To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane
A ja nosiłem pod, a niedługo będę nosił na :)

Przy jeździe rowerem spodnie membranowe mają tendencję do podciągania się i złażenia z butów, zwłaszcza te cienkie i bez haków na sznurówki. Wtedy założenie stuptutów na spodnie skutkuje właśnie tym, że woda przedostaję się pod stuptuty i ścieka po spodniach do środka odsłoniętego buta. Podobnie ma się rzecz przy podejściach wymagających jakiegoś mocnego podnoszenia kolan do góry :) (znaczy się w górach:)).

Dlatego zakładałem stuptuty pod spodnie i woda ściekała po spodniach i po stuptutach, a w bucie było sucho. Dodam, że mam stuptuty typu ''cerata'', w ogóle nie oddychają, ale nie przekładało się to na wilgoć w bucie, jedynie getry/spodnie były lekko wilgotne - noga od kolana w dół nie poci się jakoś koszmarnie.

Jednak zakładając stuptuty pod spodnie traci się ochronę przed uszkodzeniami mechanicznymi/błotem. Wprawdzie zanim jeszcze kupiłem stuptuty, nie zdarzyło mi się nawet lekko sponiewierać nogawek spodni (nie wiem, jakoś tak uważnie chodzę), a błoto na spodniach nie burzy mojego poczucia estetyki, ale jak można mieć dodatkową ochronę, to czemu nie?

Dlatego niniejszym oznajmiam, że znalazłem rozwiązanie problemu - wszyję sobie gumowe paski (albo kawałek troka na gumce) na dole nogawek spodni i będę je zaczepiał pod spodem buta, tak jak pasek od stuptutów. W rezultacie spodnie nie będą schodzić z cholewki! Na to zaś pójdą stuptuty, które będą chronić mnie przed niebezpieczeństwami czyhającymi na szlaku na moją łydkę :)

ps. Używanie stuptutów na suchym lub płytkim śniegu to oczywiście inna bajka.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez łowca jeleni - 16-10-2005, 15:32
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez Leśnik z bieszczad - 07-03-2006, 19:58
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez uosiu-->>owieczka - 07-03-2006, 20:59
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez łowca jeleni - 27-10-2006, 15:19
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 07-12-2007, 12:03
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-04-2008, 08:41
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-04-2008, 10:11
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 08-04-2008, 11:57
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 10-04-2008, 13:18
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 10-04-2008, 13:32
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 10-04-2008, 13:51
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 14-04-2008, 11:23
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 23-02-2009, 12:33
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 23-02-2009, 14:01
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 17-11-2009, 14:33
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez 1984sokol - 17-11-2009, 15:54
RE:[Stuptuty] śniegowce, ochraniacze - sprawy z tym związane - przez sasq pajak/grappa.pl - 19-11-2009, 10:44

Skocz do: