To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Góry i wspinaczka a zdrowie. Rehablitacja stawu kolanowego
#1
Chciałbym się Was poradzić. Od lat łażenia po górach odczuwałem ból w kolanie. Czasem mocniej czasem mniej, ale do tej pory mnie to nigdy nie zatrzymało. Tym razem musiałem jednak sobie odpuścić i zrezygnować. Ból pojawił się od zewnętrznej strony lewego kolana. Oczywiście przyczynę znam, to przeciążenia stawów podczas chodzenia i troszkę jest o tym w wątku o kijkach, ale ja chciałbym zapytać konkretnie jak wygląda sprawa rehabilitacji, czy są jakieś sprawdzone medykamenty oraz ćwiczenia na poprawienie stanu rzeczy.

Przyczyny problemu wzięły się z tego, że ostatnio w ramach redukcji wagi sprzętu nie wziąłem swoich kijków na wyprawę i niestety musiałem zawrócić, bo ból stał się nie do wytrzymania, a ja nie mogłem w konsekwencji zgiąć kolana przez kilkanaście godzin.

Czy ktoś ma wiedzę o zestawie ćwiczeń, albo może udzielić jakieś konkretnej rady w zakresie fizjoterapii, masażu, może jakieś maści czy rodzaju aktywności, które wzmocnią mięśnie odpowiedzialne za staw kolanowy. Będę wdzięczny
Mam nadzieję, że szanowna Administracja pozwoli na dodanie takiego wątku na forum.
-------------------------------------------
Już nie jestem sprzedawcą.

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Góry i wspinaczka a zdrowie. Rehablitacja stawu kolanowego - przez Yeah Tea - 14-09-2011, 14:17

Skocz do: