To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Projekt ''powiew eNGieTu'' czyli wiatrówka NGT
#1
Od admina: wydzielam. Kielkuje niemrawo wątek swetra puchowego wiec może tu bedzie żwawiej.....


piteros
2012-04-05 15:11:53
89.72.5.216
nr 203
głosów 0

A ja bym zaproponował stworzyć jakiś nowy projekt z Yeti np wiatrówki w rozsądnej cenie z regulowanym kapturem 3d ,wysoką gardą,przedłużonym tyłem itd.
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#2
Skoro jest taki pomysł to warto go rozwijać, jestem za. Sam poszukuje czegoś takiego.

Odpowiedz
#3
dobrym punktem wyjścia będzie Squamish Hoody, mam, krój fantastyczny, super wdzianko

http://www.arcteryx.com/Product.aspx?EN/...mish-Hoody
---
Edytowany: 2012-04-05 15:59:02
-------------------------------------------
woloność to outdoor i bokserki

Odpowiedz
#4
Myślicie, że będzie popyt po akcji z Atmosem?

Aczkolwiek idea mogłaby być niezła, o takiej customowej wiatrówce już dawno myśleliśmy z Devilem, choć pierwotnie Eksplo wchodziło w grę.

Gdyby to miało mieć opcję w oliwkowym kolorze, porządne podwójne i symetryczne kieszenie na klacie na pionowe suwaki (których np. brakuje w Atmosie), krój - mogłaby być wkładana przez głowę, jak Arktis Stowaway albo Warmpeace Escape, tył przełużony jak w Escape właśnie, porządne ściągacze w rękawach... to może by i to miało sens :)
---
Edytowany: 2012-04-05 15:56:30

Odpowiedz
#5
super pomysł, o damskiej wersji proszę nie zapomnieć! :)

Odpowiedz
#6
Wchodzę
(w oliwkowy)
Kieszenie nie koniecznie muszą być na klacie. Muszą być powyżej lub PONIŻEJ pasa biodrowego. To ,,poniżej'' w mej posturze to ok 25cm od końca opuszczonych łapek do dołu pasa. Na takim kawałku da się wygospodarować kieszenie. Wiatrówki zazwyczaj są workowate (choć link od Lexa pokazuje dość dopasowaną) i jak dla mnie taka długość by nie przeszkadzała, a osłaniała pewne newralgiczne fragmenty naszego ciała. Czyli coś a`la anorak by PRL. Górne siatkowe (wentylacja), dolne ,,pełne''.

Odpowiedz
#7
projekt ciekawy, jak dla mnie warunkiem, żebym się nim zainteresował jest by oferował coś czego nie mam na rynku :)

Krój zdecydowanie techniczny, wszelki luźny materiał targa wiatr i hałasuje, co mnie osobiscie wkurza.
Kieszenie wysoko (niskie wykluczają techniczny krój).
Materiał - preferowałbym lekko rozciagliwy nylon

@PRS: mam 'pełne' kieszenie w obecnej wiatrówce (Montane Filament), bezsens totalny - pierwsze miejsce gdzie się zbiera wilgoć, przy wysiłku nie warto tam nic
wkładać.

Co do opcji by był to anorak, jestem jak najbardziej za - o ile nie będzie to taki wór jak Escape Warmpeace'a.


Pytanie jeszcze jaka firma by się tego podjęła, bo z rodzimych producentów wiatrówki robi tylko HiM, a techniczny krój to przeważnie dla nich jakaś zupa z Azji.

Odpowiedz
#8
Popieram, musi być dopasowana, bo przy workowatym kroju wiatr targa na wszystkie strony, a jak podwieje, to się wygląda jak napompowany balonik ;)

Odpowiedz
#9
Krój zaproponowany przez Lexia wygląda całkiem nieźle. Osobiście wolałbym jednak takie kieszenie:

http://tnij.org/p6d7

Czy pełne, czy siatkowe to nie wiem:D
-------------------------------------------
Wiosna idzie...

Odpowiedz
#10
A może coś w tym stylu
http://www.norrona.com/Products/4304-12/...1-jacket-m

Odpowiedz
#11
Luźna dyskusja to luźna dyskusja :)
Mnie osobiście wq...ia, że po włożeniu do kieszeni piersiowych komórki (w jedną), kluczy (w drugą), rekawiczek (cienkich ale zawsze), buffa...
młodzieniec ustępuje mi miejsca w pociągu/autobusie - no tak baba z wąsem :)
,,Techniczny krój'' bardziej sprawdza się w materiałach rozciągliwych a ,,nylonowate'' takie nie są. Zobaczcie jakie problemy z dobraniem (właściwego) rozmiaru były z Rimem - a Dynam jest ciut rozciągliwy.
Jak dla mnie wiatrówka nie służy do wspinaczki. Wszelkiej maści koncepcje użycia windshirta opisał (wielokrotnie) Blatio więc nie będę się powtarzał. Ale musi spełniać jeden warunek by być ciuchem użytkowym - musi zmieścić jak potrzeba dodatkowe warstwy (termiczne).

Odpowiedz
#12
PRS - Heh, też tak mam - ale jak na razie nie znalazłem lepszego miejsca na portfel/telefon/klucze/etc.

piteros - minusem kieszeni napoleońskich jest to, że nie da się za bardzo schować w nich rąk:D A w asterixową alphę sl można łapki wcisnąć.
-------------------------------------------
Wiosna idzie...

Odpowiedz
#13
nooo, taka full wypas wiatrówka, już nawet nie patrząc na wagę, to mi się marzy już od dawna..

Odpowiedz
#14
http://www.outdoorgearlab.com/Wind-Break...et-Reviews
do rozważenia

Odpowiedz
#15
im mniej kieszeni i zamków, tym lżej. jak dla mnie jedna kieszeń wystarczy. z podrzuconych linków b. podoba mi się squamish.
dorzucę jeszcze takie coś:
http://eu.thenorthface.com/tnf-eu-en/men...acket.html

Odpowiedz
#16
Z mojego doświadczenia z wiatrówką HiM atmos chciałbym aby ona miała
1. krój rękawa taki aby dobrze się kożystało na rowerze i w górach pieszo. Atmos po podniesieniu rąk nad barki podjeżdża do góry. A rękaw zjeżdża do połowy przedramienia.
2. materiał nie rozciągliwy
3. przedłużony tył
4. jedna kieszeń piersiowa służąca także jako pokrowiec na kurtkę. Nie pełna z wyściełaniem siatkowym.
5. zintegrowany kaptur ne=iekoniecznie z wysoką gardą
6. ściągacz dolny z jednym stoperem z lewej lub prawej strony
7. zamek ful lub 1/2. Raczej ze wskazaniem na 1/2, zawsze to parę gramów mniej
8. waga nie więcej niż 130 g
to moje mażenia

Odpowiedz
#17
Hmm, krój jak w squamish, ale kieszenie jak w kurtce raba plus kompresja jak w houdini:D

Zamek wolałbym full, a waga - wiadomo - jak najniższa...

Ciekawe czy da się pogodzić nasze wyobrażenia o idealnej wiatrówce...
-------------------------------------------
Wiosna idzie...

Odpowiedz
#18
@PRS:
,,Techniczny krój'' bardziej sprawdza się w materiałach rozciągliwych a ,,nylonowate'' takie nie są.

wspominałem o tym że ma być rozciagliwy w swoim poscie. przykład? pertex equilibrium stretch.

>>Jak dla mnie wiatrówka nie służy do wspinaczki.

A mnie przylegający krój jest potrzebny na rower, by mnie nie wkurzało furkotanie :) Przy łażeniu w silnym wietrze tak samo trzepoce i tak samo wkurza.


>>Zobaczcie jakie problemy z dobraniem (właściwego) rozmiaru były z Rimem

I naprawdę uważasz że to wina materiału, a nie kiepskiego kroju??





Naprawdę obawiam się że wyjdzie z tego jakiś cienki i ciężki projekt klasy Atmosa albo Escape'a.
Tylko że one na rynku już są :)
Ja chętnie wydam 200+pln na wiatrówkę która będzie naprawdę porządna.... tylko takich w polszy nie ma.

Odpowiedz
#19
gdyby to było coś w stylu tego GoLite,którego testowałem tyle że z dodaną przynajmniej jedną kieszonką, przedłużonym tyłem i suwakiem dwustronnym to też bym pomyślał.
http://www.doczu.rox.pl/testy/kurtka-gol...ind-jacket

Odpowiedz
#20
Mam Raba Cirrusa i kieszenie są dobrze ułożone i wygodne. Kaptur i garda są gorsze, tu Arc wydaje się lepiej skrojony, dla porównania.

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz


Skocz do: