To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Koszulka oddychająca i Longsleeve Ultra Light
#3
DATA RECENZJI:
05-10-2019, 15:38

Koszulka Nessi Ultra Short Sleeve

Użytkowana od kwietnia 2018 roku, w momencie pisania recenzji - rok i 5 miesięcy.

W koszulce przebiegłem 4 biegi ultra (Supermaraton Gór Stołowych – 54km, Bieg 7 Dolin – 64km, Bojko Trail – 80km i Bieg 7 Dolin – 100 km), dwa maratony asfaltowe, liczne półmaratony i krótsze biegi górskie. Koszulkę zakładam również na przynajmniej 2 biegowe treningi w tygodniu.

Mimo dość intensywnego użytkowania koszulka jest w bardzo dobrym stanie. Największą zaletą jest brak chłonności zapachu ciała i otoczenia przy praniu średnio raz na tydzień (40 stopni, kapsułki do prania z Lidla + jakiś płyn do płukania). Nigdy nie próbowałem, ale być może warto wykonać test, ile czasu koszulka zachowa świeżość bez prania. Na materiale widać ślady użytkowania – przez plecak biegowy kolor koszulki wyblakł po obydwu stronach na wysokości lędźwi, a także widać zmechacenie w miejscu, gdzie ramiona plecaka ocierają się o materiał. Z przodu, na wysokości pasa do mierzenia tętna, zrobiło się małe rozdarcie. Nigdy nie miałem problemu z najbardziej newralgicznymi punktami w przypadku otarć (sutki, pachy). W tej kwestii koszulka naprawdę spisuje się na medal i bije na głowę wszystkie inne koszulki, które miałem. Poza tym koszulka trzyma swój kształt i nie rozciąga się w miejscach, gdzie nie powinna. Jest bardzo przylegająca, ale jednocześnie nie krępuje ruchów, więc nie przeszkadza i jest bardzo przyjemna w noszeniu. Jeśli chodzi o kwestię schnięcia mocno przepoconej koszulki to zostało to bardzo dobrze dopracowane. Dla przykładu: po powrocie rowerem do domu z mocnego treningu interwałowego na bieżni (czas dojazdu to około 20 minut) przepocona praktycznie w całości koszulka była przyjemnie sucha.

Oprócz biegów rozpocząłem również w tym roku starty w triathlonie na dystansach 1/8 i ¼ Ironman. Przygotowując się do startów, chciałem przetestować czy koszulka nada się do takich zawodów. Założyłem ją i spodenki do biegania pod piankę z długim rękawem i wykonałem trening open water. Niestety po wyjściu z wody i zdjęciu pianki koszulka była cała mokra, zrobiła się bardzo ciężka i mimo naprawdę szybkiego schnięcia, nie czułem się w niej komfortowo, więc nie mogę jej polecić do triathlonu. Tu zdecydowanie lepiej nada się trisuit – stworzony do tego typu startów, dobry zarówno pod piankę, na rower jak i do przebiegnięcia ostatniego etapu (ja używam najtańszego trisuita z Decathlonu, bez rękawków).

Ze względu na krępą budowę zdecydowałem się na rozmiar M/L. Koszulka jest dobra na szerokość w klatce piersiowej i w pasie, jest niestety trochę za długa (sięga niemal za pośladki). Rękawki nie ściskają za bardzo ramion, ale mogłyby być trochę dłuższe. Gdy otrzymałem koszulkę do testów w tym samym rozmiarze z długim rękawem problemu z długością nie było – koszulka jest znacznie krótsza.

W przypadku obydwu koszulek nadruk z informacją dotyczącą konserwacji oraz składem materiałowym tkaniny jest wciąż dobrze widoczny.
Po wszystkich startach i treningach jestem bardzo zadowolony, z czystym sumieniem mogę polecić tę koszulkę każdemu kupującemu i jest ona warta swojej ceny.

Zalety:
+ szybko schnie,
+ nie powoduje otarć,
+ nie krępuje ruchów,
+ nie chłonie zapachów,
+ wytrzymała.

Wady:
- otrzymany egzemplarz testowy był za długi,
- zmechacenie materiału,
- wyblaknięcie koloru.

Link do zdjęć: https://photos.app.goo.gl/2sivtUMF4SH8VQIv2

OCENA PRODUKTU:

Oddychalność: 5/5
Wygoda: 5/5
Wytrzymałość: 5/5
Ogólna: 5.00/5



Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Recenzja] Koszulka oddychająca i Longsleeve Ultra Light - przez Mathew - 12-07-2019, 16:05

Skocz do: