To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Bergson Rainbow 15
#1
OPIS PRODUKTU:

RAINBOW 15
plecak miejski
materiał DURONT ripstop 600 D
wyściółka pleców “air-invent SQ mesh''
pas biodrowy
pasek piersiowy
organizer
etui na telefon komórkowy
kolory: true red, china blue, green, khaki
pojemność: 15 l

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
24-05-2008, 10:24

Plecak ten kupiłem w czerwcu 2006 r. Wybór podyktowany był dobrymi (w owym czasie) opiniami o marce Bergson, korzystną ceną oraz estetycznym wyglądem. Poszukiwałem niedużego plecaka do codziennego użytkowania, głównie do noszenia długopisu i notatnika na uczelnię albo aparatu. Zdecydowałem się zamieścić osobną recenzję (na portalu jest recenzja jego 25-litrowej wersji) ze względu na zupełnie inny system nośny niż w jego większej wersji. Z powodu podobieństwa obu plecaków oprę się na recenzji autorstwa Warzyna.

Budowa
Panel przedni wygląda łudząco podobnie jak w jego większej wersji z jednym wyjątkiem. Plecak posiada podłużną kieszeń, w której mieści się organizer. Dostęp do niej jest bardzo niewygodny. Plecak nie posiada natomiast kieszeni poziomej. Zamiast niej istnieje kieszeń na łuku tuż obok głównego zamka. Kieszeń jest niewielka i można w niej nosić naprawdę niewielkie przedmioty. Patka na zamek podłużnej kieszeni pokryta jest materiałem odblaskowym. Do suwaków prztwierdzone są kawałki linki plastykowymi zakończeniami (nie przytwierdzonymi na stałe).
W środku głównej komory (w jej górnej części) znajduje się niewielka, prostokątna kieszeń zapinana na taśmę velcro. Wykonana jest z dość sztywnego materiału i zdarzało mi się nosić tam telefon. Jej przeznaczenie jest dla mnie enigmatyczne. Poniżej jest duża wewnętrzna kieszeń zakończona gumowym ściągaczem, który wkrótce przestał pełnić swoją rolę. Tam noszę portfel. W tej wersji również istnieją kieszenie z siatki. Nosiłem tam albo jakieś śmieci albo wodę (mieści się swobodnie butelka 1,5 l).

System nośny
System nośny to najpoważniejsza różnica pomiędzy wersjami 15 l i 25 l. Mniejsza posiada zupełnie inne wykonanie tylnej części. Nie ma siatki ani jakiegoś układu wentylacji. Ścianka jest prosta i niemalże gładka. Dzięki takiemu rozwiązaniu w lecie mam całe mokre plecy. Niestety jest to najczęściej spotykane rozwiązanie w plecakach o małym litrażu poniżej 20 l. Tylna ścianka jest zbyt mało sztywna i odkształca się pod wpływem przedmiotów znajdujących się wewnątrz, np. butelki wody mineralnej.
Szelki są dobrze wyprofilowane i wygodne.nie widać śladu zużycia oprócz niewiekiego zmechacenia od wewnętrznej strony. Nie chłoną wody a po zamoknięciu w miarę szybko wysychają.
Plecak posiada pas biodrowy w postaci cienkiego paska szerokości troka. Zapiąłem go pod plecakiem i tak noszę do tej pory. Jest zbyt cienki aby przenosić ciężar. Jego funkcja jest raczej stabilizująca, ale nie korzystam z tej możliwości. Nie ma natomiast pasa piersiowego. W sumie nie ma takiej potrzeby. Wyładowany do granic noszę tylko wracając z zakupów.

Materiał i wytrzymałość
Materiał jest identyczny jak w większej wersji.u mnie materiał również nieco wyblakł. Ale nie jest to jakaś istotna różnica. Kolory są pop prostu mniej żywe (mam w barwach czerwono-szarej). Oczywiście spód jest mocniej zużyty. Nie ma dziur, ale patrząc pod światło widać w których miejscach pojawią się one. Przy głównym zamku rozchodzi się szew. Oprócz tego plecak nie posiada żadnych innych śladów zużycia.

Podsumowanie
Plecak jest wygodny przy noszeniu, ale podobnie jak w jego większej wersji wyłącznie pod warunkiem, że nie jest wypchany całkowicie. plecak jest zdecydowanie za mało sztywny. Gdy wrzuci się do niego jakiś ciężki przedmiot, np. książkę plecak wydłuża się i robi się płaski ciążąc mocno ku dołowi. Szczególniejest to uciążliwe gdy włoży się kilka książek.
Posiadam kilka rzeczy tej marki i ze smutkiem muszę stwierdzić, że jakość wykonania staje się coraz gorsza. Podsumowując: na rynku jest mnóstwo podobnych plecaków. Ze względu na system nośny nie polecam. Niedługo zmienię swój na plecak innej firmy z zupełnie innym systemem nośnym.

OCENA PRODUKTU:

Wygoda: 3/5
Wyposażenie: 3/5
Wytrzymałość: 3/5
Ogólna: 3.00/5



Odpowiedz


Skocz do: