To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Czym skleic termarest'a
#1
Pomocy,
czym skleic termarest'a. Sprawka kota, kilka dziurek (jedna lapka - dwa wklucia) kilka dziurek blisko skraju maty. Wiec trzeba by zastosowac latke wieksza. czym to pokleic zeby bylo skutecznie ??
-------------------------------------------
robb

Odpowiedz
#2
Np. klej SeamGrip + łatki, ja awaryjnie kleiłem butapren + łatka ze srebrnej taśmy, prowizorka jak na razie trzyma :)

Odpowiedz
#3
Można też użyć dedykowanego zostawu thrmarest do łatania
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
#4
na male dziurki wystarcza sam SeamGrip bez latek

Odpowiedz
#5
Na większe też SeamGrip wystarcza - mam zapaćkane rozcięcie ok. 1,5 cm, trzyma już 2 lata.

Odpowiedz
#6
Mikrodziurki po kocie kleiłem zapaćkując szewskim klejem poliuretanowym. Ten klej jest przeźroczysty, a nie brzydko żółty jak butapren i chyba bardziej elastyczny. Koszt ok 2 zł/tubkę. Trzyma bardzo ładnie ponad rok.

Odpowiedz
#7
mate samopompujaca z decathlonu skleilem superglue, bo latki rowerowe sie nie trzymaly. wypuscilem powietrze i zalalem dziurki

Odpowiedz
#8
Superglue ma to do siebie, że po pewnym czasie się wykrusza i przestaje trzymać na tak miękkich materiałach, jak nylon i poliuretan z którego zrobione są maty samopompujące. A więc Superglue - NIE!

Odpowiedz
#9
Ja kleiłem (thermarest i decathlon) malutkie samym płynnym kauczukiem (obojętnie jakiej firmy) a większe (wypalone przez strzelającą kłodę jodłową z ogniska) zakleiłem łatkami rowerowymi.Już kilka lat trzyma :)

Odpowiedz
#10
JA mam ok 14 dziurek na powieszchni rownej pudelku zapalek w tym ze 3 na samym skraju. Kotke skroce o nozki ale narazie zadna nie chce sie przyznac.
udam sie po ww wymieniony klej i bede probowal cos wykombinowac
pozdrawiam
-------------------------------------------
robb

Odpowiedz
#11
Off-topic (z własnego doświadczenia): opona roweru NIE JEST wystarczającym zabezpieczeniem dętki przed kocimi pazurkami. Efekt podobny do opisanego - jakby ktoś igiełką ciachciachciach...
-------------------------------------------
A.

Odpowiedz
#12
Lubie koty...












... ale długo się gotują :(

Odpowiedz
#13
;]

Od razu pomyslalem ze wesola odpowiedz.
-------------------------------------------
filemoon

Odpowiedz
#14
Przeciecie gwozdziem, dlugosc ok 5cm. Cienkie, chirurgiczne ciecie. Bez rozszarpan. Czym kleic? Estetyka niewazna. Mam latki i klej do dmuchanych materacy Colemana - da rade, czy bedzie za sztywne?
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.

Odpowiedz
#15
@kivak
Spokojnie da radę.Do takich długich rozcięć dobra jest łatka zrobiona ze starego materaca dymanego.Te nowe są zazwyczaj z PCV i się nie nadają na łatki.

Odpowiedz
#16
Witam. wiecie gdzie można dostać zaworek do karimaty? bo sie popsuł, nei trzyma powietrza...a mata jest w świetnym stanie.

Odpowiedz
#17
Pierwszy raz słyszę, żeby karimata miała jakiś zaworek... ale mata samopompująca już prędzej ;)

Odpowiedz
#18
~cuba
Witam. wiecie gdzie można dostać zaworek do karimaty? bo sie popsuł, nei trzyma powietrza...a mata jest w świetnym stanie.

Wiemy. Wujek Google też wie... :)
http://sklep.paker.pl/product-pol-1521-A...r-Kit.html

Nie ma za co ;-)
...tylko nie myśl, że jak do karimaty założysz, to da się ją nadmuchać :D
-------------------------------------------
Yatzek - bieszczadnik z doskoku...

Odpowiedz


Skocz do: