NGT

Pełna wersja: Kurtki z wypełnieniem primaloft
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39

luka

o, fajnie się dowiedzieć kto kupił ode mnie kurteczkę :)

ja się w końcu zdecydowałem na Lofota od Milo.
fajna jest! :)

wiesiek z mazowsza

a ja mam od tygodnia kurteczke Sherpy na Primaloft One za 350 zl z przesyłka:) i jestem poki co bardzo zadowolona; w weekend bedzie testowana w gorach :D
-------------------------------------------
u

h

~luka
masz lofota z czy bez odpinanych rekawow (wersja ZIP) ?
bardzo czekam na jakies opinie tzn +/- uytkowania kurteczki.
pozdr
-------------------------------------------
h

> ~luka
> o, fajnie się dowiedzieć kto kupił ode mnie kurteczkę :)

Przecież się przedstawiłem w mailu od razu (że z ngt) :P
-------------------------------------------
http://wiki.smutek.pl

luka

h - milo lofot lofot.... moim zdaniem super jak za 300 zł. mam wersję z odpinanymi rękawami, suwaki nie są idealnie dookoła ramion i w efekcie jest stałą wentylacja pod pachami :) ale nawet nie przeszkadza
szkoda, że wypełnienie to wersja SPORT, a nie ONE ale i tak jest cieplutko.
kołnierz mógłby być trochę wyższy i ciaśniejszy ale ja w 95% kurtek na to narzekam (za długa szyja? :) )
kurtka niestety nie mieści się w wewnętrznej kieszeni, musiałem dorobić sobie woreczek na nią (a przynajmniej mi się nie udało wcisnąć).
wewnętrzny materiał mógłby mieć chyba mniejszą gramaturę (jest grubszy niż zewnętrzny :) )
do kroju przyczepić się nie mogę, dłuuuugie rękawy.
i chyba tyle.
mi się bardzo podoba. 4/5 za tę cenę :)

wiki - jakoś mi umknęło :)

Po brudnym użytkowaniu mojej kurtki (dzięki niej przestałem żebrać o cień ciepłego powietrza z ogrzewania wozu) w warunkach zimy w mieście ( w górach też, ale tam jakoś się nie pobrudziła) postanowiłem ją sobie wyprać. Kurtka waży jakieś 1/2 kg, po włożeniu do wody i namoknięciu zaczęła ważyć jakieś 6-7 kg. schła do suchości 12 godzin w warunkach łazienkowych (nie wirowałem a po powieszeniu wieszak się ugiął)- czyli szybko schnie, jedyny problem- ten Epic jakoś do końca nie chce się prać. Kurtka super z rewelacyjnym kapturem co sprawdziłem organoleptycznie przy -10 stopniach i poziomo latającym śniegu właśnie w górach
-------------------------------------------
Minimi (Dyn clan)

m

O jakiej kurtce piszesz?
-------------------------------------------
m

o SOF PCU Level 7 II gen primaloft gęstość 180 gram- czyli 6 oz sporta z zewnętrznym materiałem epic.

Tak w ogóle, gdyby ktokolwiek miał patent na bezpieczne czyszczenie (jakie środki do prania) epicu- byłbym wdzięczny (przepis mówi- żadnych wybielaczy)
---
Edytowany: 2010-03-13 15:05:41
-------------------------------------------
minimi

Czy wiecie może co jest Primaloft PL1 FILL w kurtce Berghaus Ignite ?

Łukasz/Pietros/Tilak

Primaloft One;)

Dziękuję
-------------------------------------------
zbych

climber2

Witam,wiem że sezon na kurtki z Primaloftu już minął, ale jak widać wątki ciągną się latami, więc chciałem dorzucić swoje 3 grosze, może kiedyś komuś się przyda.
Osobiście mogę się wypowiedzieć na temat 2 kurtek które przewijają się w temacie, tj. HiMountain Belay 2 i Milo Lofot (bez odpinanych rękawów). Kurtki te różnią się zarówno konstrukcją, rodzajem wypełnienia jak i ceną. I tak Belay 2 wypełnione Primaloftem One kosztuje koło 500zł zaś Lofot dostępny jest w cenie koło 300zł i wypełniony jest Primaloftem Sport. Nie mnie oceniać różnice między tymi wypełnieniami, jak wiadomo One jest droższy, więc zapewne lepszy, ja w praktyce większych różnic nie zauważyłem. Największa różnica jest w konstrukcji tych kurtek.
Kurtka Belay, jak sama nazwa wskazuje służy do asekurowania i jest typową kurtką stanowiskową. Stąd też jej luźniejszy krój i kaptur o dużej pojemności, który można swobodnie założyć na kask. Nowa wersja różni się od starej kilkoma szczegółami. Zrezygnowano z wodoszczelnych zamków (i dobrze, uważam że w zimowej kurtce są niepotrzebne) co być może wpłynęło na obniżenie ceny (starsza wersja była o 200zł droższa). Inna jest także konstrukcja kaptura, który teraz ma zintegrowaną gardę i tylko jeden ściągacz z tyłu. Właśnie, jeśli chodzi o ściągacz to przy pierwszej przymiarce w domu założyłem kaptur na kask, pociągnąłem za ściągacz i... trach, gumka wyskoczyła z kaptura. Pewnie to wada konkretnego egzemplarza, reklamacja została szybko rozpatrzona, jednak warto o tym wspomnieć.
Jeśli chodzi o kurtkę Milo, ten jej konstrukcja jest zdecydowanie ''bliżej ciała''. Kaptur jest symboliczny, nieocieplony, chowany w kołnierzu. Sama budowa kołnierza jak już wcześniej wspominano jest za szeroka, a ściągacz nie poprawia sprawy, gdyż jest on wszyty wzdłuż kaptura. No właśnie, ściągacz. Znów po kilkakrotnym raptem jego użyciu nastąpiła awaria, tym razem gumka przepiłowała plastikowy element (plastik jest bardzo miękki) Kurtka właśnie jest w reklamacji, ale nie sądzę by był problem z naprawą.
Teraz to co tygryski lubią najbardziej, czyli parę słów o termice. Jak wiadomo Primaloft jest uważany za najlepsze sztuczne ocieplenie, ale... no właśnie sztuczne i nie sensu go porównywać z puchem. Używałem puchówki Małacha, więc wiem o czym mówię. Jednak Primaloft nie jest tak wrażliwy na działanie wilgoci jak puch, dlatego robi taką karierę. Jednak, aby ocenić ciepłotę kurtek, nie wystarczy powiedzieć ''używałem przy -20 i było OK''. Istotne jest przecież co innego mieliśmy na sobie i w jakich warunkach kurtka była używana. W kwestii indywidualnego odczuwania zimna się nie wypowiadam, bo skąd niby mam wiedzieć jak inni je odczuwają, dodam tylko że raczej jestem zmarzluchem.
Kurtka HiMountain używana była głównie, zgodnie z jej przeznaczeniem jako kurtka do asekuracji w zimie. Koncepcja ubioru była następująca: bielizna termiczna plus softshell w trakcie wspinania (trzeba się było ruszać żeby było ciepło) i na to primaloft podczas asekurowania. Przy takim ubiorze, nawet podczas wiatru i przy opadzie śniegu... używałem przy -20 i było OK :) A tak poważnie to naprawdę taki system ubioru się sprawdzał i ani razu nie zmarzłem, podczas gdy kilku partnerów narzekało że jest im zimno.
Kurtkę Milo kupiłem później w trakcie sezonu, zachęcony zarówno świetnym działaniem Primaloftu jak i ceną. Powód dla którego kupiłem drugą kurtkę jest prozaiczny i wynika z tego, że nie na każdą okazję pasuje szturmowa kurtka stanowiskowa w kolorze czarno-czerwonym. W szczególności nie wyobrażam sobie paradowania w takiej kurtce po mieście, a już pokazanie się w niej na słynnym deptaku w Zakopanym, którego nazwy nie pomnę, może byc odebrane jako wyjątkowy przejaw bucostwa. Kurtka Lofot w szarym kolorze zdecydowanie mniej rzuca się w oczy i spokojnie może służyć jako kurtka na co dzień. Tak też najczęściej była używana, również trochę na skiturach zarówno jako kurtka zewnętrzna (wchodzi na softshell, ale trochę krępuje ruchy) jak i warstwa ocieplająca pod ceratę, o przepraszam, hardshella. Nie powiem że używałem przy -20, bo akurat takich temperatur nie było, ale na ciepłotę kurtki nie mogę narzekać. Jednak trzeba zaznaczyć że termikę w znacznym stopniu psuje za szeroki kołnierz o którym wspominałem i bez szalika lub wysokiego golfa zimno lubi się tędy wkradać i trzeba głowę kulić w ramionach.
Chciałbym uniknąć bezpośredniego porównania tych kurtek z tego samego powodu, dla którego nie porównuje się samochodów sportowych i SUVów, gdyż kurtki te różnią się bardzo zarówno budową jak i zastosowaniem. Jednak gdybym musiał wskazać cieplejszą kurtkę, to ze względu na krój wskazałbym na Belay'a.
No dobra kończę ten przydługi opis i mam nadzieję że komuś się przyda przy wyborze kurtki. A jeśli ktoś uzna tekst za zbyt długi i nudny... no coż, nikt nie kazał mu tego czytać.
Z górskim...

ptb

@Rzez
napisałeś w innym wątku
''z ociepliną syntetyczną Climashield (więc sporo bardziej trwalą niż Primaloft, a o podobnej wartości CLO)''

skąd taka informacja?

Sprawdź na BPL (Backpackinglight), także na stronie Marka Verbera (http://www.verber.com/mark/outdoors/gear...delta.html) tam masz tabele + badania samych użytkowników.

CLO oczywiście rózni się w zależności od wersji i gramatury materiałów.

Dużo osób robiło quilty i spiwory na obu materiałach. Kwestia trwałości - Climashield, podobnie zresztą jak Polarguard, jest włóknem ciągłym (''continuous filament''), a Primaloft ma charakter nieciągły (''short staple'').
-------------------------------------------
http://picasaweb.google.com/rzez.immi

ptb

Czyli to short staple miało imitować naturalny puch, lepsza kompresja.
A skoro jest teraz PL infinity jako continuous filament, to zakładam, że zyska na trwałości ale straci na kompresji.

Przy okazji, bo zniknie pewnie z hitów:

Polarguard 3D, .63 clo/oz.
Polarguard Delta, .68 clo/oz.
Climashield HL, .68 clo/oz.
Primaloft Sport, .74 clo/oz.
Climashield Combat, .79 clo/oz.
Climashield XP, .82 clo/oz.
Primaloft One, .84 clo/oz.

Czy ktoś miał przyjemność macać lub nosić Wolfganga model Buchara lub Samarkanda.
Zastanawia mnie porównanie terminki takiej kurteczki w stosunku do Polarteca Thermal Pro albo Primaloft One, tudzież puchu...Mniemam że będzie nieco cieplejsze od Polarteca, ale jeżeli ktoś miał przyjemność korzystać, byłbym wdzięczny za jakąs opinię.
http://www.wolfgang.pl/?p=shop&product_id=342

marko

Kupiłem Belay Device Milleta i co... patrze a na etykiecie Primaloft Sport...???
Ktoś wie o co kurcze chodzi...? Ma być na One 100 więc skąd na niej taka etykieta...???!!!

zagraniczne sklepy, twierdzą że ma być sport, czyli się zgadza.
Ja bym to przepchnął jako podstawa do zwrotu towaru na podstawie niezgodności z umową. Różnica w termice jest jednak konkretna.

łowca

w internecie kupiłeś?

marco

Więc jest to celowy zabieg dystrybutora czyli firmy Kanion S.C. czy fatalna pomyłka...?! Poruszę temat u dystrybutora i mam nadzieję że poprawia błąd!
Nie widziałem na forach aby ktoś poruszał ten temat więc chyba ludzie nie reagują. Swoją drogą ciekawią mnie opinie o tej kurtce bo generalnie same plusy.
łowca kupowałem w www.e-pamir.pl - czekam na telefon od nich a sam mam zamiar dzwonić do dystrybutora.

Stron: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39