To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Test produktów marki FUSE, dzięki KARIBU S.C.
#1
Jakiś czas temu otrzymaliśmy od firmy Karibu S.C., www.karibu.com.pl , propozycję przetestowania produktów niemieckiej marki Fuse.
http://www.we-dress-you-win.com/136/en/home.fuse
Marka dopiero wchodzi na nasz rynek. Dobrze jest więc na starcie sprawdzić, ile jest warta ;D:D

Biorąc pod uwagę Wasze plany, do testu konkretnych produktów zapraszam:

>Dragan: koszulka Megalight 140 T-shirt Man black (koniecznie na wyjazd do Indii:))
>garnetka: koszulka Megalight 140 longshirt woman (solidnie mi na tej pielgrzymce i łyżwach potestować:))
>yaro1986: skarpetki Biking (Jarek, porządnie je zajechać ;))
>narek: skarpetki Trekking (ile się da w Beskidach i Am.PD)
>mykacz: skarpetki Running (biegać, biegać i jeszcze raz biegać)
>cantores: skarpetki Multisport ( na wędrówki w górach i do codziennego użytku)

Tym razem trochę produktów trafia do użytkowników, którzy jeszcze nie mają na forum zbyt wielu recenzji. Możecie pokazać, co potraficie. Będę Was dopingował do dopisywania na bieżąco do tematu wrażeń z używania,oraz linkowania do zdjęć. Pełnowymiarowa recenzja powinna trafić na portal po roku od otrzymania produktu. Zróbcie, co w Waszej mocy, aby zrobić to jak najsolidniej.Dzięki.

Proszę o natychmiastowy kontakt mejlowy z info, na jaki adres wysłać Wam rzeczy do testu, oraz ''skarpeciarzy'' o podanie jeszcze raz rozmiarów skarpet.

braavosi.gm[małpa]gmail.com

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#2
ładny team braav zmajstrowałes!

Odpowiedz
#3
OK. Dostałem przesyłkę od dystrybutora i...

powiem Wam,że jestem pod wrażeniem.
skarpetki wyglądają solidnie, zmyślnie uszyte, trekingowe mają rozsądną zawartość merynosów. Koszulki ''na oko'' bardzo sportowe i obcisłe, ze strefami. Wszystko zapakowane cymes elegancko.
Jutro idzie do testerów .Dziś już nic nie zdążę z tym zrobić.

Jestem ciekaw Waszych opinii, tym bardziej, że ceny sugerowane nie są zbyt wysokie, jak na produkt wyglądający tak obiecująco.
Piszcie o wrażeniach i wrzucajcie zdjęcia, jak dotrą - pewnie na pocz. przyszłego tygodnia

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#4
No to dobre wieści. Czekamy :)

Odpowiedz
#5
Otwieram dzisiaj skrzynkę pocztową po pracy. Patrzę avizo, myślę skarpetki ;). Pędem na pocztę i co się okazało, nie pomyliłem się. W mieszkanku rozpakowałem przesyłkę i zobaczyłem tę parę: białe, z zielonymi wstawkami i dużym, nawet aż za dużym napisem coolmax. Moje pierwsze pytanie skierowane do wewnątrz mnie brzmiało: ''czy aby nie noszone?'' ;). Myślę sobie ''węch mnie nigdy nie myli'' i w sumie dobrze, że mu zaufałem, bo nie sprawiają wrażenia noszonych (chyba, że brav ma bardzo czyste stopy, lub zdążył wyprać, ale zostawmy ten temat na inną okazję). ;) Moja druga i trzecia myśl brzmiała ''rany, jakie one cieniutkie'' i ''pewnie dlatego takie cieniutkie, że profesjonalne''. Te myśli pod razu przekształciły się w obawę: ''czy ja będę potrafił w takich profesjonalnych skarpetkach biegać?'' ;). Ale porzuciłem tę straszną refleksję czytając napis obok nazwy producenta na opakowaniu: ''We dress. You win.'' Zatem jeśli producent mi obiecał, że jak on mnie w nie ''dress'' to ja ''win'', więc nie pozostaje mi nic innego niż od razu rzucić się na jakiś profesjonalny maraton. Skoro wygraną mam już w kieszeni, to co mi szkodzi, no co? ;)

Wybaczcie lekko ironiczny ton, ale mam dzisiaj bardzo dobry nastrój. W środę/czwartek, jak będę po dwóch przebieżkach, podzielę się pełniejszym i poważniejszym pierwszym wrażeniem dotyczącym wyglądu, właściwości itp.

Braavosi, dzięki za przesyłkę :)
---
Edytowany: 2010-07-19 20:37:43

Odpowiedz
#6
Doszła koszulka :)
Pierwsze wrażenie - bardzo fajnie zapakowana, przyciągnęła by moją uwagę na półce :)
Co do samej koszulki: bezszwowa, jedyne szwy przy rękawach, krój obcisły, bardzo dobrze przylega, wygodna, nie podciąga się. Rozmiarówka chyba zrobiona na typy szczuplaków, ogólnie wygląda bardzo solidnie, jak trochę ponoszę to wrzucę wrażenia użytkowe :)

Odpowiedz
#7
Doszly skarpetki. Sa mocno rozciagliwe, jak je zobaczylem to pomyslalem ze chyba ktos sobie jaja robi, ale po przymiarce okazaly sie w porzadku, ladnie przylegaja. Material nie jest taki sztuczny/plastikowy, jest przyjemny i mily dla stop. Wydaje sie delikatny, w porownaniu do niektorych skarpetek, ciekaw jestem ile przetrzyma. . Skarpetki sa cienkie tylko grubsze warstwy sa od spodu i na palcach wiec powinny przyzwoicie odciagac pot. Wykonanie przyzwoite, nie wyrozniaja sie ani na plus ani na minus.
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#8
Koszulka doszła wczoraj, zasadniczo to co napisał Dragan zgadza się z moimi pierwszymi spostrzeżeniami. Wczoraj już założyłam na dłuższy spacer z psem. Koszulka bardzo miła w dotyku, ale łatwo ją zaciągnąć, choćby o rzep z kurtki lub spodni, zaczepiła się do łapy mojego psa jak próbował się za mną bawić. Wyjęta ze spodni podjeżdża w talię (nie przewidzieli ze kobiety mają biodra :D ) włożona do spodni nie wychodzi z nich przy schylaniu (to na +) ale już ma pierwsze drobne zmechacenie przy rancie spodni, a spodnie założyłam na wczorajszy spacer raczej dość śliskie (campus ambia).
Chłodzące właściwości odczułam (zmarzłam w niej przy 20tu stopniach).
Tyle tytułem wstępu, dalsze spostrzeżenia już niebawem :)
---
Edytowany: 2010-07-20 17:00:16

Odpowiedz
#9
Dzięki Braav, skarpetki doszły- robią korzystne wrażenie. Umiejscowienie w kategorii Multi sports-Light sugeruje brak wąskiego profilu użytkowania i dość szerokie spectrum zastosowań w ''plusowych'' zewnętrznych i halowych temperaturach. Tego się będę trzymał w ciągu najbliższego roku :)
-------------------------------------------
Moje poglądy są subiektywne i tylko moje :)

--------------------------------------------------------------------
Moje poglądy są subiektywne i tylko moje  :)
Odpowiedz
#10
Ha, Testerzy Oblatywacze;)!

Cieszę się, że przesyłki dotarły i macie już pierwsze wrażenia. Piszcie dalej i nie oszczędzajcie tych ciuszków. Trzeba sprawdzić, ile są warte.Mnie osobiście ciekawią koszulki, bo jak pisałem wcześniej, cena jest konkurencyjna, np do podobnych Falke, czy Odlo. Tylko, czy jakość i funkcjonalność też?

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
#11
Dzisiaj pierwszy raz uzylem skarpet na rowerze. Dossc krotko bo tylko 2 godziny jazdy ale intensywnosc srednia i wysoka/b. wysoka srednie Hr 160. Skarpetki dobrze oddychaja i sa bardzo przewiewne. Skarpetki sa tak przewiewne/cienke ze czuc przy szybszej jezdzie jak stope owiewa wiatr co przy dzisiejszej temperaturze jest bardzo przyjemne.
Ja bym wolal troche grubsza warstwe materialu na spodzie, jest wtedy przyjemniej jak sie mocno cisnie (niestety wiekszoc skarpet rowerowych tez jest cienka). Skarpety po jezdzie byly praktycznie suche, tylko od spodu byla minimalna wilgoc, wiec w upal dobrze sie spisuja
Nie sciagaja sie, nic sie nie podwija i nie cisnie.
Skarpety sa biale wiec strasznie latwo sie brudza, wystarczylo kilkanascie minut jazdy w lesie i juz byly czarne.
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#12
Ja swoje trekery (skarpety) już też miałem w ręku. Zawartość w składzie ponad 50 % merino obiecuje uniknięcie niemal symbolkicznego już smrodku zwykle towarzyszącego zdjęciu butów po całodniowej wędrówce. Krój także sprawia wrażenie solidnego i silnie technicznego. Płaskie szwy (właściwie ich brak) , wyraźnie zaznaczone strefy funkcjonalne na podeszwie stopy i w okół kostki. Fajnie bo dotąd do outdoru używałem wyłącznie skarpet z dodatkiem merino i będe miał świetne odniesienie. Pierwsze wrażenia po otwarciu przesyłki pozwalają być optymistą. Dotyk i faktura zdają sie potwierdzać dużą domieszkę tej najlepszej z wełen dla outdorowców. Już w weekend pierwsza próba.
Zdjęia i konkretne notatki oczywiście w recenzji za rok. ;-)
-------------------------------------------
narek

Odpowiedz
#13
Dzis byl drugi test skarpet. 3 godziny treningu na szosie, w mega upale. Poczatek w miare spokojny, pozniej parenascie kilometrow ladwoania na opor. Predkosci rzedzu 50km/h i tetno ponad 190. Przy dzisiejszej temperaturze i tempie jazdy, bylo juz mocno cieplo w bucie. Skarpetka mimo ze cieniutka to byla juz wilgotna, nie bylo to praktycznie odczuwalne w czasie jazdy, ale po zdjeciu buta byla wilgoc. Przy jezdzie na maxa skarpetka nie byla dokuczliwa. Wiadomo ze jak jedzie sie ile fabryka dala to nie zwraca sie uwagi na takie ***y jak skarpetka, czy jest ona wilgotna itp tylko jedzie sie w pelnym skupieniu zeby utrzymac sie w grupie, ale skoro nie byla dokuczliwa to ma plus, bo to znaczy ze nie ma jakis zgrubien, nie falduje sie itp.
---
Edytowany: 2010-07-22 18:46:05
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#14
Jestem po dwóch testach skarpet FUSE Running. Bieganie 30 minut, plus szybki marsz około 15 minut do każdego biegu. Do tego test podczas godzinnej jazdy na rowerze.

Pierwsze wrażenie: cieniutkie, nawet bardzo cieniutkie z nisko osadzonym ściągaczem. Ewidentnie do biegania w cieplejsze pory roku, takie odnoszę wrażenie - pierwsze ;). Sądzę, że materiał w okolicach palców mógłby być odrobinę mocniejszy. Skarpety sprawiają bowiem wrażenie bardzo delikatnych. Wstawki w formie rowków odprowadzających nadmiar ciepła/wilgoci. Z tyłu około jedno centymetrowe przedłużenie skarpety na wysokości ściągacza w kształcie małego języka. Z opisu wynika, że ma pomagać chronić piętę. Nie widzę jak na razie zastosowania tego ochraniacza w butach do biegania, chociaż może zdać egzamin gdyby tył buta był lekko podniesiony. W takiej sytuacji jak sądzę, ów ''języczek'' mógłby chronić przed otarciami w okolicy ścięgna Achillesa.

Najważniejsze, co mi się rzuciło w oczy po dwóch rundkach biegania i jazdy na rowerze: gdy ściągnąłem skarpety stopa była suchutka, podobnie jak skarpeta. Jak na razie, podczas biegania typowo rekreacyjnego, w upale który nas ostatnio doświadcza, coolmax sprawuje się bardzo dobrze. Komfort stopy nieporównywalnie większy w porównaniu ze skarpetami do biegania z domieszką bawełny, których używam.
---
Edytowany: 2010-07-22 20:53:24

Odpowiedz
#15
Jestem po pierwszych testach skarpet ''FUSE TREKKING PLATINIUM men''.
Pierwszy dotyk sprawiał wrażenie, nieco szorstkich i solidnych, jednak po założeniu na stopę te przeczucia zdominowało wrażenie lekkości i delikatności. trochę sie przejąłęm, czy aby nie zbyt delikatne na solidną poniewierkę w moim bucie Salomona, który jest nad kostkę, posiada membranę GTX i z całą pewnością nie jest używany w subtelnych warunkach. Dotychczas odbyłem 3 solidne 2 godzinne (każdy) treningi w Beskidach, na trasach opisywanych na szlakach zwykle jako 5-6 godzinne. I co?
Skarpety mam wrażenie że jeszcze bardziej wydelikatniały. Stały sie miększe. Ale nie zauwazyłem żadnych śladów zużycia czy też zniszczenia. Póki co nawet sfilcowania. Nie zawiodłem się co do ich własności antybakteryjnych, rzeczywiście nie łąpią zapachów, po jednym użyciu można je pomylić z czystymi ;-). Niepokoiły na początku włochate bródki przy łączeniach dzianiny o różnej grubości i fakturze, nie było to ani przeszkadzające, ani nie wydawało się wadą, jednak mogło rodzić obawę o jakość wykończenia, ale już po pierwszym treningu ( to co robię trudno nazwać chodzeniem po górach) zniknął niepokój wraz z ową bródką. Na razie mogę stwierdzić, że zarówno w upałach jak i w dżdżystym czasie świetnie transportowały wilgoć i nie przegrzewały stopy. Ich długość (odsłonięta łydka) jednoznacznie kwalifikuje je jako letnie lub jesienne, odsłonięta łydka przy krótkich spodniach dobrze chodzi, a świetne włąściwości higroskopijne pozwalają osuszać skarpetę w trakcie marszu nawet niewielkim mankietem tejże wystającym ponad cholewkę buta.
-------------------------------------------
narek

Odpowiedz
#16
Wlasciwosci higroskopijne pozwalaja osuszac skarpete?. Troche dziwnie brzma swietne wlasciwosci wchlaniania wilgoci. Chyba chodzi o to ze skarpety nie sa higroskopijne i nie wchlaniaja wilgoci.
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#17
Rozumiem to w ten sposób, że ruch cieczy wchłoiętej w wilgotnym i higroskopijnym mateiale odbywa sie od części bardziej wilgotnej do suchej lub mniej wilgotnej. Nie chodzi o pochłąnianie a o transport kapilarny. Dlatego do niedawna w górach bez względu na porę roku nosiło się długie wełniane skarpety kończące sie pod kolanem i spodnie zaczynające sie tuż nad skarpetą. Dziś zastąpione to zostało w bucie gtx i specjalną wyściółką wystającą pona cholewkę i nadal skarpetami o wyżej opisanych własnościach choć już krótrzymi.
-------------------------------------------
narek

Odpowiedz
#18
Rozumiem to w ten sposób, że ruch cieczy wchłoiętej w wilgotnym i higroskopijnym mateiale odbywa sie od części bardziej wilgotnej do suchej lub mniej wilgotnej. Nie chodzi o pochłąnianie a o transport kapilarny. Dlatego do niedawna w górach bez względu na porę roku nosiło się długie wełniane skarpety kończące sie pod kolanem i spodnie zaczynające sie tuż nad skarpetą. Duża powierzchnia odparowania wilgoci wyssanej z buta zdawała egzamin. Dziś zastąpione to zostało w bucie gtx i specjalną wyściółką wystającą pona cholewkę i nadal skarpetami o wyżej opisanych własnościach choć już krótrzymi.
-------------------------------------------
narek

Odpowiedz
#19
wiem o co chodzilo tylko higroskopijnosc jest to zdolnosc materialu do wchlaniania lub laczenia sie z woda, dlatego dzwinie brzmi swietna wlasciwosc wchlaniania wody.
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#20
;)

Odpowiedz


Skocz do: