To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Śpiwór wz 729A MON (letni)
#8
Mam dwa Bergsony (600 i 800).
Tam jest tylko jedna ,,czapka''.
Czyli kompresując ,,siła'' przechodzi na niewzmocnione dno i wszyte do niego paski. Przy tak małych śpiworach nie jest jeszcze jakaś duża i ,,jakoś'' to się trzyma. Przy większym syntetyku pewnie ,,poszły'' by szwy. Z krzyżującymi się paskami to fakt.
Aczkolwiek to jedno z lepszych rozwiązań... niestosowanych powszechnie przez firmy ,,produkujące'' śpiwory.
W 729A kompresja to dosłownie zgniatanie jakby przez dwie powierzchnie a nie dociskanie tylko górną. I paski są na tyle krótkie (wręcz zbyt krótkie, brakuje ze 3-4 cm), że nie można poplątać.
Podobne worki można kupić z demobilu UK.
Często dawałem linki.
Nie jestem fanem troczenia śpiwora na zewnątrz. Ale czasami to jedyne rozwiązanie. Szczególnie odnosi się to do ,,zimowych'' śpiworów typu np. Baza+ (wrzucałem kiedyś zdjęcie jak wygląda Yeti II GT 750 w worku ,,fabrycznym'' w porównaniu do Kestrela 48 - zajmuje 4/5 plecaka) gdy idziemy na weekendowy biwak czy jakieś bacowanie. Można (trzeba?) wtedy go przytroczyć.
I tu właśnie pomocny może okazać się worek z MONu ale od części ,,jesiennej'' 729A. Duże UK demobilowe są lżejsze ale w odróżnieniu od małych są używane i jaki się trafi to loteria - na pewno ,,nówka'' to nie będzie.
Może to pokrętne rozumowanie ale warto zadać sobie pytanie czy lepiej kupić worek za 60 zł czy ,,okazyjnie'' śpiwór z workiem za 80 zł ;)
Na fotach Daniel z pożyczonym od mła letniakiem - ja bym tak nie mógł jakby mi się coś o 4 litery obijało ;) ale ... to wolny kraj
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny


[Obrazek: 9292-8-1.jpg]


[Obrazek: 9292-8-2.jpg]

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Śpiwór wz 729A MON (letni) - przez PRS - 02-11-2018, 20:02
RE:[Recenzja] Śpiwór wz 729A MON (letni) - przez PRS - 03-11-2018, 11:01

Skocz do: