To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane
Przymierzałem się do zamówienia (w ramach akcji NGT) Wisportów na ,,bretku'', zadawałem pytania ale jakoś nie otrzymałem odpowiedzi, które przekonały by mnie do ,,słusznosci zamówienia''.
Ogólnie to nie lubię nosić stuptutów. Moje narciary z wewnętrznymi fartuchami załatwiają 80%potrzeb. Jeżeli dofasowałbym jakiś gumkotrok z rzepem to myślę, że i 90%.
Co stupty mają zagwrantować?
Zima - zabezpieczyć przed wpadaniem śniegu do butów
Poza zimą - zabezpieczyć przed wlewaniem się wody deszczowej od góry do butów, zabezpieczyć przed wpadaniem gałązek, igliwia, kamyczków, do butów, ochronić skarpetkę przed rzepami, kujkami itp.
Ogólnie zabezpieczyć spodnie membranowe przed uszkodzeniami mechanicznymi.
Być może jakieś hiper-super spodnie na cud ceracie 20k tak dobrze oddychają nawet z cordurowymi (a może nawet membranowymi) stuptutami, ze nie dochodzi do zapocenia nóg (i ściekania potu do skarpetki). Być może ale ja takich nie mam i o takich nie słyszałem/czytałem i co wazniejsze nie widziałem. Ale może są...
Stuptuty cordurowe czy corduropodobne doprowadzaja nawet przy mocno ujemnych temp. do skraplania się na nich pary i ściekania do skarpetki lub/i zalodzenia górnej części jej i butów. W przypadku użycia mniej syntetycznych spodni (a co to wolny kraj i nadal są ludzie, którzy nawet zimą chodzą w jeansach) spodnie będą mokre. Przy braku możliwości wysuszenia (nocleg w temp. ujemnej) = poranny lód.
Nie trafiłem na opis by stuptuty membranowe tak dobrze odprowadzały pot, by nie doszło do zawilgocenia spodni. Co nie znaczy, że takich nie ma.
Zwracam uwagę na oferty (promocyjne) sklepów ale te które są oferowane nie mają odpowiedniej długości dla mnie. Ja potrzebuję 30 cm, max 32cm. W ofertach dominują 46 cm.
Dlatego być może zaryzykuję Skę od Wisporta. Nie wiem czy coś nie pomajtałem, ale wydaje mi się, że przy akcji zamówienia grupowego można było wybrać wersję całkowicie z Bretexu. Teraz w ofercie jest tylko Cordura-Bretex (w przypadku tak małego rozmiaru to w sumie tego Bretexu będzie bardzo mało). Są jeszcze jakieś z Cortexu http://www.wisport.com.pl/Walk-76,1,pr,shop.html (kolejny tex ;) ) - rozmiar uniwersalny.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez łowca jeleni - 16-10-2005, 15:32
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez Leśnik z bieszczad - 07-03-2006, 19:58
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez uosiu-->>owieczka - 07-03-2006, 20:59
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez łowca jeleni - 27-10-2006, 15:19
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 07-12-2007, 12:03
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-04-2008, 08:41
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-04-2008, 10:11
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-04-2008, 11:57
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 10-04-2008, 13:18
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 10-04-2008, 13:32
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 10-04-2008, 13:51
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 14-04-2008, 11:23
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 23-02-2009, 12:33
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 23-02-2009, 14:01
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 17-11-2009, 14:33
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 19-11-2009, 10:44
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez PRS - 22-02-2012, 16:42

Skocz do: