To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


petzl tikka camouflage
#1
Siemka. Wiecie może, jaka jest różnica pomiędzy tactikka camouflage a tactikka plus ( poza ceną :D )? Ten filtr jest na stałe, czy można go ściągać? Liczy się dla mnie też zasięg. Z góry thx
p.s a może ktoś jej używa?
-------------------------------------------
Pozdro

Odpowiedz
#2
tactikka jest na 3 LEDy na tactikka plus na 4

Odpowiedz
#3
Pytanie dotyczy różnicy między tactikką a tactikką plus, jak sądzę. Camouflage to wersja (obie w niej występują) z gumkani w ''maskujące'' wzorki. Wersja camouflage i zwykła nie różnią się ceną.
Czerwony filtr da się zdjąć:)
Tactikka: trzy diody, czas świecenia 150h, zasięg 10m, waga 70g
Tactikka plus, analogicznie: 4 diody z trzema poziomami oświetlenia, tryb migoczący; czas świecenia 150h, zasięg 15m, waga 78g
-------------------------------------------
maja@grappa.pl

Odpowiedz
#4
dzięki :). W gruncie rzeczy chodzi, aby była jakość tikki plus koniecznie z dołączonym filtrem ( czyli w gre wchodzą tylko camouflage ;) )
-------------------------------------------
Pozdro

Odpowiedz
#5
nadal mylisz pojęcia - filtr ma wersja camouflage i RÓWNIEŻ wersja zwykła
camouflage mają gumki w maskujących barwach i TYLKO tym sie różnią tactikka plus od tactikki plus camouflage i tactikka od tactikki camouflage
-------------------------------------------
maja@grappa.pl

Odpowiedz
#6
A czerwony filtr mają wszystkie cztery wymienione przeze mnie modele.
-------------------------------------------
maja@grappa.pl

Odpowiedz
#7
aaa no chyba że tak :). Wielkie dzięki, jestem pare zeta do przodu ;)
-------------------------------------------
Pozdro

Odpowiedz
#8
ale zasięg swiata radze traktowac dosc orientacyjnie

Odpowiedz
#9
ja w ogole zalecam dystans do swiata
-------------------------------------------
mutee

Odpowiedz
#10
A mozecie powiedziec po co ten filtr?

Odpowiedz
#11
np do czytania mapy noca nie odbija swiatla az tak bardzo
jest mniej razace
oczy sie lepiej przyzwyczajaja
ale ja sadze ze to moze troche tracic na jasnosci
ale moze nie

Odpowiedz
#12
Czerwony filtr ma pare cichych zastosowań, ale ogólnie cywilom praktycznie całkowicie nie przydatny ;)
-------------------------------------------
Pozdro

Odpowiedz
#13
tak sobie szukałem, ceną się załamałem ale znalazłem promocje tikka plus za 114 zeta.... mnie i tak ta wersja nie robi... :( http://alpinizm.sklep.pl/wspinaczka.php dalej przechodzimy do oświetlenie i szukamy tikka plus. Promocja do 30.12, ze 134 przeceniona
-------------------------------------------
Pozdro

Odpowiedz
#14
Czerwone światło we mgle sprawdza się o wiele lepiej sprawdza do białego
-------------------------------------------
..::Łukasz::..

Odpowiedz
#15
Surv czerwony filtr jest bardzo ważny, bo taka barwa umożliwia widzenia a jednocześnie nie zwęża źrenic, więc oświetlasz sobie drogę, a jednocześnie widzisz wszystko wokół. Bardzo silne białe światło powoduje, że widzisz tylko to co jest oświetlone, a po bokach nic. Wtenczas łatwo zabłądzić. Sam tego doświadczałem mając super silne latarki.

A co do czołówki Tactika (mam w kamuflażu), to po paru latach użytkowania niestety okazało się, że plastik obudowy jest słaby na uderzenia. Kilka razy walnąłem nią w strop bunkra i niestety musiałem wielokrotnie już używać SuperGlue, aby ją dalej używać. Zresztą pękniecie pojawiło się również bez uderzenia tam gdzie się zamyka baterie, gdzie wciskamy guzik. Połączenie jest zbyt cienkie i pękło mi szybko, ale nie ma to wpływu na zamykanie. Działa pęknięte tak samo jak i całe.

Światło tych diod jest też zbyt niebieskie, chociaż może w obecnych dają inne diody, moja ma już parę lat. Jasność również jest słabowita. Zdaje się, że to wina diod starej generacji w moim modelu.

W mojej pasek jest trwały, chociaż w czołówce brata (wersja plus bez kamuflażu) strasznie się powichrował i wygląda jak gumka ze starodawnych majtek. hehe

Według mnie w czołówce za takie pieniądze trwałość obudowy winna być większa, a w ogóle to powinna być wykonana z aluminium a nie plastiku.
-------------------------------------------
Koczownik

Odpowiedz
#16
OT:
Koczownik, przyznajemy Ci tytuł ''górnika miesiąca'' :D
-------------------------------------------
Calmness is the key to all kinds of success.

Odpowiedz
#17
:D

Odpowiedz


Skocz do: