NGT
Czym skleic termarest'a - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Czym skleic termarest'a (/thread-7453.html)



Czym skleic termarest'a - robb_01 - 04-05-2011

Pomocy,
czym skleic termarest'a. Sprawka kota, kilka dziurek (jedna lapka - dwa wklucia) kilka dziurek blisko skraju maty. Wiec trzeba by zastosowac latke wieksza. czym to pokleic zeby bylo skutecznie ??
-------------------------------------------
robb




RE:Czym skleic termarest'a - JanuszJ - 04-05-2011

Np. klej SeamGrip + łatki, ja awaryjnie kleiłem butapren + łatka ze srebrnej taśmy, prowizorka jak na razie trzyma :)




RE:Czym skleic termarest'a - m - 04-05-2011

Można też użyć dedykowanego zostawu thrmarest do łatania
-------------------------------------------
m




RE:Czym skleic termarest'a - jAbLo - 04-05-2011

na male dziurki wystarcza sam SeamGrip bez latek




RE:Czym skleic termarest'a - skrzyplocz - 05-05-2011

Na większe też SeamGrip wystarcza - mam zapaćkane rozcięcie ok. 1,5 cm, trzyma już 2 lata.




RE:Czym skleic termarest'a - Ivan Drago - 05-05-2011

Mikrodziurki po kocie kleiłem zapaćkując szewskim klejem poliuretanowym. Ten klej jest przeźroczysty, a nie brzydko żółty jak butapren i chyba bardziej elastyczny. Koszt ok 2 zł/tubkę. Trzyma bardzo ładnie ponad rok.




RE:Czym skleic termarest'a - j - 05-05-2011

mate samopompujaca z decathlonu skleilem superglue, bo latki rowerowe sie nie trzymaly. wypuscilem powietrze i zalalem dziurki




RE:Czym skleic termarest'a - Ivan Drago - 05-05-2011

Superglue ma to do siebie, że po pewnym czasie się wykrusza i przestaje trzymać na tak miękkich materiałach, jak nylon i poliuretan z którego zrobione są maty samopompujące. A więc Superglue - NIE!




RE:Czym skleic termarest'a - Browar - 05-05-2011

Ja kleiłem (thermarest i decathlon) malutkie samym płynnym kauczukiem (obojętnie jakiej firmy) a większe (wypalone przez strzelającą kłodę jodłową z ogniska) zakleiłem łatkami rowerowymi.Już kilka lat trzyma :)




RE:Czym skleic termarest'a - robb_01 - 06-05-2011

JA mam ok 14 dziurek na powieszchni rownej pudelku zapalek w tym ze 3 na samym skraju. Kotke skroce o nozki ale narazie zadna nie chce sie przyznac.
udam sie po ww wymieniony klej i bede probowal cos wykombinowac
pozdrawiam
-------------------------------------------
robb




RE:Czym skleic termarest'a - agrest - 06-05-2011

Off-topic (z własnego doświadczenia): opona roweru NIE JEST wystarczającym zabezpieczeniem dętki przed kocimi pazurkami. Efekt podobny do opisanego - jakby ktoś igiełką ciachciachciach...
-------------------------------------------
A.




RE:Czym skleic termarest'a - Doczu - 07-05-2011

Lubie koty...












... ale długo się gotują :(




RE:Czym skleic termarest'a - Filemoon - 07-05-2011

;]

Od razu pomyslalem ze wesola odpowiedz.
-------------------------------------------
filemoon




RE:Czym skleic termarest'a - kivak - 08-05-2011

Przeciecie gwozdziem, dlugosc ok 5cm. Cienkie, chirurgiczne ciecie. Bez rozszarpan. Czym kleic? Estetyka niewazna. Mam latki i klej do dmuchanych materacy Colemana - da rade, czy bedzie za sztywne?
-------------------------------------------
Sprzedawca w sklepie outdoorowym. Anglia.




RE:Czym skleic termarest'a - Browar - 08-05-2011

@kivak
Spokojnie da radę.Do takich długich rozcięć dobra jest łatka zrobiona ze starego materaca dymanego.Te nowe są zazwyczaj z PCV i się nie nadają na łatki.




RE:Czym skleic termarest'a - cuba - 25-02-2012

Witam. wiecie gdzie można dostać zaworek do karimaty? bo sie popsuł, nei trzyma powietrza...a mata jest w świetnym stanie.




RE:Czym skleic termarest'a - Blatio - 25-02-2012

Pierwszy raz słyszę, żeby karimata miała jakiś zaworek... ale mata samopompująca już prędzej ;)




RE:Czym skleic termarest'a - Yatzek - 25-02-2012

~cuba
Witam. wiecie gdzie można dostać zaworek do karimaty? bo sie popsuł, nei trzyma powietrza...a mata jest w świetnym stanie.

Wiemy. Wujek Google też wie... :)
http://sklep.paker.pl/product-pol-1521-Akcesoria-THERMAREST-Valve-Repair-Kit.html

Nie ma za co ;-)
...tylko nie myśl, że jak do karimaty założysz, to da się ją nadmuchać :D
-------------------------------------------
Yatzek - bieszczadnik z doskoku...