To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Impregnacja obuwia
Czy ktoś z użytkowników używał impregnatu Revivex w żelu do skór? lub innego impregnatu do butów tej marki? jestem ciekaw czy dobrze impregnują ;-)

Odpowiedz
ja bym nie ryzykowała do licowanych butów żadnego żelu. żel na pewno zawiera wodę, teraz OK, ale w zimie jak to nie odparuje i wyjdziesz na mróz to masakra dla buta.
Ja mogę do licowanych butów polecić sno-seal sprzedają to w saszetkach po 3 zł 14gr wystarcza na 2 pary butów w porywach do trzech, trzeba podgrzać trochę buty suszarką żeby dobrze wchłonęły. ten preparat jest z wosku pszczelego, można stosować też czysty wosk z pasieki jeżeli ktoś takowy ma, ale to już więcej roboty z podgrzewaniem.
uwaga na mocno zniszczone buty, mogą po tym bardzo ściemnieć

Odpowiedz
MOŻNA po pierwszym przemoczeniu- przeważnie fabryczna impregnacja jest dobra (jeśli jest oczywiście).

Odpowiedz
Witam. Ja osobiście do impregnacji obuwia używałem impregnatów Grangers.
Buty Kayland contact i TNF pinyon. Buty nie zmieniły koloru i są dobrze zaimpregnowane.
Natomiast ostatnio kupiłem impregnat Atsko Silicone Water Guard. Na razie boję się go używać na obuwie z membraną. W opisie aukcji i instrukcji dołączonej przez dystrybutora niby jest napisane, że można używać do membran, jednak na stronie producenta nie znalazłem o tym wzmianki. Zastosowałem go na obuwiu mojego synka (nubuk jasny- prawie biały) i pojawiły się lekkie przebarwienia wpadające w żółty kolor. Tak więc na skórę nie polecam. I nie wiem jak to jest z tymi membranami i silikonem.
Pozdrawiam
-------------------------------------------
dante

Odpowiedz
Czy ktoś zna może , jakiś środek do pielęgnacji skóry wewnątrz buta tylko coś konkretnie,bo co wejdę do sklepu to mi wciskają co mają pod ręką (albo coś do impregnacji , albo jakieś oleje) chociaż z miny widzę że nie wiedzą czego od nich chcę.
-------------------------------------------
Grzesiek.

Odpowiedz
Krem nivea- nie ma nic lepszego.
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.

Odpowiedz
A wiesz że o tym myślałem
-------------------------------------------
Grzesiek.

Odpowiedz
Preparaty Nikwaxa sa wszystkie na bazie wody, rowniez te do skory licowej i dzialaja. Wody bym sie nie bal. Zawsze odparuje.
-------------------------------------------
Field&Trek

Odpowiedz
Otóż wczoraj wieczorem chcialem zaimpregnowac buty poniewaz uzuwalem ich ostatni raz rok temu a potem lezaly caly rok w szafie. okej zabralem ten impregnat Waterproof http://sklep-turystyczny.wyprawymarzen.p...w-gabka-90 ml,97.html i oto efekty: http://img337.imageshack.us/i/dsc00398l.jpg/ , http://img535.imageshack.us/i/dsc003960.jpg/
myslac ze nie dokladnie pokrylem impregnatem powtorzylem wszystko ale problem pozostal. da sie to jakos usunac?

Odpowiedz
Powody mogą być różne:
1. nieodpowiednie wyczyszczenie butów przed impregnacją
2. impregnat kiepskiej jakości - tego, którego użyłeś nigdy nie używałem, ale ogolnie jest on mniej znany i tańszy od produktów chociażby nikwaxa czy grangersa
3. niedopasowanie impregnatu do rodzaju butów - bardziej znane firmy robią oddzielne preparaty do impregnacji skóry licowej i oddzielne do nubuku/zamszu (Twój impregnat jest teoretycznie do wszystkie, a jak to mówią co jest do wszystkiego to jest do niczego)
4. pamietać też należy, że praktycznie każde użycie impregnatu nieco odbarwia/zabarwia buty, choć nie tak jak u Ciebie

Polecam buty dokładnie wyczyścić, najlepiej przy użyciu ciepłej wody z szarym mydłem, powinno trochę pomóc - chyba że już to robiłeś, a następnie zaimpregnować lekko zwilżone buty jeszcze raz...najlepiej innym środkiem

Odpowiedz
uzywalem tego srodka do butow merell tez z gore-texem i nic takiego sie nie dzialo

Odpowiedz
To czy buty są z Gore-texem, czy z inną membraną, czy też bez membrany nie jest istotne, bo membrana i tak znajduje się wewnątrz buta pomiędzy warstwą zewnętrzną a wewnętrzną. Istotny jest materiał zewnętrzny bo to na niego nakładasz impregnat. Na Twoich zdjęciach wygląda to jak zacieki z soli, którą dodają do zimowych mieszanek do sypania ulic i chodników, w pierwszej kolejnosci i tak postaraj sie buty dokładnie wyczyścić i zobaczyć czy te zacieki schodzą

Odpowiedz
okej umylem je tzn wyszorowalem ciepla woda z mydlem zobaczymy czy da efekty, tamte merelle tez byly z nubuku

Odpowiedz
Wrzucałem gdzieś to już w innym wątku, ale może pomorze:

http://tnij.org/impregnacja

Odpowiedz
poprawy nie widac po zwyklym czyszczeniu, a buty nosilem gora 4 dni sporadycznie chodzac po ulicach. wiec chyba sol odpada. przyjma na gwarancji je?

Odpowiedz
Witam

Mam do zaimpregnowanie takie buciory Trezeta Cyclone Gtx i La Sportiva Nevada Gtx preparatem Grangers. Czy ktoś już eksperymentował na tych butacg?

Odpowiedz
Powiedzcie jak to w końcu jest , mam buty La Sportiva Nevada GTX czy impregnat nakładać na suche czy mokre buty? http://www.grangers.co.uk/productview.cfm?id=25
---
Edytowany: 2011-01-09 15:21:39

Odpowiedz
Jeśli impregnat jest na bazie wody - jak ten z Twojego linka - użyj go na mokre buty.
Jeśli nośnikiem impregnatu jest inny rozpuszczalnik, nanoś go na suche buty.
-------------------------------------------
cześć i czołem

Odpowiedz
Witam,
czym najlepiej zaimpregnować buty LaSportiva Nevada?

Pozdrawiam!
Piotrek
-------------------------------------------
Piotrek

Odpowiedz
Sądzimy, że to nie ten wątek :)

Odpowiedz


Skocz do: