To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Yeti Zero+ NGT Edition - TUBA
#41
Kupiłem ten model i już 3 tygodnie w nim pospałem, moje uwagi:
- materiał bardzo puchoszczelny, znacznie bardziej niż Pertex Quantium
- Poprosiłem o dosypkę 20g puchu do równej wartości 300g (dla rozm. XL). Zabieg celowy polepszający termikę podczas zawilgocenia puchu. Generalnie termikę oceniam na zgodną z danymi producenta. W okolicach zera st. spałem w bieliźnie i sweterku Cumulusa, który robił mi za kaptur, fajna i bardzo wygodna metoda.
- Nie wiem dla czego nie dodano małej listwy puchowej wzdłuż zamka. Ta patka jednak nie jest tak szczelna i w newralgicznych temperaturach dla śpiwora już wdziera się tamtędy chłód. Nie jest to jakoś mocno upierdliwe, ale moim zdaniem listwa puchowa powinna być.
- Fajnie jest to, że śpiwór jest symetryczny i raz można spać z zamkiem po lewej, a raz po prawej stronie. W ekstremalnych warunkach także spokojnie można dać sobie zamek pod siebie i w ten sposób wyeliminujemy ewentualny chłodek od jego strony.
- Krój - jest dobry, ale nie wiem czy idealny i czy taki nie był przypadkiem zamiar konstruktorów z NGT. Moim zdaniem tego typu mumia bez kaptóra powinna mieć taki krój:
http://tiny.pl/gp9j8
czyli zwężać się na samej górze, a nie być jakby na płasko odcięta. Niby linka można zaciągnąć, ale można by to zrobić zawsze lepiej. Fakt, taki krój zacznie mniej przypominać rozłożoną na płasko kołdrę.
- I właśnie rozłożenie na płasko. Doczu pisał o zbyt dużej szerokości w okolicy kolan/łydek. Fakt, jest tam szeroko, ale zwężenie śpiwora w tej części spowodowało by, iz po rozłożeniu go na płasko ten także by się zwężał w dolnej części co już mogło by być upierdliwe jakby miały się nim przykryć dwie osoby. Tu uważam, że jest w tej chwili ok i optymalnie.

Podsumowując, wymienił bym listwę wzdłuż zamka na puchową i przeprojektował górę na bardziej anatomiczną. Reszta ok.
---
Edytowany: 2017-10-04 16:28:27
---
Edytowany: 2017-10-04 16:29:39

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
RE:[Recenzja] Yeti Zero+ NGT Edition - TUBA - przez Arni - 04-10-2017, 15:26
RE:[Recenzja] Yeti Zero+ NGT Edition - TUBA - przez dave. - 12-04-2018, 19:46

Skocz do: