To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Wisport Canyon
#7
Wszystko pięknie, sam mam plecak tego typu - Milo Anaconda 30 (w porównaniu z małym Deuterem na rower kumpla wychodzi na trochę większy niż te 30l). Plecy pokryte oddychającą siateczką, wygodne szelki z regulacją długości i dodatkowymi paskami do dociągania plecaka bliżej pleców, wygodna rączka do przenoszenia z plastikową nakładką (nie wrzyna sie w dłoń podczas noszenia). Do kompletu pas biodrowy z kieszonką, mała sprytna tajna kieszen w głównej komorze, siatkowe kieszenie i paski kompresyjne z boku - górne zapinane na klamry - świetnie nadają się do troczenia dodatkowego ładunku, z przodu pętla na czekan i dwie płaskie kieszenie - jedna z zamkiem w kształcie podkowy - cały przód plecaka i druga z pionowym zameczkiem na niej - trochę mniejsza - w bok od tego zamka taśma na akcesoria - ''daisy chain''. Plecak używany na codzień, uczelnia, wyjazdy weekendowe, generalnie wszędzie - wolę mieć plecak pusty niż portfel i dokumenty poupychane po kieszeniach. Użytkowany już kilka lat bez kłopotów. Noszony ciężki na uczelnię - noszę masę gratów, na wyjazdach z dotroczonym polarem/kurtką/termosem, raz chyba nawet śpiwór podpiąłem. Mocny materiał, na razie mocne zamki i klamry, chociaż no name. w jednym tylko miejscu u góry komory głównej zamek wygląda tak, jakby się miał wkrótce wypruć - widać wyciągnięte na długość 2-3 mm nici na długości może 3-4cm - ślad po tym, jak dopinałem plecak na siłę wypełniony kanciastym ładunkiem. Wyglada to tak od ponad roku i się jeszcze nie wypruło :D. Do tych wszystkich zastosowań świetny plecak.

Teraz czas na wady - myślę, że wspólne dla wielu gruszek.
Pas biodrowy jest tu tylko po to, żeby się plecak nie bujał na boki podczas biegu/marszu - kompletny brak udziału w przenoszeniu ciężaru - to daje paskudny efekt, kiedy plecak jest używany jako mały plecak na wypad na zakupy - mocno obciążony bardzo daje się odczuć - szelki wgniatają się w ramiona i powodują, że się człowiek cholernie szybko męczy - chociaż akurat w moim szelki są na tyle dobrze wyściełane, że nigdy nie narobił mi odcisków.
Plecy - właściwie żadnej wentylacji. Na wyjeździe mi to nie przeszkadza właściwie, ale w plecaku miejskim jest to dość uciążliwe - w lecie plecy (przynajmniej moje) są prawie zawsze mokre. Szczególnie dokuczliwe w połączeniu z systemem nośnym - obciążony plecak się niewygodnie niesie, człowiek się męczy, potem poci, a potem jest po prostu cholernie mokry.
Brak usztywnienie pleców - potrafi to dokuczyć - nawet nie tyle coś się wbija w plecy, bo przy tej małej pojemności to żadna filozofia przepakować, ale po prostu przeszkadza. Plecak źle spakowany nosi się niewygodnie - cały czas jest wrażenie, że ucieka na bok. W noszeniu uczelnianym problem rozwiązałem noszeniem dużego segregatora z tyłu komory - i tak go zawsze targam ze sobą, a plecy usztywnia znakomicie. Na wyjazd bez segregatora wystarczy dobrze spakować i ściągnąć pasy kompresyjne.
Przemaka jak diabli - kilka razy przemoczyłem notatki, od tego czasu uważam po prostu.

Generalnie mogę powiedzieć, że porządny plecak tej wielkości spłaci się 100-krotnie. Idealna pojemność na krótkie wyjazdy, zakupy, na uczelnię. Połknie ciuchy na wyjazd, segregatory z notatkami na uczelnię, laptopa do pracy. I zawsze zostanie jeszcze dużo miejsca w środku. Gdybym kupował teraz, to kupiłbym taki, gdzie pas biodrowy przenosi choć trochę ciężar ładunku, a nie tylko stabilizuje plecak, bo to w sumie najpoważniejszy zarzut co do mojego plecaka. Na stronie Milo można w tej chwili zobaczyć następcę Anacondy, ale mi się nawet w połowie tak nie podoba jak mój, szkoda że Anacondy już nie produkują.

Ufff, sorry, że się tak rozpisałem, tekstu tyle co w teście - nawet kiedyś chciałem to jako test napisać, ale jest zasada, żeby nie pisać testów sprzętu już nie produkowanego więc niech zostanie tak jak jest. Uwagi się przy innych gruszkach też przydają.
-------------------------------------------
Beware The Rage Of A Berserker

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Wisport Canyon - przez Gąciar - 25-06-2004, 06:26
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez Mariola - 25-06-2004, 06:56
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez Walter02 - 25-06-2004, 08:44
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez Yoshiru - 26-06-2004, 10:36
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez johnywalker - 26-06-2004, 18:52
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez vick grappa.pl - 26-06-2004, 20:33
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez Wiking - 26-06-2004, 22:06
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez max - 27-06-2004, 09:23
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez tadziu - 27-06-2004, 13:00
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez prosiakt - 05-12-2005, 21:43
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez prosiakt - 05-12-2005, 22:09
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez prosiakt - 12-02-2008, 22:20
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez hnaciu - 25-03-2008, 20:53
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez Mariola - 07-05-2008, 19:48
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez prosiakt - 07-05-2008, 21:24
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez Cahir - 15-04-2009, 12:34
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez jakuub - 15-04-2009, 12:34
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez Laszlo - 15-04-2009, 12:35
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez rwąca rzeka - 15-04-2009, 21:40
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez Goska - 17-09-2009, 12:33
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez kuskus - 27-01-2010, 16:40
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez guapek - 20-04-2010, 22:42
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez brt - 05-05-2010, 23:36
RE:[Recenzja] Wisport Canyon - przez Dzikun - 06-05-2010, 07:53

Skocz do: