To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Kanfor KALIX
#2
Nie mam Kalixów ale mam podobne ICE PRO - ta sama konstrukcja, tylko z windbloc'u (a więc klasyk).
Co do kieszonki - u mnie jest tak samo ale uważam, że to zamierzony i zdecydowanie potrzebna konstrukcja (choć przy PS być może elastyczność tkaniny niweluje problem). Otóż ''kieszonka'' musi być za długa, bo ''skraca się'' kiedy np łapie się za kijek trekingowy, lub po prostu składa dłoń w pięść. Bez tego naddatku zwyczajnie było by wtedy zbyt mało miejsca. Podobnie jest z wszyciem rzepa - siostra ma rękawiczki z wszyciem na prostą dłoń i klapka odpina się za każdym razem gdy za coś złapie.

Druga uwaga dotyczy samej klapki, która dla mnie ma większe znaczenie przy regulacji ciepłoty niż manipulacjach. Jakoś radzę sobie nawet z lustrzanką w łapawicach, natomiast komfort tego, że na podejściach nie ściągam rękawiczek, tylko odpinam klapkę jest rewelacyjny. Nie zdejmuję rękawiczek więc mi mokre nie zamarzają, zakładanie klapki jest daleko szybsze niż wyjmowanie i zakładanie rękawiczek.

Sam się do kalixów przymierzałem, ale kanfor coś ostatnio oszczędza na rozmiarach (czapki zaczęli robić coraz mniejsze/w zaniżonej rozmiarówce a streczowe rzeczy w zawężonej rozmiarówce lub o zgrozo 1 rozmiarze) więc nic nie dobiorę :/
-------------------------------------------
m

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Kanfor KALIX - przez DJ Tadik - 16-12-2014, 10:08
RE:[Recenzja] Kanfor KALIX - przez m - 16-12-2014, 16:02

Skocz do: