To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Salomon / extend low, Chill Out, Tundra Aspen
#1
W Tatrach szlaki to ja zaliczyłem już chyba wszystkie, ale lubię te góry i jestem patriotą, mam już trzy pary różnych butów salomona, od sandałów do niskich do kostki i mam jakiś snobistyczny sentyment do tej firmy, bo sprawdzają się znakomicie. co sądzicie o tej firmie jako producencie, bo korci mnie, żeby kupić sobie czwarte...... jakieś bardziej zimowe
-------------------------------------------
pitt40

Odpowiedz
#2
Ale szczęściarz z ciebie ja miałem dwie pary no i niestety llllliiiiiiiippppppppaaaaaaaaaa!!!!!! Ponieważ na forum nie można pisać takich rzeczy bez dowodów więc podam. U mnie w obu parch odkleiły mi się ta zasadnicza czarna podeszwa od tej gąbczastej amortyzującej pianki jeszcze do tego po gwarancji i 550zł w błoto no i druga para 320.
-------------------------------------------
misior

Odpowiedz
#3
Ja miałem w sumie 3 pary salomonów i było różnie
Ogólnie należy kupować salomony tak:
1 sprawdz z jakiej kolekcji jest dany model (chodzi o rok)
2 sprawdz czy w poprzedniej lub następnej kolekcji powtóżono ten model (tu pstrzeżenie modele powtarzane minimalnie sie zmieniaja ale tylko z wyglądu)
3 Jesli model został powtórzony to można kupić i będą dobrze słóżyły, jeśli natomiast pojawił się dopiero co lub niezostał powtórzony to zakup radzę sobie podarować :-(

PS: Obecnie mam Pro Sticky Low i jestem bardzo bardzo zadowolony test napisze jak je troszke bardziej zużyje). Wcześniej miłem La Sportiwy a przed nimi salomonki Extra Mid czy jakoś tak niby do rajdów extremalnych etc. a zajechałem je dokumentnie w 3 miesiące :-(

Odpowiedz
#4
Powiem krótko nie kupuje się butów które produkuje firma zajmujaca się produkowaniem łyżworolek,. Najlepsze firmy to takie ktore specjalizują sie w produkcji obuwia trekingowego tylko
-------------------------------------------
yeah

Odpowiedz
#5
Mój braciszek w tym roku w Rumunii na wspinie poznał kolesia, który kilka miesięcy pracował w fabryce salomona produkującej właśnie buty trekingowe. Twierdził, że buty salomona to szmelc, są robione byle jak a coś takiego jak kontrola jakości odbywa się bezdotykowo, tzn. wyglada ok to jest ok. Polecał na natomias buty kaylanda. (w Rumunii są 40% tańsze niż w Polsce :])
-------------------------------------------
Piotr Czekański

Odpowiedz
#6
Co do salomona... taka autoreklama:)
pozdro

Odpowiedz
#7
A ja chodze w butkach Salomona juz 7 rok i dopiero teraz zaczyna się w nich coś odklejać (ale to tylko drobiazgi). Niestety nie wiem jaki to jest model - jestem jednek bardzo zadowolona i mam na tej podstawie jak najbardziej pozytywne zdanei na temat firmy.
-------------------------------------------
Pajączek

Odpowiedz
#8
Ja mam salomony (niskie do kostki) kupilem je zeszlej wiosny i juz sie porozklejaly!! Ale mam wielu znajomych ktorzy maj buty salomona (tylko oni kupili jeszcze jak salomona nie przeja adidas i sa zadowoleni) a odkad adidas ma salomona to jezeli chodzi o buty to zepsuli sie strasznie!!
-------------------------------------------
Korpfanty

Odpowiedz
#9
kumpel kupil salomony i po miesiacu podeszwa zaczeła skrzypiec (piszczec) jesli tylko miala kontakt z wodą
-------------------------------------------
tadziu

Odpowiedz
#10
a w moich salomonach jak jest upał i środek lata to jest mi ciepło w stopy!!!!

a tak poważnie od 4 lat używam exentric, spisują się znakomicie: wygodne, przewiewne, mocne
ale ten model zawsze miał dobre opinie, zreszta wyprodukowany jest już ładny czas temu, maja tylko wadę charakterystyczną dla wszystkich salomonów: szybko wyciera się wyściółka na piętach
-------------------------------------------
...nemo me impune lacessit...

Odpowiedz
#11
Już kiedyś o tym pisałem. Mam klasyczne trekkingowe Salomony kupione 4 lata temu i od tego czasu wręcz gwałcone w każdym możliwym terenie, warunkach pogodowych i porze roku (kiedyś z braku laku nawet Gorce i Pieniny zimą i Tatry wczesną wiosną). Oprócz gór również gra w kosza, pingponga, nogę, częste bieganie po mieście jak w zwykłych butach. Były nawet prane w pralce. 3 lata temu odkleiła mi się guma wokół czubków ale szewc zrobił mi to za 15 zł!!! A buty dalej walczą dzielnie i 5 rok osiągną bez problemu. Podeszwa Contragrip minimalnie starta. Ale słyszałem też opinię że od fuzji z Addidasem nie jest już tak dobrze i trzeba mieć szczęście bo trafiają się buble. Ale stary Salomon to potęga...

Odpowiedz
#12
Ja mam 2 pary salomonów przed kostkę chyba MULTI LO spisują się dobrze przeciekały mi od podeszwy 7 miesięcy od zakupu. Oddałem je na gwarancji. Reklamacje mi uznali, wymienili na nowe i wszystko Ok. Nic nie przecieka. Pięta faktycznie szybko sie przeciera ale to chyba jedyna wada. Druga parę mam już ponad dwa lata używam ich do chodzenia po górach i w zimie po mieście. Są z gore- texem Nie pamiętam nazwy modelu. Ale też spisują się bardzo dobrze. To są jedyne buty w których mi stopa nie marznie w zimie. Podsumowójąc Polecam Salomony Pozdrawiam
-------------------------------------------
Marcin

Odpowiedz
#13
Który sklep w wawie ma najlepszą ofertę salomona? Myślałem nad butkami ''raid sport''. Czy są takowe do dostania w Polsze? No i czego są warte te butki? Czytałem na bieganie.pl opinię b. pozytywną.

Odpowiedz
#14
No heja!!! Mam Salomony Dispath... gore-tex podeszwa contagrip z otworami do oddychania... Ogólnie - perfekcja... Mają ponad 3 latka...używane dużo... dużo... i jeszcza raz dużo... nigdy nie przemokły a miały okazje już nie raz... (polecam zimowe {co prawda zabronione} wyjscie na Babią Górę [1725])....podeszwy tylko lekko zdarte jak na takie chodzenie... b. lekkie i wygodne... oddychalnosć na poziomie b. dobrym.... No i w końcy wytrzymałość na astronomicznym poziomie - przynajniej w moim modelu (bo rózne cuda tu piszecie [nie kwestionuje])...

Poza tym faktycznie mam sentyment do tej marki i tyle...
-------------------------------------------
Marcio

Odpowiedz
#15
miałem Salomony EXPERT LOW/połówki/ po roku odklejać się zaczął protektor od podeszwy.Rzeczoznawca z Krakowa odrzuciła reklamację z powodu normalnego zużycia.Odwołałem się pisząc m.in.że praktycznie chodziłem tylko pół roku bo zimą to to się chodzi w butach z cholewką.W drodze łaski oddali kasę Nigdy więcej Salomona głównie przez sposób załatwiania reklamacji bo buty b.wygodne.
-------------------------------------------
tadek

Odpowiedz
#16
A używał ktoś z was modelu extend low? bo mam w planach kupic sobie coś takiego. Jak ktoś używa to prosze niech coś skrobnie, lub doradzi jakies inne niskie i bez gore tak do około 300 zł. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam.

Odpowiedz
#17
mam extendet low one kosztowały 399 zł.Mało w nich chodzę nic się nie dzieje,wygodne są
-------------------------------------------
tadek

Odpowiedz
#18
Ja mam stare Burgundy - super buty tylko troche na pięcie sie wyściółka starła (już chyba mam je 5 czy 6 rok - mam nadzieje ze sie nie myle). Nadal butki są super chociaż nie wiem czemu czasem skrzypią. Wiem jedno Salomon z tamtych czasów to potęga (tak jak ktos juz mowił)
Pozdr
-------------------------------------------
Tomek

Odpowiedz
#19
JA TEŻ MAM EXTEND LOW OD TYGODNIA. JAK KTOŚ TEZ MA TAKIE DŁUŻEJ NIECH NAPISZE JAK SIE SPRAWUJĄ.

Odpowiedz
#20
Problem podeszw w Salomonach to niestety norma...
Jak juz gdzies tu pisalem mialem expert low,b. wygodne i super,ale po 7,mc zacząl odklejac sie protektor od podeszwy,uznali reklamacje,dostalem nowe,po pół roku zaczyna sie to samo.
.Szkoda bo to poza tym b. udany but moim zdaniem..

Odpowiedz


Skocz do: