To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Sprzęt na daleką wyprawę np do Chin/Azji
#1
WITAM WSZYTKICH!
Jestem tutaj nowa, właśnie wybieram się na wyprawę do Chin potrzebuję skompletować sprzęt zależy mi żęby był w miare dobry i dostępny cenowo oraz lekki i sprawdzony.
Szukam śpiowru typu koperta z kaputerem, plecak nieprzemaklany do 45l myslałam tutaj o firmie milo model AYACO 45 ale nie wiem czy na taką wyprawę jest dobry moze ktoś będzie umiał mi doradzić??
Karimate albo mate, nóź, buty wygodne do chodzenia całe jakieś nieprzemakalne. Wogóle jak ktoś ma jakies sugestie co do potrzebnego sprzętu jaki trzeba na taką wyprawę zabrać proszę pisać wszytkie rady mile widziane:) Z góry dziękuję
-------------------------------------------
Alicja

Odpowiedz
#2
a jak jedziesz i czym?? Jestem zainteresowany bo sam miałem jechać do chin w tym roku...
Pewnie zaraz tu ktoś wpadnie żebyś sie przeniosła do innego wątku


Odpowiedz
#3
Jadę ze znajomymi w 5 osób ,w jedna stronę koleją przez Moskwę - Irkuck do Pekinu później trasa do Honghongu a do domu jeszcze nie wiem albo samolot albo kolej
-------------------------------------------
Alicja

Odpowiedz
#4
polecam tanie linie lotnicze z Hong Kongu do Londynu www.oasishongkong.com za 850 zl. z oplatami w jedna strone lataja :)

Odpowiedz
#5
a nie za mały plecaczek sobie wybrałaś na całą wyprawę?? 45 litrów to w samraz 4 dni w beskidach jak idę z jedzeniem, a nie pare tygodni.. dla mnie z plecaków wyprawowych - >70 litrów powinnaś wybierać. i tutaj można polecić Wisport albo Natalex.. (biorąc pod uwagę niską cenę..)

Odpowiedz
#6
Właśnie nie wiem czy taki plecak uniosę i będę mogła z nim się w miare swobodnie poruszać takie rzeczy jak ubrania chcę kupować tam na miejscu.
-------------------------------------------
Alicja

Odpowiedz
#7
no i dobrze kombinujesz:))) cały sprzęt skompletuj na miejscu:))) u producenta najtaniej:) serio
-------------------------------------------
Odi profanum vulgus...

Odpowiedz
#8
no z tym 45 l to chyba przesadziłas. Zastanów sie co bedziesz potrzebowała. Jest wiele stron interenetowych opisujących podróż koleją transyberyjską i wiążacymi sie z tym sprawami. Aha no i niezapomnij o wizach do Rosji, Mongoli i Chin :D..
jesli chodzi o strony WWW to np ta:

http://dalekie_podroze.republika.pl/rosja.html

Ja miałem w zamiarze wziąśc 65 litrowy plecak. Wkońcu jak nawet coś tam kupisz to bedziesz musiała to w czymś nosić...
-------------------------------------------
naprawde wypas

Odpowiedz
#9
http://bartosz.spm.pl/Projekty/Podroze/2...rowadzenie

relacja z podrozy do chin

Odpowiedz
#10
@Alicja - większy plecak = lepszy system nośny <przystosowany do długich wędrówek i dużych obciążeń> a nawet jesli kupujesz ciuchy na miejscu - to gdzieś je w końcu musisz ze sobą nosić ;) jesli chodzi o nieprzemakalność to tylko pokrowiec dokup <często wbudowany>
karimata to zadna filozofia, nie ma tu reguły żadnej.. ale doradzą ci w każdym sklepie.. mata samopompująca to chyba zbytek i to drogi..
co do śpiwora to dziwne wymagania, ale zakładając że jedziesz w normalną porę roku: http://www.e-horyzont.pl/site/?mod=offer...&prod=2388 to taki powinien się sprawdzić..
nóż - choćby opinel, starczy do kromek i prostych prac, a jeśli chcesz scyzoryk z bajerkami, to tylko victorinox... co do butów - poczytaj forum, to temat rzeka.. znajomy chodził długie dystanse w tym:
http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&...=66&subkat=
a reszta wszystkiego co może się przydać? kijki trekingowe.. na więcej nie mam pomysłu, bo to zależy bardzo mocno od preferencji
pozdrawiam ;)

Odpowiedz
#11
To jaki mi plecak polecacie? mam 164cm i nie wiem co kupić szczerze mówiąc to moja pierwsza wyprawa w dalekie kraje bez biura podroży i hotelu z większą ilością gwiazdek:) i chciałabym żeby ktoś mi coś polecił ze sprzętu przetestowanego!!! Może jakaś osoba jest z Wrocławia?
-------------------------------------------
Alicja

Odpowiedz
#12
tak naprawdę to musisz pójść do sklepu (a we Wrocławiu - Horyzontu lub Skalnika) i założyć plecak na siebie, sprzedawca, o ile sensowny jest, to ci pomoże dopasować system, powie co i jak.. musisz zobaczyć, czy dany plecak Tobie będize leżał. (a to istotne - bo przy niewielkim wzroście plecak wyprawowy może być zyczajnie za duży.. z dobrych plecaków co tutaj luidzie opisywali , poleciłbym Ventusa Wisportu.. ew. któryś z większych worów Milo <np. nadu> byłby możliwy - ale tutaj rozmiar jest ważny dla Ciebie ;)
przy takim kupowaniu zwróć uwagę na wagę samego placaka, możliwości troczenia (a szczególnie długość troków - powinny umożliwić dopięcie karimaty czy7 innych bajerków..) co jeszcze? dobrze jak pozwolą ci w sklepie wypełnić plecak czymś ciężkim i założyć - nie powinno nic uwierać, a pas biodrowy po zapięciu ma przenosić ciężar z ramion na lędźwie.. warto pomyśleć o wyjściu na rurke camelbaga z plecaka.. aha - pasy powinny być raczej twarde i grube, bo w końcu ciężar tego plecaka będzie spory, więc lepiej, jeśli ci się nie będą wpijać w ciało żadne nylonowe tasiemki.. kieszonki małe i duże już według indywidualnych preferencji, ale bez zbytniej ascezy...

aha- z nie wymienionych rzeczy na pewno przyda ci się czołówka... na pewno z diodami LED, może z dwoma źródłami światła.. Tikka XP albo któryś z diodowych modeli Black Diamonda powinny się sprawdzić idealnie

Odpowiedz
#13
Moja Kobietka ma dokładnie 164cm - Wisport Guide leży na Niej bardzo dobrze i w niejedno miejsce już z nim dotarła ;-).

Odpowiedz
#14
Alicjo jesli możesz to podaj mi swojego maila - właśnie niedawno spłodziłem artykuł o zakupie plecaka, więc mogę Ci podesłać ;-). Jeśli nie chcesz upubliczniać swoich danych, to po prostu daj znac na poniższy adres ;-)

Tylko pamiętaj, że to jedynie moje zdanie ;-)
-------------------------------------------
dariusz_wojnowski@interia.pl

Odpowiedz
#15
Albo lepiej tutaj, bo z tamtej skrzynki nie idą duże załączniki ;-)
-------------------------------------------
simba.simba@wp.pl

Odpowiedz
#16
Ups, zapomniałem, że można podglądać dane jak się zaloguje. Zaraz Ci wysyłam.
-------------------------------------------
No to 3 ostatnie posty do kasacji ;-)

Odpowiedz
#17
byl temat o plecaku dla niskiej kobiety.
na dluzsze dystanse (a tez do niskich kobiet naleze) sprawdzil mi sie lekki i wygodny vaude expedition rock 50, wiec smialo go polecam

Odpowiedz
#18
struś: oglądałem ten plecak w HiMountain katowickim, wydał mi się porządny.. możesz o nim coś więcej powiedzieć?? szukam plecaka na wspinaczkę w tatrach...
przepraszam za oftop ;)

Odpowiedz
#19
OT:

ludz - mój partner ma ten plecak. Do łojenia to trochę jednak Expedition Rock jest za duży, raczej na podejście ;-)

Odpowiedz
#20
ludz, wojenny mistrz - przestańcie dziewczyne straszc, plecak 45 litrów jest spoko, nie wiem co wy tachacie na pare tygodni że potrzebujecie 70 litrów, (nie podejrzewam osób z NGT o wygląd w stylu ''siekierka, saperka i kubek przytroczony efektownie do 100 litrowego plecaka'').
Ja jezdze z 50 litrowym plecakiem, waga poczatkowa 17 kilo, (jakis karrimor sprzed 10 lat), każdy wyjazd w strefę od -5 do + 30, na 3 tygodnie, z jedzeniem na co najmniej tydzień, namiotem, spiworem, kuchenka, itd.
Jeśli Alicja jedzie w grupie, to nie będzie musiała tachac az tyle co ja w pojedynkę, a więc 45 litrow jej spoko starczy,
a robic trekking w giga plecaku, to jakas pomylka - patrzysz w ziemie modląc się o jakis przystanek, tym bardziej że nie podejrzewam jej o siłę A. Wróbel.

Odpowiedz


Skocz do: