To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


[Plecaki] Za wysoki na Wisport Whistler II ?
#1
Cześć,

niedawno kupiłem sobie Whistlera II o pojemności 35L. Nie ukrywam, że przed zakupem przeczytałem mnóstwo poradników i wybrałem plecak, który spełnia większość moich oczekiwań:  
bardzo wytrzymały (standard wojskowy), pojemny, dużo możliwości regulacji pojemności i kompresji, uniwersalny (nadaje się zarówno do łażenia po lesie, na kilkudniowe wypady, jak i do miasta na zakupy).

A jedną z najważniejszych zalet był - szeroki pas biodrowy.

I tu zaczyna się problem. Po kilkudniowym wypadzie i paru wędrówkach z plecakiem widzę, że coś mi tu jednak nie pasuje. Nie mogę go wyregulować tak, by wygodnie się go nosiło, zwłaszcza z obciążeniem około 10kg.

Mogę go albo założyć z poluzowanymi pasami ramiennymi - i wtedy ciężar prawidłowo tkwi na pasie biodrowym, za to plecak dość mocno odstaje od pleców oddalając środek ciężkości.
Albo dopasować pasy ramienne i wtedy plecak dotyka pleców, ALE skracanie pasów ramiennych podnosi pas biodrowy ku górze i w efekcie mam pas biodrowy powyżej pępka i cały ciężar plecaka na ramionach, bo moje flaki nie zapewniają odpowiedniej nośności Smile . Co zupełnie pozbawia pas biodrowy sensu.

Mam 190cm wzrostu, więc jestem trochę wysoki, ale bez przesady. Przymierzałem go niższej osobie i pasował idealnie, nie było takich problemów.
Więc, czy to jest możliwe, że mam po prostu za długie/wysokie plecy na ten plecak i nie da się z tym nic zrobić?

Czy możecie może polecić jakiś plecak dla wysokiej osoby, 30-40L, z porządnym pasem biodrowym?
Odpowiedz


Wiadomości w tym wątku
[Plecaki] Za wysoki na Wisport Whistler II ? - przez Konw - 05-03-2024, 20:10

Skocz do: