To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Test skarpet by NGT.pl dzięki X-socks.pl
#1
Tak więć moi mili rozpoczynamy małe testowanko 7 par skarpetek x-socks dzięki x-socks.pl.
W tym wątku (na wzór testów bielizny NORDRE: https://ngt.pl/thread-4262.html i innych) osoby, które bedą aktywnie uzywac skarpetek będą opisywały swoje uwagi, spostrzeżenia, etc.

Mam nadzieje że opinie będą rzetelne i cenne, na tyle by potem z x-socks.pl mieli nas dość. A powaznie opisujcie wady, zalety....po prostu co Wam leży na wątrobie podczas testowania, czyli wszystko!

No to do roboty!

A więc paczka na pokładzie, tzn. wala mi się to to po chalupie (wysle w najbliższy weekend bo kurier dowiózł mi to dziś dość późno), zaszły pewne zmiany:

Do rzeczy:
@rek - rower
Producent wysłał ów skarpetki rowerowe z info by Ci dorzucić jeszcze treking dla porównania.

wasyl - bieganie , jest bieganie
simba - treking, jest treking
Spineless -treking, jest treking
idziaczek - tu zaszła mała pomyłka bo zamiast do biegania przyszły s.trekingowe ale mysle że z Tobą kłopotu nie bedzie bo tez chadzasz tu i ówdzie dość często.

Skarpetki, technologie i inne takie możecie podejrzeć na stronie http://x-socks.pl/

Jest jeszcze jedna para rowerowa w rozmiarze 42-44. Pisać uczciwie kto zimą zarzyna rower tak by porządnie oblecieć temat. (najlepiej ktoś z listy powyżej tak by było porównanie)
-------------------------------------------
gumi

Odpowiedz
#2
Ja bym sie pisal na skarpetki rowerowe (ostatnio rower jest katowany niemal codziennie i mam zamiar jeszcze sporo pojezdzic) ale rozmiar moze byc ciut za maly. Nosze 45 w porywach do 46.

Odpowiedz
#3
yaro1986 z wielką przyjemnością ale boje sie że bedą za małe. tak patrząc na te skarpetki to za rozciągliwe to one nie są. A ten rozmiar 42-44 jest bliższy 42.
-------------------------------------------
gumi

Odpowiedz
#4
a dlaczego nie było nic ogłoszone i kto wybierał osoby do testu. też bym chętni ecoś sprawdził
mam nogę 42.5 to bym sie zmieścił, a rowe na sniegu też nie ma wytchnienia
---
Edytowany: 2007-10-31 22:50:28
-------------------------------------------
GORE-TEX- quaranted to make you sweat

Odpowiedz
#5
mihal było na forum, widocznie przegapiłeś, osoby wybierał admin we własnej osobie :)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
#6
już zalatwione
---
Edytowany: 2007-11-06 16:22:06

Odpowiedz
#7
Ja mam 44, jezdze na trekingu dluzsze dystanse i prawie codziennie po mieście. Jeżeli nikt z listy nie ma 42-44 to z chęcią przetestuje, mam już kilka par stricte rowerowych skarpetek więc będę miał punkt odniesienia.
-------------------------------------------
http://www.rower.fan.pl

Odpowiedz
#8
arkadoo jak zwykle na własciwym miejscu. wieczorem sie odezwe ale Twój adres chyba mam. To mamy temat zamkniety.

Odpowiedz
#9
to juz na skarpetki koniec zapisow...szkoda...:/:P
-------------------------------------------
Jah Prayer by Izery Mountains - 9092914

Odpowiedz
#10
chyba lubię sposób myslenia producenta :-)
-------------------------------------------
gg 3184682

Odpowiedz
#11
Zaglądać do skrzynek oblatywacze.
-------------------------------------------
gumi

Odpowiedz
#12
no ciekaw jestem tych skarpet biegowych. Przejrzałem pobieżnie ich stronę www i mam nadzieję, że nie dostanę tych krótkich, bo cos mi sie widzi, że leginsów na nie nie naciągnę. Zaczęło sie robić chłodno i wolałbym mieć łydkę całą zakrytą;). W miare możliwości poprosze może model zimowy, adekwatny do warunków
-------------------------------------------
wasyl

Odpowiedz
#13
wasyl, wysylka juz poszla, ale te do bieganie to chyba są ciut wyższe ale juz nie pamietam
-------------------------------------------
gumi

Odpowiedz
#14
i jak dochodzą przesyłki do was?

Odpowiedz
#15
nic nie przyszło. Mam nadzieję, że do piątku przyjdzie to od razu w teren wyskocze.
-------------------------------------------
wasyl

Odpowiedz
#16
Ja właśnie wyjąłem skarpetki ze skrzynki ;-). Jak nie będzie w Tatrach totalnej dupówy, to w weekend przejdą pierwszy sprawdzian.

Dwie rzeczy, które zdziwiły mnie najbardziej:
1. 36% Cotton
2. Cienkie jakieś ;-)

Poza tym wygląd jest kosmiczny, a z napisem ''Air Force 1'' to już w ogóle przesadzili - szkoda by mi było zużywać Cotton na takie coś ;-). Na pierwszy rzut stopy leżą dobrze.

Odpowiedz
#17
do mnie też doszły i także mam ''prezydenckie'' - Air Force 1 ;)

estetyczne, dobrze wykonane, czy cienkie to już sprawa względna - spód i okolice palców są grubsze niż reszta skarpetki, dostałem rozmiar 39-41 i pasują jak ulał mimo że zwykle noszę 42.
pierwsze testy po weekendzie.

i jeszcze ciekawostka - skarpetki są dopasowane do każdej stopy z osobna, o czym dowiadujemy się dzięki literkom R i L :)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...

Odpowiedz
#18
Witam
no więc doszły dwie pary :-)

pierwsza to:

- biking silver - opis dokładny tu http://tiny.pl/j7v6


druga to
- trek expe - opis dokłady tu http://tiny.pl/j7vv


Cechy wspólne:
- skarpetki na pierwszy rzut oka wyglądają na solidne i dobrze zaprojektowane - znaczy wszystko na swoim miejscu :-) a opisywane na stronie wentylacje, wzmocnienia itp faktycznie są na swoim miejscu
- raczej letnie ze względu na gramaturę materiału, kanały wentylacyjne itp.
- wykonanie dla lewej i prawej stopy opisane na każdej skarpetce
- faktycznie po założeniu jak druga skóra ale uwaga normalnie kupuję o rozmiar mniejsze i są idealne w tym przypadku rozmiarówka jest zgodna z rzeczywistością 42 to 42 i nie liczył bym że się naciągną :-) przykład: buty zazwyczaj 42 lub 42 i 2/3 skarpetki 39-41 a x-socks mam w rozmiarze 42-44 i są idealne

no ja nie mogłem się powstrzymać i zrobiłem tak:

buty trekingowe + trek expe i marszobieg po lesie ok 1,5 h:
- skarpetki utrzymują stopę w odpowiedniej temp :-) znaczy działają i stopa nie pływa w pocie ani nie marznie pomimo sporej ilości kanałów wentylacyjnych, do stania na mrozie raczej bym ich nie polecał :-)
- skarpetka ma kilka rożnych grubości materiału i wydaje się że wzmocnienia są dokładnie tam gdzie powinny być a system x na kostce faktycznie daje spory komfort
- po pierwszym użyciu bez śladów zużycia
- kolor czarny - mój ulubiony :-)

adidasy + biking silver i rower treningowy ok 1,5h czyli 50 km
- j.w. oprócz koloru rowerowe są jasne dla odmiany :-(
- nie zdecydowałem się na jazdę rowerem na dworze bo to zdecydowanie letnie skarpetki za to przy pedałowaniu na rowerze treningowym w ogrzewanym pomieszczeniu mogłem sprawdzić jak sobie radzą z odprowadzaniem potu i .... radzą sobie wyśmienicie :-)
- buty z siłowni to zdecydowanie największe wyzwanie dla włókien silver i bez wątpienia można ''poczuć'' różnice :-)

to tyle po pierwszym kontakcie z wyrobami x-socks

cdn.

Pozdrawiam
-------------------------------------------
gg 3184682

Odpowiedz
#19
U mnie też zabawy z skarpetkami rowerowymi zostaną odłożone, zapewne do kwietnia lub maja.
-------------------------------------------
http://www.rower.fan.pl

Odpowiedz
#20
Dostałem wczoraj przesyłke. Skarpetki biegowe sky run. Sądząc po grubości i długości model letni, ale co tam, da radę i teraz używać. Wykonanie bardzo staranne, wzmocnienia tam gdzie trzeba tzn. w okolicach kostki i palców. Leżą doskonale, szczególnie w okolicy palców. Przesiąde sie całkiem na nie i zobaczę kiedy uda się zajechac. Zazwyczaj najszybciej puszczaja z tyłu, w miejscu styku z zapiętkiem buta.
Po weekendzie opisze wrażenia z użytkowania w terenie. W składzie nie ma bawełny, powinny więc szybko schnąć, co jest dla mnie dużą zaletą. Zdążą wysychać przed kolejnym treningiem. No i włokna srebra na całej długości podstawy skarpetki
Aż żal mi ich zakładac w to błoto :)
-------------------------------------------
wasyl

Odpowiedz


Skocz do: