To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Chiruca Edimburgo GTX
#1
Witam
Niestety nie będę chwalił jak większość butów chiruca. Zakupiłem produkt tej firmy po raz pierwszy i - jak to się mówi - sparzyłem się. Mowa o modelu Edimburgo GTX (oliwkowe).
Po kilku pierwszych dniach użytkowania (Tatry polskie) w jednej z podeszw nastąpiła dziwna ''awaria''. But podczas noszenia zaczął ''kłapać'' jak stary kalosz. Bynajmniej nie z przyczyn mechanicznych. Oddałem buty do reklamacji - oczywiście odrzuconej (''z powodu braku wpływu na walory użytkowe''). Jakbym kupował buty z dodatkową funkcją, czy co?! Producent uznał wadę, lecz nie poczuł się do wymiany obuwia. Znajoma prawniczka namawiała mnie na złożenie pozwu do sądu (koszt ok. 35 pln, do pół roku po zakupie to producent ma udowodnić klientowi brak wady!!), jednak przegapiłem ten okres będąc za granicą i teraz nie ma to raczej sensu. Buty są ładne, wyglądają na solidne, jednak wobec powyższego zdecydowanie odradzam.

Odpowiedz
#2
Też nie do końca rozumiem z tym kłapaniem. Skrzypią? Czy po prostu stały się za luźne i latają, np. w pięcie?

Odpowiedz
#3
W takich butach w tatry? Przeciez to miejski polbut. Przyznac trzeba, ze ''klapanie'' trudno udowodnic. Trudno nawet przetestowac.
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia

Odpowiedz
#4
Dokładnie to, że mają gore-tex nie znaczy że są to buty górskie ;)

Odpowiedz
#5
i masz tu babo plac.....półbuty

1. Z jednej strony mamy ostrzegać przed bublami
2. Z drugiej strony czy bublem jest but który został bublem bo pojecjhał nie tam gdzie jego przeznaczenie
3. Od autora chcialbym się dowiedziec co rozumie pod pojęciem tatry polskie, bo moi byli sąsiedzi co roku jeździli w tatry jak mówili co ograniczało się do poronina.
4. Gdzie stwierdziles ich bublowatość

5. Ostatecznie gdy uzyskam info na powyższe przeniose na forum lub pozostawie tak jak jest

Odpowiedz
#6
Wyjaśnienia od autora nie dotarły. Recenzja ląduje na forum, jako informacja o tym modelu.

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz


Skocz do: