To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Fjord Nansen Silda
#2
DATA RECENZJI:
27-08-2012, 08:00

Użytkuję nosidło Silda od 3 sezonów. Pierwszy raz włożyliśmy w niego syna jak miał 8 miesięcy (8kg wagi), teraz ma 2,5 roku (13kg, ok. 100cm wzrostu). Od tego sezonu mamy także Deutera Kid Comfort Plus, w którym nosimy młodszego syna. Także mogę ocenić to nosidło w kontekscie Deutera.

Samo wykonanie nosidła jest mniej solidne niż Deutera. Pasy jakoś tak nie do końca przylegają fajnie do dziecka, mimo mnóstwa prób i mimo, że syn rośnie, ciągle nie jest idealnie. Jak był malutki to w ogóle w nosidle gonił. Jak sądze kwestią jest to, że moje dziecko jest bardzo szczupłe i szczególnie jak był malutki nie do końca „wypełniał” nosidło. Nawet dociśnięcie pasków na maksa niewiele pomagało. W Deuterze dziecko siedzi wygodniej, podczas gdy w Sildzie – szczególnie malutkie dziecko – wisi.
Duży minus Sildy jest taki, że od małego jak syn w nim śpi to się zsuwa, głowa mu opada na dół. Zawsze jak w nim zaśnie to się zatrzymujemy i go kładziemy na karimacie, żeby sobie wygodnie pospał. Ale może to specyfika mojego dziecka że nie umie się w nosidle ułożyć.

Daszek w Sildzie, mimo że nie wygląda zbyt solidnie, sprawdził się nam nawet w czasie nawałnic. Synowi owijaliśmy tylko nogi dodatkową peleryną, a na głowę mu nie kapało.
Dużym, dużym, ogromnym plusem Sildy jest rozmiar i ilość kieszeni oraz przestrzeni bagażowej. Jako, że teraz chodzimy po górach z dwójką dzieci w nosidłach, cały potrzebny sprzęt musimy upchnąć w nosidłach. Do Deutera nie wchodzi praktycznie nic, szczególnie kieszeń pod siedziskiem jest niewielka. W Sildzie ta kieszeń wydaje się czasem bez dna. Dodaktowo dużo kieszonek siatkowych. Nawet kieszonka w pasie biodrowym jest bardzo duża.
Fajna rzecz to też zdejmowana cześć na wysokości buzi dziecka, którą można wyprać.
Oczywiście nosidło ma mnóstwo innych przydatnych funkcji, o których pisał poprzednik (dwie rączki do podnoszenia, możliwość postawienia itp).

Syn uwielbia być w nosidle noszonym. Ostatnio wręcz nie chce chodzić nogami. Jak widzi nosidło to się od razu do niego ładuje. Czyli wygląda na, to że to, że mi się wydaje, że mu jest w nosidle niewygodnie nijak sie ma do rzeczywistości.

Generalnie podsumowywując. Wydaje mi się, że nosidło nie nadaje się dla malutkich, szczuplutkich dzieci (chyba, że zimą w kurtce). Jak dziecko ma już to 1,5 roku, ładnie i bardzo pewnie siedzi, to zaczyna być ok. Dla 2-latka to nosidło jest już super.
Caly czas kwestią pozostaje niewygoda spania dziecka w nosidle. Ale może tak jak pisałam, to tylko „przypadłość” mojego syna.
Nosidło bardzo polecam dla osób, które chcą mieć dużo przestrzeni na bagaż (wędrujących samotnie z dzieckiem, rodziców z dwójką dzieci, w czasie wędrówki z namiotem, gdy jeden rodzic niesie cały osprzęt w jednym plecaku, a drugi dziecko + to co wejdzie do nosidła).

OCENA PRODUKTU:

Wygoda: 3/5
Wyposażenie: 5/5
Wytrzymałość: 5/5
Ogólna: 4.33/5



Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Fjord Nansen Silda - przez JarekGd - 20-08-2010, 16:46
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Silda - przez Wilhelmina - 20-08-2010, 17:16
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Silda - przez JarekGd - 20-08-2010, 18:13
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Silda - przez gumibear - 20-08-2010, 20:12
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Silda - przez Fox-trott - 20-08-2010, 20:25
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Silda - przez Barsus - 23-08-2010, 07:12
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Silda - przez JarekGd - 23-08-2010, 08:43
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Silda - przez Barsus - 23-08-2010, 09:24
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Silda - przez JarekGd - 23-08-2010, 09:32
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Silda - przez gumibear - 23-08-2010, 09:32
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Silda - przez Barsus - 23-08-2010, 10:04
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Silda - przez JarekGd - 23-08-2010, 10:29
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Silda - przez Barsus - 23-08-2010, 11:09
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Silda - przez re123 - 01-06-2011, 13:01
RE:[Recenzja] Fjord Nansen Silda - przez Karion - 06-04-2018, 22:24

Skocz do: