Odpowiedz
chodzi o dostep do cieplej wody :) bo jada dziwczyny( nie turystki) i o spanie moze byc na podlodze ! chodiz o to aby bylojak najtaniej :) gdyby chodzilo o jakies luksusy to nie pisalbym na ngt

-------------------------------------------
Damian

Odpowiedz
no to ja zapraszam na mojego bloga
http://andy2005.blox.pl
gdzie mozecie poczytac relacje z mojej wyprawy do ameryki poludniowej, przede wszystkim kordyliera.
Tam tez opisuje obecnie na szybko i goraco moje subiektywne wrazenia z uzytkowania, co niektorych produktow.

czesc zdjec mozna zobaczyc na stronie
http://andy2005galeria.blox.pl

pozdrawiam,
-------------------------------------------
Antek

Odpowiedz
Witam, zrodziła sie we mnie mysl, by na najbliższe wakacje pojechać na daleki wschód, w miejsca bardzo mało dotkniete przez cywilizacje, i szukam wszelkich informacji na ten temat. Pisze o tym tutaj, gdyż jakiś czas temu na tej stronie był link do strony w której autor opisał bardzo dobrze wszystkie sprawy związane z wyjazdem na daleki wschód. Oczywiście wszelka inna pomoc mile widziana. Pozdrawiam

Odpowiedz
słuchaj poszukaj w necie kontaktu z Romualdem Koperskim- facet zjechał autem Syberię i pontonem zdziełał spływ Leną. na pewno ma dostęp do tamtejszych map i to z uzupełnionymi wiadomościami. tak ot polecam jego książkę ''Pojedynek z Syberią''. jeśli będzie trudno znaleźć do niego dostęp to zapodaj się do tego tematu, może coś się da załatwić nieoficjalnie, bo to kumpel mojego kuzyna...
-------------------------------------------
chrosciel@ngt.pl; 5030355

Odpowiedz
Tomi - mam troche informacji na interesujacy Cie temat,pisz na priva grandbleu@interia.pl
pozdrawiam

Odpowiedz
Tomi=> trochę map posiada Sklep Podróżnika w W-wie na Kaliskiej
-------------------------------------------
Czasami ... jeszcze coś pamiętam

Odpowiedz
jeśli chodzi o rejony Rosji to może być problem z mapami, bo kompletnie nie odzwierciedlają stanu rzeczywistego:///. nawet te kupowane na miejscu, mogą, a nawet bardzo często nie zawierają danych, w szczególności jeśli chodzi o istnienie miast (co chyba jest sprawą dość istotną). spowodowane to jest, wiadomo, funkcją jaką spełniały...

Odpowiedz
Poszukaj tutaj ale temet jest ''niemodny'' (demode'). W ksiegarniech będa patrzyć na ciebie dziwnie - sprawdziłem na własnej skórze.

Odpowiedz
Dziękuje, szczególnie Yanas'owi.

A jeszcze jedno pytanko. Dobry przewodnik może dużo dać ale z tego co przeczytałem, to polskie przewodniki np. Pascal, to daja rade ale jak sie jedzie na wycieczke zorganizowana, a nie samemu. Polecany jest loney planet, ale wolalbym cos po polsku.Znacie jakies dobre przewodniki po azji?

Odpowiedz
Gdzie dokładnie masz zamiar jechać? Rosja czy gdzieś bardziej na południe (Wietnam, Laos itp)?

Odpowiedz
Tomi - Dobry przewodnik to Lonely Planet,Rough Guide tudzież np.Bezdroża (jeśli chodzi o Bajkał i okolice).niestety pascal (pomimo tego ze to przedruk LP) jest nieaktualny,bo informacje biora z LP roku poprzedniego a pozatym pascal ma dziwna tendencje do rezygnowania z opisu niektorych waznych prowincji (np. w chinach).troche ciekawych informacji i bardzo dobre zdjecia maja przewodniki National Geographic.

Odpowiedz
jeśli chodzi o syberie to bardzo polecam strone http://anisko.net
mozna na niej znalezc opis spływu leną, szczegolnie polecam pamietnik sporo informacji o realiach, co dla mnie jest najciekawsze to poddanie w watpliwosc wyczynu R. Koperskiego... ponizej link na splyw lena na stronie rowniez opis wyprawy na bajkał.

Odpowiedz
słyszałem, że Koperski to faktycznie niezbyt przyjemny człowiek, ale, żeby od razu poddawać w wątpliwość jego spływ, na podstawie tego, że nie życzył jedynie powodzenia to z deka dziwne...

Odpowiedz
Właśnie chodzi o to że jeszcze nie mam sprecyzowanych planów. Yanaspolace Kirgistan i Tdżekistan oraz bajkał, i bardzo możliwe, że i te miejsca odwiedze. Ale podkreślam, żę chce zderzyć sie z tą obcą kulturą, ale nie mam zielonego pojecie gdzie jak i co. Dzieki za dotychczasową pomoc i czekam na następna ;) Pozdrowionka dla życzliwych ludzi ;)

Odpowiedz
Witam wszystkich

Wielka prośba do tych ludzi którzy byli na krymie w zimie, szczególmie interesują mnie połączenia Lwów - Symferopol (styczeń, luty) czyli na feriach zimowych ceny i wszelkie informacje są przyjmowane i już kłaniam się nisko za pomoc oczywiście postaram się odwdzięczć
Pozdrawiam Jarek

jaros19@wp.pl
-------------------------------------------
jarek

Odpowiedz
chróściel: chyba nie doczytales, w relacji sa ''bardziej przekonywujace argumenty'', ale nie uważam, że koperski nie spłynął leną, aczkolwiek opis wyprawy na anisko.net daje do myslenia...

Odpowiedz
to na pewno...
znam Koperskiego jedynie z jednego spotkania na lotnisku w Toruniu, gdzie opowiadał o przejechaniu Syberii i nie wyglądał ani nie sprawiał wrażenia człowieka kłamiącego... dość dobrze zna się z nim mój kuzyn, ponieważ obydwaj są pilotami i twierdzi, że facet nie bajerzy w przeciwieństwie do wielu innych pilotów:)))... ale wiadomo, różnie mogło być...
-------------------------------------------
chrosciel@ngt.pl; 5030355

Odpowiedz
jak dla mnie to argumenty uczestnikow splywu kajakowego sa strasznie naciagane.. bo tak : - nie splynal bo nurt rzeki po 5 latach był inny(słabszy)
- nie splynal bo akurat nikt ze spotkanych miejscowych go
nie pamieta
- nie splynal bo w okolicach jakucka plywal motorowka
- nie splynal bo w tiksi tez spotkani autochtoni go nie
pamietali

no cuż,argumenty raczej zadne a dziwi jakas wrecz nienawisc i zazdrosc w stosunku do koperskiego przejawiana w tym reportazu ze splywu ( jakkolwiek byl lub nie byl by mily tudziez sympatyczny).

Odpowiedz


Skocz do: