To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Evernew Ti Ultralight Mug Pot 900 ECA267
#12
W nawiązaniu do wątpliwości Sołtysa. W moim przypadku liczy się waga. Zimą używany przeze mnie gar 2,5l razem z gazem waży mniej więcej tyle ile sam gar z radiatorem. Ale ja jeżdżę weekendowo. Przy wyjazdach długich: czytaj Sołtys, Leśna to nie koniecznie jest argument.
Opisywany Evernew mam w nowszej wersji - czerwonej. Pokrywka nie jest już tak mocno spasowana i mam do niego pokrowiec. Faktycznie w garze mieści się gaz 250 gr. W pokrowcu jest naddatek miejsca i tam może trafić palnik. Swój kupiłem w czechach. U nas dostępność Evernew praktycznie żadna. Używam w zestawie z MSR micro rocket. Ostatnio też zdarzyło mi się używać z Koveą Spider. To palnik z podgrzewem gazu. Mieści się złożony w garnku razem z kartuszem 100/125 gr. Czyni go to poręcznym zestawem szturmowym na zimę.
Jeszcze jedno: dostępny w Polsce ''titan kettle'' MSR-a ma rączki stalowe z dolną krawędzią umieszczoną nisko, tym samym blisko źródła ciepła. To powoduje walkę z nagrzanymi ciepłem palnika rączkami. W Evernew te są wysoko o mimo wizualnej skromności są zaskakująco wygodne. Podsumowując: konstrukcja rączek, ''zmieszczanie się'' kartusza 250 są argumentem za Evernew i przeciwko MSR-owi. Biorąc pod uwagę wysoką cenę zakupu, warto to wziąć pod uwagę.
---
Edytowany: 2016-07-16 16:25:51
-------------------------------------------
Pim

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Recenzja] Evernew Ti Ultralight Mug Pot 900 ECA267 - przez Pim - 16-07-2016, 10:09

Skocz do: