To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Adapter na kartusze CV190/C206
#16
(05-11-2022, 10:30)Olka napisał(a): Msr / primus jest najbardziej pewnym rozwiązaniem, lecz niestety lubi robić psikusy i zapłonąć wesołym ogniem.

Ten wesoły ogień to cecha charakterystyczna wszystkich kuchenek wielopaliwowych. Można go jednak w łatwy sposób uniknąć. I dzieje się tak już po krótkim użytkowaniu palnika wielopaliwowego. To po prostu kwestia wprawy.

Ogień jest tym większy, im więcej wypuścimy z butelki sprężonej wcześniej ciekłej benzyny. A musimy to zrobić, by wstępnie podgrzać palnik. Podgrzanie jest niezbędne dla prawidłowej pracy palnika. Zadaniem wstępnego podgrzania jest zamiana ciekłego paliwa znajdującego się w butli, w stan lotny, który doprowadzany jest do dyszy. Gdy uzyskamy stan lotny, uzyskamy też piękny, błękitny płomień.

Przy wstępnym podgrzewaniu lepiej wypuścić paliwa mniej niż więcej. Bo mniej wypuszczonego paliwa to mniejszy płomień o którym wspominałaś. Po krótkim użytkowaniu takiego palnika nabierzemy wprawy i będziemy wiedzieli dokładnie na jak długo odkręcić zawór, by wypuścić pożądaną dawkę paliwa do wstępnego podgrzania.

Chińskie klony takich kuchenek wcale nie odbiegają efektywnością czy bezpieczeństwem od MSR/Primus/Optimus. A są trzy- lub teraz nawet czterokrotnie tańsze. Mało tego - posiadając BRS-8B zakupiłem w niezłej cenie Primus Multifuel II. Dlaczego? Bo posiada dwa zawory, które przy używaniu paliw płynnych pozwalają na lepszą kontrolę płomienia. W okresie półtora miesiąca w dwóch egzemplarzach padły pewne elementy dyskwalifikujące ten palnik. Pierwszy palnik wymieniłem na nowy egzemplarz, po drugim odebrałem pieniądze. I wróciłem do sprawdzonego chińskiego BRS-8B. Używam go od 8 lat. Żyję a i namiotu żadnego nie spaliłem. Wybór należy jednak do Ciebie.

Polecam lekturę na moim blogu. Pod koniec tego wpisu znajdziesz garść informacji w temacie palnika wielopaliwowego.
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE: [Recenzja] Adapter na kartusze CV190/C206 - przez grendel - 05-11-2022, 13:38

Skocz do: