To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Plecaki] Deuter seria GUIDE / 45+
#1
Witam, próbuję dowiedzieć suię czegokolwiek nt. tego modelu plecaka, niestety nie ma ich w sieci luub nie docieram do własciwych osób. Namiar na sklep i dystrybutora posiadam tylko nie wiem jak sie nosi, co prawda był by to mój drugi plecak tej firmy i wierzę że też bardzo OK ale chciał bym poznać Wasze wrażenia z uzytkowania (sztywny,miękki, balans, funkcjonalność, przenoszenie ciężaru itd). Jeżeli ktoś go ma proszę o pilna opinię gdyz pod koniec czerca muszę się zdecydować na zakup lub nie:) Pozdrawiam

Odpowiedz
#2
Chybha to rzeczywiście nowośc, chłopie będziesz pierwszy - hihi

Odpowiedz
#3
Dzisiaj widziałem ten plecak (i wogóle Deutry) we Wrocławiu w Sport 2000 koło Swiebodzkiego, niestety nie miałem czasu go pomocać...
-------------------------------------------
...w penych sytuacjach niecierpię mieć racji...

Odpowiedz
#4
Kupiliśmy taki plecak ok. 1,5 roku temu razem z moją dziewczyną, dla niej jako horolezkę w Tatry (rzucili kilka szt. w Decathlonie). Zdecydowaliśmy się od razu na zakup: mam 2 inne Deuterki, używałem też mniejszego Guide'a (35l), który służył jako dyżurny plecaczek na szpej. Mam nadzieję, że miałeś plecak w ręku więc nie będę opisywał go szczegółowo, pondto sam plecak noszę sporadycznie i głównie w niewymagających warunkach, bo nie mój :-) a szkoda.
System nośny jest ''wersją mini'' airontactów stosowanych w większych modelach i to oddaje jego funkcjonalność: przy noszeniu w zwykłym obciążeniu dla tej pojemności jest bez zarzutu: mocny, wygodny i zwarty, stabilny i, raczej sztywniejszy. Noszony w Tatrach spisywał się idealnie nieżaleznie od obciążenia. Co do wytrzymałości, rewelacja: moja dziewuszka nie szanuje sprzętu i ma ''kowalskie rączki'' - na tym oprócz zabrudzeń nie widać śladów używania: tu też nie mam żadnych zastrzeżeń. Funkcjonalność: dobry standard, przydatne rozdzielenie komór, może brakuje mi tylko kieszonki na pasie biodrowym <na prezerwatywę:-)>.
Z plecaczkiem popełniliśmy jeden błąd: Jadąc w zeszłe wakacje w Beskid Niski braliśmy mało rzeczy (tzn. ona brała). Jej Deuterek był wypełniony na full. I tu okazało się, że niezbyt nadaje jako plecak trekkingowy przy pełnym wyładowaniu i noszeniu przez cały dzień: po prostu nie to zastosowanie. Oczywiście opinia mojej dziewczyny to porównanie jako alternatywy do plecaka LoweAlpine 65l do trekkingu. Wszelkie Allpenisy i tak odpadają.
Generalnie polecam, ja mam horolezkę Karrimor Ridge 45 i to jest żenadka przy Deuterze.
-------------------------------------------
rumcajs

Odpowiedz
#5
jak jakieś szczegółowe pytania to wal śmiało
-------------------------------------------
rumcajs

Odpowiedz
#6
rumcajs- czy Guide30+ - nadaje sie do tygodniowego wloczenia po tatrach od schroniska do schroniska? (pytam bo 3 dni temu wlasnie cos takiego kupilem, a ty napisales ze sie nie za bardzo nadaje do trekingu)
-------------------------------------------
HAMMET

Odpowiedz
#7
hej :) nie wiecie moze gdzie mozna jeszcze zobaczyc i poogladac plecaki Deutera w okolicy Katowic (sklep ktory podany jest na stronie Bakosport czyli Summit na pl. wolnosci ma jedynie plecaki z serri Bike ktore mnie nie interesuja), dzieki z gory

Odpowiedz
#8
rav- ja jestem wlasnie z Katowickiego i powiem ci ze tutaj nie ma niestety szans- ja zamawialem plecaki i sprowadzalem z wawy (kupilem 2 plecaki- Guide30+ i Aircontact 55L- jesli chcialbys je zobaczyc, to moge ci dac adres do mnie i mozesz wpasc zobaczyc)
-------------------------------------------
HAMMET

Odpowiedz
#9
Uwaga na Dectahlon - czasem maja tam Deuter'a ale to sa jakies spady magazynowe z przed kilku lat choć cena jest taka jak w Bakosport, przekonałam się jak szukałam dla mnie ich plecaka.

Odpowiedz
#10
Rumcajs - dzięki za opinię:)) chwała Cie ze pozytywna bo ja juz go kupiłem:), za tydzien go wypróbuje więc może dam jakiś tescior. Co do Twojej opinii ze nie zbyt on się nadaje na trekking rzeczywiście masz racje, bo zbyt sztywny, natomiast widziałem jeszcze Aircotacty i te zupełnie sa ok do takiego sportu, natomiast Guide 30+ będzie moim kolejnym zakupem, bo choć mały wydaje mi się i ok na trekking jak i drobna wsppinaczkę jako tzw II-gi plecak. Rzeczywiście ta seria jest dośc sztywna ale chyba inaczej jest z ta sztywnością w małym plecaku a inaczej w duzym, myslę ze jak załadujesz taki mały i sztywny to nawet mniej jest ciężar dokuczlkiwy bo jego sztywnośc odbiera go trochę? a jak masz jakiś mały-miękki (25- 30L) to jak go podładujesz na tydzień to czuć ewidentnie obciązenie na plecach. Pozdrawiam

Odpowiedz
#11
Chcialam jeszcze dodać, że te Deutery w Decathlonie chyba sa sprowadzane bezpośrednio przez Decathlon, a nie przez polskiego dystrybutora, ponieaz nie maja polskich metek, a ich metki sa zupelnie inne od tej metki plecaka ktora ja kupilam, a te modele, ktore sa w Dekathlonie nie wystepuja w katalogu Deutera www.deuter.com. Radze uwazac na te spady, bo moze sa zbutwiałe :)

Odpowiedz
#12
WIem też to zauwazyłem jak się przymierzałem do moich zakupó tak to jest z tymi supermarketami wrzucaja na nasz rynek stare modele z prze 5-7 sezonów

Odpowiedz
#13
Kaska: rzeczywiście Decathlon sam sprowadza Deutera bezpośrednio od producenta. Nie ma za to wątpliwosci co do jakości: na mojej metce była data produkcji, zresztą w tym markecie w dziale górskim pracują moi znajomi i powiedzieli by mi gdyby było coś nie tak. Ja jestem zadowolony. Wogóle z Deuterami w PL trudno, ja ściągałem swojego Aircntact-a 75 z Raichu za pośrednictwem sklepu rowerowego w Krakowie...

Hammet: nie wydaje mi się, żeby Guide 30 nadawał się do wspomnianego przez Ciebie zastosowania - jest to typowa horolezka do wspinaczki lub jednodniowych wycieczek. Możesz mieć kłopot ze zmieszczeniem wszytkiego, wyładowany plecak nie będzie zbyt komfortowy, sądzę że powinieneś wybrać coś większego (od 45l) - wygoda większa, najwyżej nie dopakujesz do końca. No ale to zależy ile rzeczy nosisz: jak spakujesz ubranko, jedzonko, apteke, jakiś kocher z palnikiem pewnie nie wejdzie Ci już np. spiwór

Maciass: ja wogóle jestem miłośnikiem Deutera, lepszych worów za tą cenę chyba nie ma, zaden mnie jeszcze nie zawiódł, a mam jeszcze rowerowy 20l i duży 75l. Jak dla mnie sztywniejszy system nośny w plecaczku 45l to zaleta, szczególnie doceniam to jak go dopakuję żelastwem i waży z 20 kg. Mam też zupełnie mięciutki plecak Lafumy Ecrin 35l (po prostu worek na szelkach) i naprawdę musze go dobrze spakować jak ma jakieś obciążenie, bo mimo mocnego pasa biodrowego staje sie niewygodny. Dla mnie Deuter jest optymalny, dla tego kupiłem go swojej dziewczynie. Sam będę sie męczył z Karrimorem, ale cóż darowanemu koniu...

Odpowiedz
#14
Wlasnie nie wiem za bardzo co zrobic- mam plecak Aircontact 55L i wspomnianego Guide30+. Do Guide 30+ spakuje sie a te 3-5 dni, wybieram sie od schroniska do schroniska-testowalem juz i zmieszcze sie,ale plecak bedzie rzeczywiscie wypchany na full.Do Aircontacta55L spakowalbym sie spokojnie,ale to jest szerszy plecak i nie wiem czy nadaje sie do trasy ktora chce przejsc.I tutaj pojawia sie moje pytanie (jest to glowny powod dla ktorego mialbym zabrac Guide30, zamiast wspomnainego Aircontacta)- wybieram sie na Orla Perc, Granaty,Rysy- nigdy tam nie bylem (mam za soba tylko przejscie przez Zawrat), czy dam rade przejsc w Airocntacie55 przez wspomnaine szlaki?-ten plecak jest szerszy,a do tego bardziej krepuje ruchy rak(a wkoncu te lancuchy), dlatego chcialem zabrac Guide30(wypchanego po brzegi)-z nim byloby chyba latwiej na tych szlakach.No ,ale ja tam nie bylem wiec nie wiem, moze macie jakies rady?...Do tej pory wloczylem sie duzo autostopem, po beiszczadach,troche beskidach...a jesli chodzi o tatry to niestety tylko zachodnie..
-------------------------------------------
HAMMET

Odpowiedz
#15
HAMMET <<-- dzieki jak juz bede na tym etapie kiedy bede musial kupic plecak dam Ci znac (na razie buty musze kupic)....z gory dzieki... ja osobiscie zastanawiam sie nad 2 modelami Deutera :Futura Air Comfort 38l albo Air Contact 40l szkoda tylko ze nie moge tych modeli zobaczyc tu w Katowicach a kupowanie w ciemno to nie dla mnie

Odpowiedz
#16
Futury nie mam, ale Aircontact40L jest dosc podobny do mojego 55 (40-stka nie ma np. kieszenie bocznych) system nosny jest ten sam. Wiec jesli chcesz to podaje maila: hammet@konto.pl, jak napiszesz to sie jakos zgadamy i wpadniesz sobie dokaldnie zobaczyc
-------------------------------------------
HAMMET

Odpowiedz
#17
HAMMET: wybrana przez Ciebie trasa oczywiście nie jest zbyt komfortowa i płaska :), wymaga trochę gimnastryki. Będąc tam miałem zawsze plecak do 45l, często wypchany po brzegi i ciężki, czasem jeszcze dodatkowe obciążenia... Owszem, mniejszy plecak pozwala bardziej ''szczupło'' się poruszać, jest kilka miejsc ciasnych (głównie wybrane docinki Orlej), ale nie na tyle, żebyś nie przeszedł w miarę swobodnie z 55l. Ten plecaczek, o ile pamietam dobrze, nie jest jakimś super szerokim gigantem. W końcu tamtędy łażą goście z wypchnymi nosiłkami stelażowymi oraz całkiem solidne kaszaloty w klaperach i z siatą w garści! Wydaje mi się, że jest ważniejsze, żebyś miał komfort:
- stabilności i dobrego trzymania plecaka na odcinkach z ekspozycją i niewygodnymi miejscami, tak żebyś czuł, że plecak Cię nie ciągnie i masz poczucie równowagi
- swobodnego noszenia ciężaru, dobrze rozłożonego na plecach i nie męczącego Cię dodatkowo.
Dopakuj na maksa Guide'a i połaź sobie po schodach, powyginaj sie na boki, pochyl się w przód i w tył, strawersuj poręcz balkonu i krawędź dachu :-) i oceń jak jest wygodny i stabilny i czy chcesz go tak nosić. Pomnóż niewygodę o współczynnik zmęczenia, upału, lenistwa i ew. urazów (w moim przypadku x 20), dodaj wodę i inne dodatkowe atrakcje które będziesz musiał nieści i oceń czy to ma sens.
Ja bym Cię namawiał na większy plecak: zawsze więcej snickersów i coli do niego Ci wejdzie.
Pozdr i udanego w łażenia.
-------------------------------------------
...nemo me impune lacessit...

Odpowiedz
#18
rumcjas dzieki za rade, jak znajde chwile to przetestuje.
-------------------------------------------
HAMMET

Odpowiedz
#19
Ja myslę ze wogóle nie ma idelanego i uniwersalnego plecaka, zalezy to od tak wielu czynników że trudno powiedziec ile kto potrzebuje na 3-5 dni jeden zabierze się w 30-tke a inny w 40 tke natmoiast wydaje mi sie że Hammet ma ok podział tzn różnicę pojemności pomiędzy 30 a 55 l Aircontactem poza tym przeciz 55L to tez jest ok pojemnośc na 5 dni (ale tak jak mówie wszytko zalezy od ilości zabranego sprzętu, gratów) mi na krótki wypad 3-4 dniowy spokojnie wystarcza 30, na 8 - 14 dni biore juz wiekszy ponieważ jak dla mnie nie ma róznicy w gratach powyżej 7 dni przeciez nie musisz brac pary gatek na kazdy dzień (NIE NIE nie myslcie że ze mnie brudas ;) ale po prostu możesz sie wyprac, spiwor czy bierzesz na 3 dni czy 7 zawsze jest taki sam, żarcia i tak więcej nie zabierzesz niz na kilka dni po po cholere dźwigać? a reszta sprzętu mysle że podobnie. Więc uważam że ten podział który masz jest jak najbardziej ok. ja wychodze zawsze z zalożenia ze minimalna waga to więsza przyjemnośc z łażenia. CO do przejścia i na Granatch i na Zawracie sam byłem śwaidkiem wieku turystów bardzo rozlgłego i z róznym ładunkiem, mysle że wszytko zalezy od tego jak sie spakujesz jak ułozysz ładunek, jak skompresujesz plecak, mam nadzieję że nie będziesz wieszał pierdól typu namiot (no bo i po co:) ) albo karimta po bokach ...musisz chłopie pomysleć ja będziesz to ładował, o ile wiem 55 która masz ma jeszcze 10 l w kominie to wystrczjaca pojemnośc nawet na miesiąc, nie wieszja po bokach karimiaty i innych pojemnosciowych pierdołek a wszytko będzie ok, co do tego plcka który ma pojemność 30L moje zdanie jest jak napisałem, nie wiem co można spakowac skoro nie zabierasz szpeja, namiotu itd w 30L i więcej na 3-5 dni.

Odpowiedz
#20
Jaka karimat polecacie do spania w schornisku? (o ile wogole zabiera sie karimate)- chce spac po godzinach, tak zeby nie placic za pokoj (myslalem o macie samopompujacej,ale to jest jednak ciezar. Spodobal mi sie materac Fjorda Nansena- taki co sie go samemu pompuje, jest bardzo maly po zlozeniu- zajmuje mniej wiecej 2x puszka z coli)
-------------------------------------------
HAMMET

Odpowiedz


Skocz do: