To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Test sprzętu Compressport
#1
No to kolejny wątek z dedykacją dla użytkownika i stałego forumowicza yaro1986 którego przedstawiać raczej nie muszę. Jego aktywność górsko-biegowo-rowerowa jest dobrze znana i gwarantuje dobre recki powierzonego, a raczej zdobytego na własną rękę jak w tym przypadku sprzętu.

Oto produkty ktore otrzymał yaro:
http://compressport.pl/opaski-r2
http://compressport.pl/opaski-forquad
http://compressport.pl/fullsocks
http://compressport.pl/skarpety-pro-racing

yaro to wątek dla Ciebie
Pozdrawiam

Odpowiedz
#2
Wiec zaczne od tego ze bylem dosc sceptyczny co do tych wynalazkow. Nie wierzylem specjalnie w te cudowne wlasciwosci, poprawe osiagow i inne rewelacje. Generalnienie bylem przekonany do komprsji. Postanowilem to jednak wyprobowac na wlasnej skorze z dwoch powodow po pierwsze jak zaczalem bardzo intensywnie sie ruszac (czy to rower, bieganie, biegowki itp itd) pojawil sie problem z lydkami. Mam je strasznie napiete, szcegolnie prawa ktora strasznie ciganie i az boli. Po drugie to oczywiscie ciekawosc. Moje pojecie o kompresji bylo raczej marne, dopiero jak troche poczytalem to zobaczylem ze produkty sa dzielone w zaleznosci od aktywnosci. Jedne do sportu, drugie do ogolnej aktywnosci, trzecie do regeneracji, a moze i jeszcze wiecej sie znajdzie tych kategorii.
Opaski na lydki i uda sa przeznaczone do duzej aktywnosci fizycznej, gdy miesnie intensywnie pracuja.
Skarpety kompresyjne do zwyczajnych aktywnosci, do calodziennego noszenia, do spokojniejszej pracy miesni czy regeneracji po wysilku.
Krotkie skarpety to po prostu krotkie skarpety.
To tyle tytulem wstepu
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#3
Teraz troche odnosnie pierwszego kontaktu z tym sprzetem
Mimo ze opaski i skarpety sa kompresyjne to sa to rozne produkty i widac to juz na pierwszy rzut oka. Skarpety wygladaja jak zwykle skarpety z kolorowymi napisami, material podobny do zwyklych syntetycznych skarpet. Opaski sa zrobione z calkiem innego materialu. Wydaje sie on mocny, jest tkany z grubszych nici i sprawia bardzo solidne wrazenie.
Zakladanie kompresyjnych ciuchow nie nalezy do zadan latwych, o ile opaski na uda ubiera sie sprawnie o tyle opaski na lydki juz ciezko a ze skarpetami bylo strasznie ciezko. Produkty sa ciasne wiec dlatego ich zakladanie jest trudne, i teraz nie dziwie sie dlaczego triatlonisci ubieraja kompresyjne skarpety pod pianki, to jest oszczednosc czasu. Po kilku razach szczegolnie skarpety ubiera sie nieco latwiej.
Po pierwszym ubraniu czuc ze skarpety i opaski na lydki to jednak rozne produkty. Opaski maja mocniejsza kompresje i jest to wyraznie odczuwalne. Po ubraniu opasek miesnie rzeczywiscie sa mocno trzymane, w skarpetach efekt jest bardziej subtelny.
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#4
Teraz najwazniejsze czyli pierwsze testy praktyczne.
Zaczne od opasek na lydki i uda.
Pierwsze co czuc podczas aktywnosci, szcegolnie bieganie to znakomita stabilizacja miesni. Mam dosc potezne nogi i miesnie bujaja sie/podskakuja podczas biegania, opaski ten efekt w zasadzie eliminuja, nawet jakby te opaski nic wiecej nie robily to dla mnie to jest juz pomocne (z tego powodu czasem nosilem zwykle podkolanowki czy getry pilkarskie do biegania). Napiecie lydek musze przyznac ze zostalo niemal wyeliminowane, praktyczn ie nie wystepuje. Jedynie podczas startu w zawodach jest lekko odczuwalny.
Opaski rzeczywiscie przyspieszaja odprowadzanie kwasu mlekowego bo uczucie pieczenia miesni wystepuje naprawde rzadko. Nawet przy dosc wysokiej intensywnosci treningu pieczenie jest minimalne. Prog bolu/pieczenia poszedl znacznie do gory. Nie znaczy to jednak ze jest tak pieknie ze mozemy sobie caly czas biegac. Tu jest rowniez pewnego rodzaju pulapka, w ktora moga wpasc ci co zaczynaja uzywac kompresji. Poniewaz nie ma bodzca (lub jest on mniejszy) ktory nakazuje zwolnic, moze si eokazac ze po prostu nas w pewnym momencie kompletnie odetnie, stracimy prad i nie bedziemy mieli sily mimo ze meisnie nie beda palily. Opaski zmniejszaja jedna z przyczyn zmeczenia nog, ale przeciez czlowiek tak czy siak sie meczy, wiec szczegolnie na poczatku nie dajmy sie poniesc. Opaski dobrze sie spiusuja w zawodach. Startowalem w nich w biegu na 20km (niestety wycofalem sie po 15km), i stabilizacja meisni i znacznie mniejszy zapiek miesni zwiekszaly komfort biegu. Na rowerze opaski rowniez dobrze sie sprawdzaly z tym ze opaski na udach czasem potrafily delikatnie zjechac, moze nic wielkiego ale jednak. Na rowerze najlepiej spisuja sie przy jezdzie z duza kadencja, na stromych silowych podjazdach dzialanie jakby miej odczuwalne. Najlepiej czuc dzialanie gdy pojdziemy biegac po rowerze, wtedy szczegolnie czuc dzialanie opasek na uda. Do triatlonu mysle ze beda super.
Po wysilku nawet bardzo mocnynm typu zawody praktycznie nie wystepuja zakwasy, miesnie moze nie sa swieze, ale napewno sa zdecydowanie mniej zmeczone. Efekt jest ciekawy bo po biegu nie odczuwasz typowego zmeczenia nog.
Na razie opasek uzywalem w bieganiu na dystansie do 21km i na rowerze w terenie do 60km
---
Edytowany: 2012-08-08 08:20:52
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#5
Skarpety kompresyjne
Skarpet uzywam, do regeneracji, ale takze czasem siedze w nich pracy. Maja mniejszy ucisk niz opaski dlatego nadaja sie do niemal calodniowego uzywania. Dosc przyjemnie opinaja noge. Zakldaam czesto po aktywnosci fizycznej i sciagem czasem dopiero przed snem. Moze nie czuc od razu poprawy ale na drugi dzien lydki sa lepszej formie. Wydaje mi sie ze korzystnie wplywaja na niektore kontuzje/bole kostki, bol podczas chodzenia jest nieco mniejszy. Dla mnie jednak najwieksza zaleta jest zmnieszenie uczucia ciezkich, zmeczonych nog. Po powrocie z pracy gdzie siedze przed komputerem, nogi zazwyczaj mialem jak z waty. Trening po pracy a w zasadzie pierwsze kilkanascie minut to bylo doprowadzenie nog do uzywalnosci. Po uzywaniu skarpet przynajmniej miesnie lydek sa w jako takiej formie. Mysle ze to bedzie bardzo rzecz na dojazdy na zawody. W przyszlym tygodniu byc moze sprawdze je w gorach.
Skarpety srednio radza sobie w upaly jakie byly ostatnio. Jest w nich po prostu goraco, opaski sa chlodniejsze. Skarpety dobrze leza, pasek po srodku stopy ladnie opina. Kolorowe kropki ktore maja dac efekt akupresury, sa odczuwalne gdy chodzi sie po twardej nawierzchni, i jest to przyjemne. W butach, czy kapciach efekt jest malo odczuwalny.
---
Edytowany: 2012-08-08 10:00:12
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#6
Krotkie skarpetki w sumie zadnych cudow nie maja. Sa dobrze dopasowane, ale chyba nieco slabiej niz kompresyjne podkolanowki choc wygladaja jak odciete od nich stopki. Kropki do akupresury sa tak samo odczuwalne jak w podkolanowkach. Wydaje mi sie ze pasek sciagajacy po srodku stopy jest nieco slabszy. Sa calkiem fajne ze wzgledu na to ze nie sa bardzo cienkie. Kilka razy pisalem ze srednio mi pasuja takie cieniutkie skarpety do jazdy na rowerze, do biegania jeszcze cienkie jakos mi podchodza ale nie na rower. Dobrze odprowadzaja pot, fajnie leza, generalnie dobre skarpetki.
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#7
Od dwóch lat używam odzieży kompresyjnej (podkolanówki oraz legginsy). Niestety nie zauważyłem żadnego pozytywnego efektu podczas zawodów albo treningów (tzn. ani wyniki nie były lepsze, ani organizm lub mięśnie odczuwalnie mniej zmęczone), natomiast rzeczywiście uważam, że w regeneracji powysiłkowej spisują się dobrze.
-------------------------------------------
gavagai.ngt.pl

Odpowiedz
#8
Wyniki tez u mnie sie nie poprawily, to raczej sa bajki ze o iles tam czas bedzie lepszy. Gdyby skarpety poprawialy czas to kazdy sporowiec by je nosil a tak nie jest. Uwazam ze moga pomoc w triatlonie, gdzie jest przejscie z roweru do biegu, taka kolejnosc jak wiadomo jest ciezsza dla nog. Moze przy bardzo dlugim biegu na granicy swoich mozliwosci moze wtedy cos poprawi, ale jesli nawet to pewnie minimalnie. JEst jeszcze kwestia tendencji do zakwaszania miesni, temu co szybko zakwasza napewno bardziej pomoga niz takiemu co sie nie zakwasza wogole (a sa tacy i moga biegac niemal bez przerwy).
Jest calkiem spora roznica pomiedzy produktami do sportu a tymi do delikatniejszej aktywnosci. Wiekszoc producentow skarpety dedykuje do lagodniejszej aktywnosci, a opaski do sportu. Ja zdecydowanie czuje po wysilku ze nogi sa mniej zmeczone, przedewszystkim nie sa tak zakwaszone, co nie przeklada sie na lepszy wynik, ale na krotsza regeneracje. Dla mnie waznym czynnkiem jest zlagodzenie napiecia lydek, bo to mi dokuczalo. Rowniez zyly mi zaczely wylazic a ponoc kompresja pomaga na zylaki.
Mnie najbardziej na plus zaskoczyly opaski na uda, ktore bardzo dobrze sie spisuja. Szkoda ze nie ma modelu do regeneracji i do noramalnego uzytkowania, np na dojazd na zawody. W tych opaskach ciezko mi wytrzymac kilka godzin siedzac.
---
Edytowany: 2012-08-08 12:37:22
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#9
Jeszcze warto zwrócić uwagę na kolory skarpet/opasek. Ja mam m.in. czarne i niestety w okresie startów od kwietnia do października bywa mi w nich zwyczajnie za gorąco - mam wrażenie, że w dużej mierze właśnie przez kolor a nie gramaturę dzianiny.
Niestety odzież kompresyjna jest wciąż relatywnie droga. Jeżeli więc ktoś chce stosować ją (jak ja) jedynie po wysiłku w celu szybszej regeneracji, może spróbować tańszego patentu - kupić kilka razy taniej np. rajstopy anty-żylakowe o najniższym stopniu kompresji. Regeneracyjny efekt taki sam a oszczędność znaczna.
-------------------------------------------
gavagai.ngt.pl

Odpowiedz
#10
gavagai jakiej firmy uzywasz? Dzis dostalem jeszcze skarpety 2xu mimo ze tez czarne, to chlodniejsze niz czarne compressporty, ale kompresja slabsza, choc maja inne zalety.
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#11
Spodnie - CW-X i podkolanówki Salomon i jeszcze jakieś
-------------------------------------------
gavagai.ngt.pl

Odpowiedz
#12
Z tego co slyszalem to te skarpety salomona raczej sa bez rewelacji, co innego cw-x ktorego niestety u nas jest ciezko dostac nawet na zamowienie. Do biegow czy innej aktywnosci o duzej intensywnosci polecam wyprobowac opaski, efekt jest bardziej odczuwalny niz w skarpetach szcegolnie opaski na uda fajnie dzialaja.
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#13
Pytanie do yaro, czy przy opaskach i skarpetach full socks jest podany stopień (lub inaczej wartość w mmHg) ucisku i czy w skarpetach full socks jest ściągacz u góry czy jest to tylko element dizajnu? bo ze zdj. ciężko to stwierdzić.
Jedna uwaga do Twojego tekstu, jeśli nowe opaski udowe podczas używania -jak to opisałeś ''delikatnie zjeżdżają''- to albo kiepskie opaski albo źle dobrałeś rozmiar. Przeważnie ciężko to cholerstwo założyć, jeszcze trudniej poprawić, szczególnie nowe.

Odpowiedz
#14
Chyba nie ma podanego stopnia, przynajmniej nie w ulotce czy na opakowaniu, na stronie producenta nie patrzylem.
Tak posiadaja sciagacze, dodatkowo gorny sciagacz w opasce na uda posiada od srodka silikonowe kropeczki przeciw poslizgowe. Sciagacze nie sa na tyle mocne zeby uciskaly.
Jeszcze wracajac do delikatnego zsuniecia sie . Czy skarpety czy opaski sa dosc dlugie, albo ja mam dosc krotkie nogi. Gdy podciagam te na udach do gory z tylu zaczyna zachodzic na posladek i tam wlasnie lekko sie zsuwa.
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#15
Na stronie producenta też nie znalazłem. Dzięki.

Odpowiedz
#16
Wczoraj i dzis przebieglem w sumie 66km. W czasie biegu mialem tylko opaski na lydki. Do regeneracji zakladalem na jakies 3 godziny opaski na uda i prawie na caly dzien skarpety. Czuc ze nogi nie sa tak zmeczone. Szybciej odchodzil bol, niby nie ma sie energii w nogach ale nie ma takiego pieczenia, ciagniecia miesni. Oczywiscie bylo zmeczenie, nie bylo szybkosci jak normalnie, ale mozna bylo wykonac spokojne dwa dlugie wybiegania ponad 30km.
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#17
Witam panowie mam pytanie ,interesuje sie zkupieniem opaski kompresyjnej na łydki COMPRESSPORT R2,tydzien temu doznalem kontuzji zerwania mięsnia brzuchatego łydki podczas meczu(pierwszy raz cos takiego mi sie zdarzylo) ,nie dlugo zaczymam rehablitacje i chcialbym je zakupic aby w przyszlosci uniknac tego typu kontuzji,dodam ze jezdze duzo na rowerze a 17 wrzesnia jade w gory , czy bedzie dobra po tego typu urazach czy mam szukac czegos innego.Czekam na odp. Pozdrawiam.
-------------------------------------------
mlody2205

Odpowiedz
#18
Czy opaska zapobiegnie kontuzjom, to nie mam pojecia, ale szczerze mowiac watpie. Mysle ze zadna opaska nie uchroni przed zerwaniem miesnia. Opaska choc moim zdaniem lepiej skarpety moga co najwyzej lekko przyspieszyc rehabilitacje. Kompresja ma poprawiac ukrwienie przez co przyspiesza gojenie. Opaski maja mocniejsza kompresje, i chyba nie zaleca sie ich na calodzienne stosowanie, tylko na intensywny wysilek na kilka godzin choc wiadomo ze sportowcy to i po 8-10 godzin w tym ganiaja na takim ironmanie, ale niektorzy czuja dyskomfort przy dluzszym uzyciu. Skarpety natomiast dobrze sie spisuja nawet na caly dzien normalnej aktywnosci. Ja uzywalem opasek na uda po nawrocie kontuzji i nieco szybciej miesien doszedl do siebie, ale opaski na uda dla mnie nie nadawlay sie kompletenie na wielogodzinne uzytkowanie przy malej aktywnosci. Biegalem po 3 godziny i bylo ok, jezdzilem jeszcze dluzej tez bylo w porzadku, natomiast po dwoch godzinach siedzenia przy biurku juz sciagalem, i robilem kilka sesji w ciagu dnia.
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#19
~młody2205, opaski ci nie pomogą, bardziej taping. Warto poszukać jakiegoś rehabilitanta który stosuje taping sportowy u zawodników.

Odpowiedz
#20
Dzieki za odp. Chodzilo mi o to czy po zakonczeniu calego leczenia ,opaska podczas treningow odciazy i zmiejszy wysilek miesni nie beda one tak dostawac po du..e ,nie bedzie uczucia ciezkich nog. bo z tego co wyczytalem miby tak maja dzialac.
tak pisza:
Większy wysiłek z COMPRESSPORT®
Opaski COMPRESSPORT® wspomagają krążenie krwi od stóp do serca, dotleniając mięśnie i przyspieszając usuwanie toksyn
Opaski R2 doskonale minimalizują wibracje i mikro urazy mięśni zmniejszając ryzyko kontuzji. Z COMPRESSPORT® wyżej podniesiesz poprzeczkę.
COMPRESSPORT® redukuje ból mięśni
COMPRESSPORT® także po wysiłku wspomaga przepływ krwi przyspieszając regenerację. Z Compressport możesz trenować częściej i ciężej. Aby utrzymać czystość opasek COMPRESSPORT ®, przepłucz je i gotowe. Nałóż COMPRESSPORT® i regeneruj się szybciej!
WŁAŚCIWOŚCI:
DETOKS
Badania potwierdzają usprawnione usuwanie kwasu mlekowego, nagromadzającego się podczas długotrwałego wysiłku.
MNIEJSZE ZMĘCZENIE
Minimalizacja wibracji i mikro urazów mięśni pomaga chronić przed bólem i kontuzjami.
REGENERACJA
Żadnego bólu po wysiłku
I mam jeszce jedno pytaniej aki rozm. wybrac gdy dl. lydki u mnie to ok 34cm. a obw. w najszerszym miejscu to 44cm z tabeli ciezko dopacowac?
-------------------------------------------
mlody2205

Odpowiedz


Skocz do: