To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Obuwie] Massif Canyon 8
#1
Cześć.Kupiłam swoje pierwsze buty do chodzenia po górach i mam ''trochę'' wątpliwości, co do słuszności mojego zakupu.Według opisu producenta buty mają mieć membranę zapewniającą swobodne oodychanie stopy,tymczasem mnie jest w nich strasznie ciepło.Tak ma być? To normalne?Dziękuję za zrozumienie i pomoc.




Odpowiedz
#2
O tej porze roku to normlane-jest za ciepóo. Zainwestuj w skarpety z coolmaxu lub wełny. Poszukaj na forum tematu o skarpetach. Przez membranę pogorszona jest oddychalność. Membrana latem w naszym klimacie jest IMHO zbędna. Może kwsetia przyzwyczajeni lub zbytniej potliwości Twoich stóp. Ja latem zmieniam skarpetki co około 2h marszu ze względu na zbyt duża ilość potu. Spróbuj talku czy innych środków przecipotowych.

Odpowiedz
#3
Tak to jest jak ludzie za bardzo wierzą w reklame. Membrana daje tylko w miare nieprzemakalność a oddychalność zwłaszcza przy temperaturach sporo powyżej zera jest mitem. Nie uczęszczało się chyba na lekcje fizyki w szkole??
-------------------------------------------
siara

Odpowiedz
#4
Zapomniałam napisać-chodzę w skarpetkach z coolmaxu-dosyć cieńkich więc powinny raczej dobrze oddychać.Mam jeszcze jedno pytanie; już po 3 godzinach chodzenia w nowych butach na języku starł się prawie w 60% napis producenta -aż strach pomyśleć , co będzie dalej,jeżeli tempo zużycia materiału będzie równie szybkie ...

Odpowiedz
#5
napisy od wenątrz chcesz czytać? ;) Spróbuj z talkiem. Musisz się do tego przyzwyczaic. Wg. mnie grube skarpety są lepsze, bo zatrzymają więcej potu. Zależy co masz na myśli pisząc cienkie. Jak takie jak do butów wiztowych to za cienkie są do butów górskich. Jak takie do zwykłych adidasów to ok. Zacznij się przyzwyczajać. W terenie możesz się chłodzić w kałużach;) Jakie parametry ma ta membrana?

Odpowiedz
#6
witam, ostatnio w sklepie natknalem sie na buty tej firmy i jestem zainteresowany ich kupnem chodzi o model Bormio albo Canyon, sprzedawca oczywiscie zachwalal (taka ma prace), jestem ciekaw czy ktos z was mial do czynienia z takimi butami i jaka jest wasza opinia na ich temat. Szukam poprostu butow i nie wiem czy lepiej kupic Massif czy cos z bardziej uznanej firmy - cena Canyon to 380 zl, co moglibyscie polecic za taka cene ?
-------------------------------------------
Pawel

Odpowiedz
#7
Witam, ostatnio mam w planach kupic treki, przeglądałem oferty i dopatrzyłem dwa modele które mi sie podobają
Massif Bormio
http://www.polarsport.pl/index.php/mkSklep/shop.fly page/Trekking,4/Trekking/Buty_BORMIO,5350/Buty,1/Item id,/
oraz Scarpa Denver (to już bardziej znane) mam pytanie czy ktoś używał wyrobów firmy Massif? jakieś opinie nt tych butów?
-------------------------------------------
Daniel GG 1335888

Odpowiedz
#8
Pawel86, WOLVERINE: kupiłem Bormio chyba na jesieni zeszłego roku. Mogę powiedzieć tyle, że są bardzo lekkie. Niby ma tam być sympatex, ale nawet po zaimpregnowaniu po całodniowym deszczu w butach chlupie.
Podeszwa niby ok (vibram) ale już po pierwszym wyjeździe zuważyłem, że urwała się jedna ''wypustka'' z bieżnika.
Może to kwestia kształtu moich stóp, ale obcierają mi strasznie pięty (do żywego mięsa). Po pięciodniowym wypadzie dwa tygodnie mi się to gowno goiło :(

Chociaż na allegro wystawiłem pozytywa, to jednak nie polecam tych butów.

Odpowiedz
#9
No tak ja też kupiłem Bormio firmy Massif, wprawdzie tanio też na allegro ale gdybym tu wcześniej zaglądnął pewnie bym nie kupił. Byłem na stronie producenta a raczej chyba dystrybutora i nic konkretnego o nich nie piszą. Myślę ze robi to jakaś fabryczka włoska a może i chińska a oni tylko firmują. Ciekawa sprawa skalniak sprzedaje Bormio
www.sklep.skalnik.pl/produkty.php?dzial=producenci& amp;kat=64
a na zjęciu napis na bucie Lytos ?!.

Odpowiedz
#10
No to juz wiem.. Bormio z Massifa z Krakowa to model Bornio 12 z Lytosa z Włoch i sadząc ze zdjęc zastosowane są ''inne'' materiały choc fason krój podeszwa ta sama ..i co ja mam o tym sądzić :o)))

Odpowiedz
#11
a ja rok temu kupiłam massif canyon. ale nie używam ich do chodzenia po górkach, tylko na codzień. są dość wygodne, ciepłe i wogóle...na początku mnie obcierały, to fakt, ale teraz OK. tylko od cholewy mi się obcierki na nogach robią :/

Odpowiedz
#12
jak sama nazwa masSif mówi, nie polecam

Odpowiedz
#13
no cóz od dwóch dni mam massif'y i jestem rozczarowana. przemakaja!!! lekki sniezek a ja mam mokre skarpetki!!! poza tym strasznie obcieraja!!!
-------------------------------------------
Agutek

Odpowiedz
#14
Lytos = Massif
Mam te buty od ponad 3 lat, co moge powiedziec... gdybym teraz mial kupic buty trekkingowe to kupil bym NAPEWNO inne, buty pomimo membrany przemakaja, but nie jest uszyty z calego kawalka skory. Za buty zaplacilem 325 zł za taka kase moglbym kupic cos innego i lepszego... jakies Scarpy.. ech.. za brak wiedzy sie placi.
NIEPOLECAM tych butow,, jak powiedzial ktos kiedys na forum '' No more Campus '' to ja powiem '' No more Lythos and Massif ''

Pozdrawiam
-------------------------------------------
Ronin20, GG 4635266

Odpowiedz
#15
Zdecydowanie beznadziejne buty.

Potwierdzam wcześniejsze negatywne opinie:
1. Szybko przemakają.
2. Obierają pięty.
3. Nie są w całości uszyte ze skóry.
4. Części buta z tworzywa sztucznego pękają.

Buty na spacer do parku w mieście, a nie w teren.
-------------------------------------------
Lulek

Odpowiedz
#16
no tak...za niewiedze sie płaci

wczoraj ''najarana'' kupiłam massify :|
wiem że but musi się dotrzeć i wogóle ale po godzinnym spacerze po już były mokre - producent zapewnia fabryczną impregnację - kaszana
jutro ide w małe górki - zobaczymy
oczywiście lewy but gdzies mnie tam gniecie
wrrrrrrrrrrrrrrrr

jestem wqrzona na maxa :|
-------------------------------------------
kicha

Odpowiedz
#17
do 14 dni masz prawo zwracać zakupiony produkt, zareklamuj przemaklaność, oraz niewygode. W najlepszym przypadku zostaną Ci zwrócone pienądze (ale to sie rzadko zdarza), może coś z tym zrobią w sklepie tzn wyśla do impregnacji do producenta, a może będziesz mogła wymienić na inną parę, albo na całiekm inne w tej cenie lub za dopłatą na inne droższe. Wszystko zalezy od sklepu i obsługi.

Warto spróbować.. powodzenia!

-------------------------------------------
Albo mam gorszy dzień, albo świat wokół oszalalał

Odpowiedz
#18
albo zaimpregnuj woskiem Nikwaxa jeśli jest bucik uszyty z nubuku. Podejrzewam że nie był on fabrycznie impregnowany, nie słuchaj sprzedawcy. Moja siostra i mama noszą Masstfy Bormio i nowe, fabrycznie nie były impregnowane. Od razu pociągnąłem je woskiem i teraz żadna woda im nie straszna.
Jak to zrobić poczytaj tu. Ja polecam na lekko ciepło
http://ngt.pl/forum/?p=topicsList&sWord=impregnacja

Odpowiedz
#19
Racja Arni, można i tak :)
Wszytsko zależy czy były impregnowane fabrycznie czy nie.
-------------------------------------------
Albo mam gorszy dzień, albo świat wokół oszalalał

Odpowiedz
#20
hejo
moja kumpela kupiła Beck'i jakieś - równie ''najarana'' jak ja :)
laska przetuptała jeden dzionek po mieście
po czym wybrałyśmy się do Zakopca
kumpela zadowolona maksymalnie....a ja..

mimo rady sprzedającego - żebym przechodziła moje butki w taterkach, bo musimy się ''dotrzeć'', pojechałąm w moich starych ''miejskich '' butach
...a dlaczego? dlatego że w czwartek wieczorkiem poszłam w massif'ach na spacer, wiadomo..mokra trawa...i buciki nie zdążyły wyschnąć do soboty :|

Bogu za to dziękuję bo coś mi sie wydaje że w tych massifach nie wytrzymałąbym pierwszego podejścia :|

dzisiaj popracy ide reklamować
-------------------------------------------
kicha

Odpowiedz


Skocz do: