To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane
Myślę, że ten kołnierz to chodzi o pasek jaśniejszej tkaniny u góry. To jest cieńka nylonowa tkanina, nawet nie wiem czy gumowana. Myślę, że pomysł był taki (to nowszy model, więc to udoskonalenie), żeby szorstka, gruba tkanina nie drapała łydki, być może też o lepszą wentylację. Ten cieńki pasek może pracować jak kołnierz przeciwśnieżny w kurtce czy spodniach. W moich to właśnie ta nowocześniejsza para miała problem z napami - odpadały z tej cieńszej tkaniny jeszcze w domu (zamieniłem je na rzepy). Ale ponieważ dolne też odpadały więc może też i górne były źle nabite (zakładam, że to wada tej konkretnej pary, nie projektu. Ale ten kołnierz nie jest połączony zamkiem, który jest tylko na głównej tkaninie - jest sznurek w dolnej części, sznurek i napy w górnej. Ja wszyłem od razu rzepy, ale możliwe, że śnieg mógłby się przecisnąć w tym miejscu... ale to domysły. Ale z drugiej str - nowszy model to późniejsza produkcja ;)
Wodoszczelność - bez problemu, szwy nie są podklejane, ale to by była chyba przesada w stuptutach. Oddychalność taka sobie. Niby membrana, ale tkanina wierzchnia jest na prawdę gruba. Ale też myślę, że taki laminat będzie w dłuższej perspektywie też trwalszy niż gumowana cordura.
Zdjęcia sznurogumki masz w katalogach bergansa. Generalnie masz 2 pętle, które zakładasz tak jak gumy z linką w tym pierwszym linku, ale zamiast zapinać taśmy masz na jednej gumie haczyk i zaczepiasz a drugą gumę.
Co do wyboru - ja jestem bardziej zadowolony z wersji bez kołnierza, ale chyba głównie dlatego, że lepiej lezy na bucie i dlatego, że to wersja long, więc są po prostu dłuższe. Jak tobie będą leżeć, nie wiem. Czy linka czy drut z taśmą - tego drugiego nigdy nie miałem. Ale też jak stuptut dobrze leży i sznurek/taśma pod butem są dobrze naciągnięte to nie zbierają tak śniegu i nie wyciera się, więc ja nie widzę dużych korzyści z drutu, chociaż chyba lepiej mieć taśmę przyszytą niż w tych oczkach.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez łowca jeleni - 16-10-2005, 15:32
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez Leśnik z bieszczad - 07-03-2006, 19:58
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez uosiu-->>owieczka - 07-03-2006, 20:59
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez łowca jeleni - 27-10-2006, 15:19
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 07-12-2007, 12:03
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-04-2008, 08:41
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-04-2008, 10:11
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-04-2008, 11:57
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 10-04-2008, 13:18
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 10-04-2008, 13:32
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 10-04-2008, 13:51
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 14-04-2008, 11:23
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 23-02-2009, 12:33
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 23-02-2009, 14:01
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 17-11-2009, 14:33
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 19-11-2009, 10:44
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez m - 14-12-2015, 10:09

Skocz do: