To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Serwis StopQuadom.pl - polecamy / NGT.pl
#1
Jako NGT.pl chcielibyśmy poprzeć ciekawą inicjatywę serwisu StopQuadom.pl

Serwis StopQuadom umożliwia zaznaczanie na mapie incydentów związanych z pojawianiem się pojazdów silnikowych w miejscach, gdzie jest to nielegalne (w tym na szlakach turystycznych).

Serwis ma propagować także legalne korzystanie z pojazdów ATV w miejscach do tego przeznaczonych.

Pod adresem http://www.stopquadom.pl/prasa/#dla-prasy znajdziecie więcej inforamacji tej wartej rozpropagowania naszym zdaniem inicjatywy.

Zapraszamy do ożywionej dyskusji

Odpowiedz
#2
średnio widzę tą akcję.
Debili na szlakach serdecznie nie cierpię, ale strona jest sformułowana w sposób, który raczej sugeruje krótkie i mało konstruktywne 'wypier***ć'' zamiast faktycznie coś zmienić. Nie widzę specjalnego konkretnego celu tego serwisu - że niby można się wyżalic... i co dalej? Poza tym gadanie o ochronie środowiska jest dostatecznie źle kojarzone z ekoterroryzmem.
---
Edytowany: 2009-09-18 21:14:02

Odpowiedz
#3
Ja poprę, nienawidzę cholerstwa jak morowej zarazy. Skuterów wodnych tez nie cierpię. Może mało ''funu'' we mnie.
-------------------------------------------
Pies i nóż najlepszym przyjacielem człowieka.

Odpowiedz
#4
Inicjatywe popieram zdecydowanie, ale pewnie to nic kompletnie nie da. Quadowcy maja przyzwolenie i to nawet nie ciche tylko jawne, nawet w gazecie byl wywiad z policjantem ktory nic zlego nie widzi w jezdzie quadami po parku krajobrazowym, wiec taka akcja pewnie nic nie zmieni.
-------------------------------------------
yaro http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
#5
Stanowczo popieram zwłaszcza że jest coraz więcej miejsc do tego przeznaczonych.I nie widzę opcji połówkowej ,bo przecież nie pozwolimy quadom jeździć po parku narodowym np. tylko w środy.
-------------------------------------------
i się złoci powoli

Odpowiedz
#6
''...bo przecież nie pozwolimy...''

to rodzi pytanie - dlaczego MY ? ;)
anyway - piję do tego, JAK ta akcja ma wpłynąc na obecność quadów w takich miejscach? Jesli poczytać reakcje na ten serwis na forach quadowych, to bardzo się chłopaki przejęli ;)
a co by miało być tą siłą sprawczą która by ich odwiodła od niszczenia szlaków np. w Gorcach (GPN)?

Odpowiedz
#7
A mnie denerwuje jak po nocy jakiś kretyn jeździ quadem po pobliskim boisku. Komisariat 400m dalej. Nikt nie wyjdzie.
-------------------------------------------
pomocny

Odpowiedz
#8
''to rodzi pytanie - dlaczego MY ? ;)''

ideałem byłoby, gdyby wszystko za nas załatwiały instytucje przez nas wybrane, lub utrzymywane z naszych podatków i mające określony cel. Niestety teoria i praktyka w parze nie zawsze idą, a ''inicjatywa obywatelska'' jest jednym z instrumentów kształtujących rzeczywistość w państwie. I należy z niej korzystać.

Jezeli chodzi o konstruktywność- ja nie odnoszę wrażenia, iż strona skupia się tylko i wyłącznie na negacji. Są tam np. wzmianki o miejscach, w których da się legalnie jeździć quadem.
A reakcje forumowiczów posiadających quady- moim zdaniem przeciwny tej stronie może być jedynie ktoś, kto faktycznie szaleje quadem po lasach i parkach. Innych posiadaczy tego typu pojazdów ona po prostu nie dotyczy i nie muszą się nią przejmować.
---
Edytowany: 2009-09-19 09:26:26
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepszym przyjacielem człowieka.

Odpowiedz
#9
moim zdaniem zacząć trzeba od dostosowania ustawy o ruchu drogowym, bo nasze prawo nie nadążylo za rozwojem sytuacji. Spisywanie incydentow kojarzy mi sie z ormo

Odpowiedz
#10
bedac rok temu pod przegibkiem, zasadzilem sie na lobuza (szalal quadem po szlaku!) slychac go bylo z daleka.. dojechal do mnie.. nastolatek na quadzie gopru. Badz tu mądry

Odpowiedz
#11
Trzeba było zgłosić na policję że ktoś GOPRowcom chyba ukradł quada :)
-------------------------------------------
Vanish

Odpowiedz
#12
@PIT - wyraziłem się może mało precyzyjnie w drugim poscie - strona zawiera informacje gdzie można itd. Mnie interesują konkretne działania jakie zostaną podjęte przez 'zrzeszonych' tą stroną by się pozbywać quadów? Bo opisywanie kolejnych incydentów nie ma żadnego efektu poza tym, że można się wyżalić.

A informacja 'gdzie mozna jeździć' na stronie 'STOPQUADOM' jest średnio miło odbierana - ja też bym olał sprawę gdyby na stronie 'stopturystom' napisano po których szlakach mogfę chodzić.
No, chyba że oczekujemy reakcji idealnej - wchodzi quadowiec na tą stronę i jest tak zachwycony, że POZWALA mu się jeździć po określonych miejscach, oraz skruszony karygodnymi wyczynami swoimi i swoich kolegów opisanymi na stronie, że się nawraca i przestaje hałasować w parkach narodowych i na szlaku ;)

PS. w pełni zgadzam się z puszką.
---
Edytowany: 2009-09-19 10:48:03

Odpowiedz
#13
No to już nie rozumiem, co ma być mile odbierane. Jezeli napisze się ''wypie...ć''- to będzie źle odbierane. Jeżeli poda się adresy torów do jazdy- także źle?
Mnie nie interesuje czy ktos, kto rozjeżdza park narodowy odbierze miło, czy też w inny sposób to, gdy mu się wskaże gdzie może legalnie jeździć. Tak jak nie obchodzi mnie, czy pijanemu wandalowi na ulicy będzie miło, gdy mu powiem że rozwalać sprzęty może u siebie w domu. Mnie interesuje to, żeby przestał. Jego komfort psychiczny ma dla mnie naprawde małe znaczenie, bo to on narusza granice wolności innych, nie inni jego.
-------------------------------------------
Pies i nóż najlepszym przyjacielem człowieka.

Odpowiedz
#14
mnie w ogóle nie obchodzi JAK to jest odebrane - ciekawszym pytaniem jest czy dana grupa się do tego zastosuje ;)
Jeśli poczytasz kilka forów quadowych z linków na stronie inicjatywy, zobaczysz, że odbiór tej akcji jest raczej czymś w rodzaju uznania tego z nieszkodliwe narzekanie. Rzeszy chcących skorzystać z rad na stronie nie ma. Ba, nawet jednej takiej osoby nie ma.

Odpowiedz
#15
wiesz Pitu.. ja nie musze mowic quadowcowi ze wjechwal w zakaz, bo on to dobrze wie, a sciganiem powinni zajmowac się niebiescy, a nie my. Quadowiec jak bedzie chcial, to sobie tor do jazdy znajdzie tez sam.


Mowie o dostosowaniu prawa, bo zabijają sie komunijne dzieciaki. Mowie o okresleniu gdzie taki quadowiec musi miec tablice rejestracyjna i jakie normy halasu na drodze spelniac, bo to mnie denerwuje.

a strona ''stopquadom'' a moze jeszcze ''stop przemocy'' i ''zapianajmy pasy'' niczemu nie sluzy - osobiscie jestem przeciwnikiem naprawiania swiata przez pitolenie w klawisze (vide akcja ''posprzataj szlaki'')

Odpowiedz
#16
Ja w ogóle nie licze na to, że ta grupa się do tego zastosuje. Oni to pewnie oleją. Ale do debila wiele rzeczy nie dotrze. Tutaj chodzi raczej o sygnalizację problemu, pewien impuls- pokazanie ludziom, którzy chcieliby spokoju w lesie i na szlakach, że nie są sami. O tym ponurym zjawisku trzeba mówić, trzeba je nagłaśniać i potępiać. Nie uważam tego za donosicielstwo, tak jak za donosicielstwo nie uważałbym wskazania śladów kłusownika w lesie.
Przyglądanie się reakcjom fanów danej ''aktywności'' i na tej podstawie podejmowania decyzji, czy o czymś mówić czy nie - jest całkowicie chybione.
To tak jakbym chciał zakazać picia alkoholu na ulicach i wszedł na forum ''niech-żyje-alkohol-na-ulicach.pl'' :D z reakcji ludzi na takim forum na pewno nie będzie wynikało, że moje działanie ma sens. Bo tam się grupują zwolennicy tego, czemu się przeciwstawiam, to oczywiste.

Puszka- a ja wolę, żeby taka strona istniała, żeby ktoś się z nią zapoznał i zastanowił, niż bierne przyglądanie się i stwierdzenie ''to i tak nic nie da''.
A regulacje prawne i działania ustawodawcy czesto sa podejmowane pod presją opinii publicznej, to inicjatywa ludzka zwraca uwage na problem.
Działaniom ''niebieskich'' taka strona nie tylko nie zaszkodzi, ale nawet może pomóc. Bo wspomniana presja opinii publicznej ma wpływ na to, z jakim zaangażowaniem są podejmowane dane działania.
Jeżeli uważasz, że czymś powinna zająć się policja, a jednocześnie napisałeś, że sygnalizowanie im tego kojarzy Ci się z działalnością ORMO, a więc jak rozumiem pejoratywnie, to jak rozumiem normalny obywatel ma nie zwracać uwagi, nie sygnalizować i tylko spokojnie iść dalej. No ja uważam, że czasami właściwym służbom można ''donieść''. Nie wiem czy to już czyni mnie ormowcem, rzecz gustu.
I nie twórzmy mylnego wrażenia, że ta strona jest ''alternatywą'' regulacji prawnych. Ona jest czymś dodatkowym jedynie.
---
Edytowany: 2009-09-19 11:31:34
-------------------------------------------
Pies i nóż najlepszym przyjacielem człowieka.

Odpowiedz
#17
Pozostają więc zasadzki z użyciem replik ASG i granatów grochowych ;D
A tak na poważnie to popieram program też nie lubię quadów na szlakach :(
-------------------------------------------
pozdrawiam porucznik Borewicz ;)

Odpowiedz
#18
PIT - 'sygnalizacja problemu' to wg. mnie czczy termin - nie prowadzi do żadnych konkretnych efektów. Po reakcjach na ichnich forach nie określam CZY warto o tym mówić, bo warto - tylko stwierdzam że taka forma ma zerową skuteczność - a to już inna sprawa.

ps. 'sygnalizacja problemu' kojarzy mi się z 'sygnalizacją problemu braku 3 mln mieszkań' pewnej partii ;)

EDYTA - i to ostatnie co w temacie powiedziałem, bo widzę że już się powoli zaczyna rzucanie mięchem :)
---
Edytowany: 2009-09-19 16:35:22

Odpowiedz
#19
Ludz, ja rozumiem Twój punkt widzenia, tak samo jak docierają do mnie argumenty Puszki. Ja jednak oceniam sens istnienia takiej strony tak, jak oceniam, i podałem argumenty ''za''. I uważam, że to krok w dobrym kierunku. Zresztą- sam napisałeś, że warto o tym mówić. Ja tez jestem tego zdania.
-------------------------------------------
Pies i nóż najlepszym przyjacielem człowieka.

Odpowiedz
#20
''My'' bo jakiegoś słowa musiałem użyć, a strona stopquadom bo od czegoś trzeba zacząć.Lepsze to niż nic ,a kropla drąży skałę. Następny krok zmiana prawa o ruchu drogowym.
-------------------------------------------
Poleciały klekoty i inny zwierz.

Odpowiedz


Skocz do: