To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Choroba wysokościowa, kłopoty z oddychaniem > 4000 m n.p.m.
#1
Witam;

Duzo chodzilem po gorach - ale przede wszystkim Tatry, Beskidy, Sudety, a ostatnio mniejsze gorki na irlandziej Connemarze. (ale nigdy wyzej niz w Tatrach nie bylem)

Jade w ciagu najblizszych tygodni do USA, i bede mial okazje powychodzic na gorki o wysokosci wiekszej niz 4000 m n.p.m. Miedzy innymi Mt. Elbert (4401 m).

Poniewaz ostatnie 2 lata spędzilem mieszkając praktycznie na poziomie morza, boję sie, że mogę mieć klopoty zdrowotne związane z nagla zmianą wysokości. Do tej pory nigdy nic podobnego mi się nie przytrafilo, ale Tatry to nie Góry Skaliste.. Boje się, że nawet jeżdżąc tam samochodem (czesto trasy polozone są powyżej 2000 m.) również może mi sięto przytrafić.

Jakie są Wasze doświadczenia z tym związane? Czy to jest pewne ze będe miał np. problemy z oddychaniem itp.? Czy zależy to od organizmu, i jeśli jestem przyzwyczajony do duzego wysiłku, może to u mnie nie wystąpić?
Jest jakis sposób aby zmniejszyć objawy ''tej choroby'' już w górach? Jest jakiś sposób aby jakoś ''wytrenować sie'' aby te obajwy nie wystąpiły bądź je zminimalizować?
Czy może nie mam się czego obawiać?

Pozdrawiam
Bartek
-------------------------------------------
StonEE

Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
Choroba wysokościowa, kłopoty z oddychaniem > 4000 m n.p.m. - przez StonEE2 - 27-08-2008, 21:41
RE:Choroba wysokościowa, kłopoty z oddychaniem > 4000 m n.p.m. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-08-2008, 09:02
RE:Choroba wysokościowa, kłopoty z oddychaniem > 4000 m n.p.m. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-08-2008, 10:20
RE:Choroba wysokościowa, kłopoty z oddychaniem > 4000 m n.p.m. - przez sasq pajak/grappa.pl - 28-08-2008, 11:24
RE:Choroba wysokościowa, kłopoty z oddychaniem > 4000 m n.p.m. - przez pałeczki krabowe - 06-08-2012, 10:24

Skocz do: