To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Odzież] Tilak
#1
Hej,
Przeszukałem forum i niewiele znalazłem, a moje pytanie dotyczy firmy Tilak. Widziałem we Wrocławiu, sprzedawca bardzo zachwalał, że produkowane w Czechach, że 4 lata gwarancji, że solidne itp. Ktoś używał? Ktoś ma jakieś szersze pojęcie na ten temat? Przymierzam się do zakupu porządnego gore i nie chce wywalić pieniędzy w błoto.
Pozdrawiam

Odpowiedz
#2
Ja mam Raptora na GTX XCR, jeden z poprzednich modeli.
Kurtka bardzo porządnie wykonana, obszerny kaptur pod kask, ciekawe rozwiązania.
Ogólnie czeskie firmy (Direct Alpine czy Tilak właśnie) imponują mi wykonaniem produktów .

Jaki model Cię interesuje? Do czego potrzebujesz?

Odpowiedz
#3
Zastanawiałem się właśnie nad Raptorem albo Evolution - napisz proszę
jak się sprawuje. Głównie chodzi mi o wypady z plecakiem, może czasem jakiś wspin zimą. Widziałem, że dość ciekawy jest też Attack - tak jak Raptor ma wzmocenienia na barkach no i za niższą cenę.
Ktoś jeszcze słyszał/używał/coś wie?

Odpowiedz
#4
wiesz co ja mam zupełne inny krój jak te nowsze modele.
Wiec ciężko porównać.

Odpowiedz
#5
witam
jezeli chodzi o gore to tak jak pisal Warzyn, do czego potrzebujesz? Jest kilka dosc mocno zroznicowanych modeli, po krotce:
- Evolution - gore pro shell, bardzo solidny material zewnetrzny, waska, pas sniezny, najbardziej wspinaczkowa;
- Raptor - gore pro shell, wzmocnienia na barkach, lokciach i na tylku, pas sniezny, szersza, trekkingowa;
- Storm - bardzo lekka jak na pro shell, pakowna, trekkingowo-miejska;
- Attack - gore paclite, ciekawe polaczenie z pro shellem, lekka, pakowna, alternatywa dla ciezszego Raptora;
- Skardu - gore paclite, kangurek, pakowna, fajne patenty acz mocno specyficzna;
wszystkie maja duze, regulowane kaptury mieszczace sie na kask.
pytac smialo :)

Odpowiedz
#6
Bardzo cieszymy się z kolejnej osoby na forum
Wojtek, tak trzymać!

Odpowiedz
#7
Ja mam Storma jakieś półtora roku i jestem bardzo zadowolony. Mam jeszcze starą wersję z XCR.
Bardzo lekka (waży niewiele więcej niż Paclite) i zajmuje mało miejsca. Świetny zintegrowany kaptur z regulacją w trzech kierunkach. Tylko wentylacja w Stormie jest dziwnie rozwiązana, wolałbym klasyczną pod pachą.
U Tilaka zwraca uwagę świetna jakość wykonania i dbałość o szczegóły. Małe chińskie rączki chyba by się z tym tak nie cackały ;)
Storm jest świetny jako hardshell (waga i rozmiar po spakowaniu) ale czasem brakuje mi takich dodatków jak wykończenie miłym materiałem przy brodzie czy pas śnieżny dlatego ostatnio zastanawiam się nad sprzedażą Storma i zakupem Raptora :) Raptor ma wszystko co bym chciał (wykończenie przy brodzie, pas śnieżny, wentylacje pod pachami, ściągacze rękawów obsługiwane jedną ręką, wzmocnienia) i jest aktualnie dla mnie ideałem kurtki :) Tylko cena jeszcze nie jest w moim zasięgu.. (nie twierdzę ze to dużo za taką kurtkę ale napewno to dużo jako jednorazowy wydatek..)

P.S.
Ktoś zainteresowany zakupem czarnego Storma L w świetnym stanie? ;)

Odpowiedz
#8
w sprawie wywietrznikow, w najnowszych modelach Storma, Storma Lady i Raptora Lady wywietrzniki wracaja na ''swoje miejsca''. beda one dostepne jesienia. a co do ''brakow'' w Stormie to albo 450g, albo milo przy brodzie :) pozdraviam

Odpowiedz
#9
Tak patrzę właśnie na polską stronę Tilaka.. i tam wyżej jest mała pomyłka: pisząc Raptor miałem na myśli kurtkę Evolution. Sorki

Odpowiedz
#10
Witam !
Mam Raptora od 2007roku.
Nie mam żadnych zastrzeżeń. Kurtka eksploatowana intensywnie (Karkonosze, Tatry,Alpy), w różnych warunkach.
Wysoka jakość wykonania, bardzo lekka i da się mocno spakować.
Fajnie rozwiązana wentylacja (tzn dwumaszynkowy zamek).
Mierzyłem również Evolution ale...pomimo niegigantycznego wzrostu troszkę brzucha mam i się w nią nie mieściłem, w barkach pan Bóg również nie poskąpił ;-))) Wydaje mi się że Evolution jest dla takich szczupłych ''przecinaków'' a Raptor dla tych szerszych w barkach :-)))

Wytrzymałość mechaniczna i jakość wykonania bardzo dobra. Mam małe rozdarcie ale to moja wina- hamowałem czekanem upadek i się rozciąłem :-(((
pozdrawiam

Odpowiedz
#11
grazbird - jak chcesz ja naprawic to skontaktuj sie z nami albo na priv.

Odpowiedz
#12
Od jakiś 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem czapeczki z powerstretchu Tilaka. Jest dobrze skrojona, idealnie leży na głowie,
nie zsuwa się, może najtańsza nie była ale jeśli reszte rzeczy mają podobnie uszyte to możesz śmiało kupować. Wiem, że to tylko czapka ale jednak troche świadczy o firmie jako takiej.

Odpowiedz
#13
Faktycznie, gdzieś mi się czapeczka o uszy i oczy obiła, bardzo
specyficzna, niestety nie miałem okazji jej przymierzać. Wie ktoś coś
może o innych akcesoriach? Głownie chodzi mi o rękawiczki bo widziałem
na stronie, że wybór jest spory.
-------------------------------------------
niezalogowany ananas

Odpowiedz
#14
No i stało się, jestem szczęśliwym nabywcą softa Ogre i gore Attacka :) Po próbach terenowych postaram się napisać coś więcej. Wykonanie rzeczy rzeczywiście bardzo solidne, żadnych odstających nitek czy niedoszyć, ciekawe kroje. Na chwilę obecną przetestowałem Ogre na baldach i przyznaję że wspina się całkiem przyjemnie. Soft ma bardzo długie rękawy i przylegający krój i co za tym idzie prawie w ogóle nie było mowy po podciąganiu kurtki do góry (obawiałem się braku regulacji na dole bluzy ale nie ma z tym najmniejszego problemu). Na Attacka troche pokapało więc nic konstruktywnego w tej sprawie nie napiszę. Idę testować :))
-------------------------------------------
niezalogowany ananas

Odpowiedz
#15
2009-04-25 17:30:14
83.5.66.166

Tilak Raptor,
szukam kurtki z gore i oglądałem ten model, jest drogi i czy warto za taką cene [1500zł] ją kupić, czy miał ktoś z nią doczynienia
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora

Odpowiedz
#16
Kilka wypowiedzi o Raptorze powyzej znajdziesz. Od siebie dodam ze w Czechach to najpopularniejszy model ale chyba z racji mojej pozycji (w sensie punktu widzenia :)) nie moge nic wiecej napisac :))

Odpowiedz
#17
arekpl
jeżeli chcesz wydać 1500 na kurtkę to tilak jest wśród tych na które warto.
wojtek stara się być skromny ale ma rację, w kanadzie najpopularniejszy jest arcteryx, w $ kilka fajnych firm, w szwajcarii mammut, francji millet, a u wikingów haglofs i itd....
sporo z nich kupisz za 1500
pytanie czy warto wydać 1500 na kurtkę???

Odpowiedz
#18
żonie powiedziałem że za tą cene to wytrzyma 10 lat

Odpowiedz
#19
Kurtka może i tak, ale na gore bym aż tyle nie liczył. Oczywiście o ile będziesz jej używać. Bo jak w plecaku to wytrzyma, tylko po co wtedy wydać 1,5kilo zeta.
Nie wiem do czego ci ta kurtka, zakładam że do zimowych wietrznych klimatów, wspinaczki wielkościanowej czy coś w ten deseń. No bo chyba nie na deszczowe lato.
Ale może poczytaj wątek o kurtce uniwersalalnej, czy jakoś tak lub uderz do mnie na priv

Odpowiedz
#20
Czy warto wydać te 1500 zależy jak i ile chcesz jej używać. Jeżeli rekreacyjnie to nie warto.

Odpowiedz


Skocz do: