To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] Asolo Scrambler
#2
DATA RECENZJI:
04-02-2012, 12:15

Witam.Kupilem takie nowe sandaly na wyprawe w Pireneye a raczej z zamiarem przejscia calego pasma od oceanu do morza srodziemnego.Przejscie sie udalo depczac trase w 80% w Scramblerach,Czesto chodzac powyzej 2500m i czesto po sniegu co wielokrotnie wywolywalo usmiech na twarzach spotkanych turysrow i nie dowierzanie ze tyle trasy udalo mi sie osiagnac w sandalach,nie wspominajac o plecaku,woda itd,wiec buty mialy na sobie co najmniej 100kg.Wiadomo jak to w gorach ,pokonujac trawersy ida bardzo duze obciazenia na zewnetrzne strony buta.
Wynik jest taki ze po zakonczeniu wyprawy (dwa miesiace)zauwazylem ponadrywane szerokie pasy przednie buta w okolicy lonczenia z podeszwa.
Ciezko mi ocenic czy to bardzo dobre buty czy w miare dobre.Moje Scramble dostaly bardzo mocny wycisk w kazdym terenie woda,bloto ,snieg,skalki.Dlugosc trasy w tych sandalach to okolo 800km.Wedlug mnie problem wynikl z racji szczelin gdzie pas lonczy sie z podeszwa tam zbiera sie piasek i inne zabrudzenia co napewno ma duzy wplyw na zywotnosc buta.
Z konfortu bylem bardzo zadowolony,przyczepnosc tez ok.
Dwa miesiace na buty to chyba troche malo.
Ogolnie bylem zadowolony bo najwazniejsze ze buty nie zawiodly mnie w trasie.
Po powrocie zareklamowalem buty.Buty przyszly naprawione ,lecz w miejscu naprawy mocno uwieraja.Podejrzewam ze taka firma jak asolo odeslala by nowe ,lecz ja nie mialem takie go szczescia i zwrocono mi byty naprawione zapewno u pierwszego lepszego szewca a nowe prywlaszczyl sobie ktos ze sklepu.Chodz moze sie myle.
Glownie uzywam butow asolo mam tez jeszcze od kilku lat ICARUS i FUGITIVE GTX ktore popelkaly i odkleil sie gumowy nosek.
Teraz szykuje sie na Power Matic 500 GV lub TPS.
Troche mnie korci konkurencja boreal ,ale jak dobrze pamietam jeden egzemplarz ktory uzywalem tez sie skonczyl dosc szybko.
ASOLO to zapewne dobre buty.
Pozdrawiam.



Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] Asolo Scrambler - przez tjach - 26-08-2007, 16:31
RE:[Recenzja] Asolo Scrambler - przez Fafik - 26-08-2007, 17:01
RE:[Recenzja] Asolo Scrambler - przez prosiakt - 27-08-2007, 15:09
RE:[Recenzja] Asolo Scrambler - przez tjach - 27-08-2007, 15:38

Skocz do: