To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nanoimpregnaty - alternatywa dla materiałów membranowych?
#1
http://superhydrophobiccoating.com/super...othing-48/

Nie wiem czy to nadaje się na nowy temat. W razie ''W'' mam nadzieje, że skończy się na słowne reprymendzie i przenosinach.

W końcu udało mi się z kotłowni wykopać gazetę z przed 2 miesięcy i poszukać odpowiedniego artykułu. W dużym skrócie chodzi o stworzenie wyjątkowo hydrofobowej powłoki. Poliester pokryty ową powłoką zamoczony przez 2 miesiące w wodzie nadal pozostawał suchy. Woda spływa z niego nawet pod kątem 2 stopni. Jeśli ktoś by chciał czegoś więcej szukać to w google warto wpisać ''hydrophobic polyester university of Zurych''

Swoją drogą widziałem kiedyś coś takiego u siebie na uczelni. Tylko wtedy jakoś nie bardzo mnie to zainteresowało. A był to piasek pokryty jakąś hydrofobową substancją, po wrzuceniu do wody i wyciągnięciu go po dowolnym czasie, nadal był suchy i sypki jak piasek dla kota. Będę musiał pokręcić się gdzieniegdzie i obadać temat ;)

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Nanoimpregnaty - alternatywa dla materiałów membranowych? - przez Samuel - 12-09-2010, 22:05

Skocz do: