To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme
#1
OPIS PRODUKTU:

Skóra - 3,5 mm
Podeszwa - vibram
Izolacja termiczna to Thinsulate® z membraną
Waga - 2300g para

-----------------------------------------------------------------
RECENZJA:

DATA RECENZJI:
19-12-2005, 06:00



Wygląd i wykonanie
Buty wykonane są ze skory 3,5mm (dobrze zaimpregnowanej), wewnętrzna izolacja termiczna to Thinsulate® z membraną oddychającą. Podeszwa jest oczywiście vibramowa, całkowicie sztywna - działa świetnie z każdego typu rakami.(ja używam półautomatów)
Kolor żółty z czarnymi, czerwonymi i zielonymi elementami.
Ciekawym detalem jest język wewnętrzny, który pozwala na dowolne ustawienie go w bucie, a co za tym idzie dobre dopasowanie buta do stopy.Niewątpliwą zaletą jest sznurowanie, które posiada możliwość blokady sznurowadeł tuz poniżej kostki po obu stronach. Sznurowadła są b. mocne, z wyglądu przypominają repsznur. Jako przeloty na sznurowadła zastosowano poza normalnymi haczykami i kółkami dwie pary maluch rolek, po których sznurowadło przesuwa się znakomicie, a prosty mechanizm blokujący tuz poniżej kostki pozwala na szybkie i dokładne zasznurowanie.

Eksploatacja
Ci, którzy odwiedzili jakieś schronisko w Alpach zauważyli z pewnością, że Nepal Extreme należą do bardzo popularnych butów. Tak ''na oko'' szacuje, że stanowią 60-70% wszystkich butów stojących nocą w przedsionkach schronisk alpejskich.Jestem posiadaczem pary owych butów od 2 lat. Zimą używam ich do wspinaczki po lodzie, latem są niszczone w Alpach.Jeżeli chodzi o wspinaczkę po lodzie, są to najlepsze buty jakich dotychczas próbowałem do tego celu. Ich zaletą jest dużą fleksybilność w kostce, co pozwala na doskonałą kontrole podczas wspinaczki oraz wygodę przy podchodzeniu. Najdłużej miałem je na stopach przez 16 godzin bez zdejmowania, 1800m w wejściu i 1000m w zejściu. Po zdjęciu butów nie było nawet najmniejszego obtarcia czy bąbla. Są wygodniejsze od wielu modeli butów trekingowych.

Podsumowanie
Podczas długotrwałego używania razem ze stuptutami zewnętrzna warstwa pomimo impregnacji nasiąka nieznacznie wodą na skutek skraplania się pary wodnej pomiędzy butami a wewnętrznym materiałem stuptutów.Uważam, że mimo dość wysokiej ceny jest to najlepsza alternatywa dla tych, którzy chcą połączyć wygodę z funkcjonalnością.Dziesiątki przewodników alpejskich nie mogą się chyba mylić.

Czas użytkowania: 2 lata

Zalety:
- Precyzja, pozwalają na dokładniejsze wyczucie terenu pod stopa niż skorupy
- Super wygodne przy podchodzeniu, nawet po terenie płaskim
- Trzymają dobrze ciepło, miałem je przez kilka godzin na mrozie ok. -20C i stopy mi nie zmarzły zbytnio
- Sznurowanie

Wady:
- Są ze skóry a wiec raczej nie nadają się na wielodniowe wyprawy (problemy z suszeniem)
- Vibram na podeszwie jest dość miękki, co jest wadą - szybkie zużycie, ale tez zaletą - doskonale tarcie na skale
- Cena nie należy do najniższych
- Dziwna numeracja. Moim zdaniem rozmiary są nieco zaniżone. Normalnie nosze rozmiar 41, a nie 42,5.



Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez zawrat - 19-12-2005, 16:41
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez RobertB - 20-12-2005, 11:49
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez Ronin20 - 20-12-2005, 14:34
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez Pim - 20-12-2005, 15:57
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez luis - 20-12-2005, 21:57
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez Damian - 20-12-2005, 22:20
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez luis - 20-12-2005, 23:43
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez geko - 27-10-2006, 12:42
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez Pim - 27-10-2006, 15:53
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez nez - 05-01-2007, 18:14
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez moje2grosze - 05-01-2007, 19:48
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez moje2grosze - 05-01-2007, 20:30
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez moje2grosze - 05-01-2007, 21:58
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez nez - 06-01-2007, 01:07
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez Mike - 29-05-2007, 22:11
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez grisza - 29-11-2007, 22:25
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez jaco - 30-11-2007, 11:28
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez Rzez - 15-10-2009, 07:43
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez Juno - 15-10-2009, 09:49
RE:[Recenzja] La Sportiva Nepal Extreme - przez Rzez - 15-10-2009, 11:41

Skocz do: