To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nessi - test Koszulki Ultra, start: 04.2018
Pomiary długi rękaw:
A: 66
B: 41
C: 38
D: 63
E: 49
Wymiar E jest specyficzny ze względu na puszczeniu szwu trochę niżej na boku a nie pod samą pachą. Wydaje mi się, że nie wolno mierzyć do szwu.
Przy kwestii rozmiaru po kilkunastu założeniach stwierdzam, że długość jest dla mnie idealna (181cm wzrost). Utwierdziłem się w tym przekonaniu po kilkunastu wycieczkach rowerowych.
Co do rękawów to obecna długość to dla mnie powiedzmy minimum. 2-3cm więcej pozwoliłoby osłonić cały nadgarstek niezależnie od ruchów ramion oraz nie powodowałoby rozciągnięcia materiału, jeżeli ktoś koniecznie chce mieć rękaw do samej nasady dłoni. Trzeba też pamiętać, że rozciągnięty materiał jest ''rzadszy'' i zmienia się nieco jego izolacja ciepła. Czuć to przy użytkowaniu samej bluzki, szczególnie, gdy złapie trochę wilgoci i powieje wiaterek :) Myślę, że na nadmiar rękawa mało kto zawraca uwagę, ale na braki przeciwnie.
Longsleeve leciał 3 dni z rzędu na rowerze (do pracy i z powrotem - 20-40km dziennie), a że było pierońsko zimno to nie był przepacany a jedynie lekko wilgotny, więc w kolejne dni nie miałem żadnych oporów żeby go zakładać. Natomiast jak czwartego dnia zrobiłem przebieżkę 9km (równie zimno) i przyjął trochę wody to na drugi dzień do założenia się nie nadawał.
Co do układnia na ciele jest już sposób, żeby zaraz po założenia złapać za szew rękawa blisko pachy i pociągnąć w gół, gdy ręka jest ustawiona w bok. To samo powtórzyć na przedramionach i leży jak złoto. Po prostu szew musi się znajdować z tyłu ramienia, a na początku układa się bardziej na zew. stronie bicka ;) Widać to również jak rozłożymy koszulkę na płasko że szew przebiega nie na dolnej krawędzi rękawa tylko właśnie ok 2cm wyżej po tylnej stronie i dlatego tam się pcha :P
-------------------------------------------
7trtp

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:Nessi - test Koszulki Ultra, start: 04.2018 - przez guumibear - 27-04-2018, 06:39
RE:Nessi - test Koszulki Ultra, start: 04.2018 - przez 7brat - 02-12-2018, 23:23

Skocz do: