To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Impregnacja obuwia
Zapomniałeś napisać z czego masz buty.

Odpowiedz
fakt, nie wiemy z jakiego rodzaju skóry masz buty(zakładam że to zamsz, lub nubuk, bo licówka nawet nie konserwowana po pół roku nadal jest hydrofobowa) nie znam tego impregnatu, ale prawdopodobnie to on nie działa, lub jest użyty do nieodpowiedniej skóry. zainpregnuj raz jeszcze i zobacz efekty pod kranem:)))
do nubuku polecam tarrago:) lub coś z woskiem
dobry impregnat załatwi sprawe(na pewien czas) ale zanim użyjesz innego impregnatu, pozbądź się z buta starego(polecam mydło, proszek itp)
---
Edytowany: 2007-07-12 00:50:50
-------------------------------------------
Odi profanum vulgus...

Odpowiedz
Przekonałem sie do impregnacji tłuszczowej.
Wszytskie praparaty juz kupiłem, buty natłusciłem olejkiem do skor. I teraz nie mam pojecia ile mam czekac zeby nałozyc tłuszcz do skor.
Mogłby ktos pomoc?
-------------------------------------------
tam da ra ra bum ta rara

Odpowiedz
Dobrze zrobiłeś :)
Jak tylko wsiąknął olej, możesz nakładać tłuszcz

Odpowiedz
i jeszcze jedno, jak tłuszcz masz z woskiem to po nałożeniu musisz albo sporo poczekać np. wystawić buty na słońce, albo nieco podgrzać suszarką, żeby wsiąknął.

Odpowiedz
Czy te tłuszcze muszą być takie zohydzające ich stosowanie? Mam jakiś hiszpański i draństwo nie chce wsiąknąć nawet po podgrzaniu. Mimo dokładnego wytarcia butów teraz do skóry lepi się każdy pyłek, każda drobina kurzu. Może za dużo nałożyłem i skóra już nic nie chce przyjąć?
-------------------------------------------
Zbynek Ltd.

Odpowiedz
hm... no niestety chyba za dużo... polecam użycie zwykłej szczotki do butów (jak przy pastowaniu) i starcie nadmiaru - powinno być bez problemu, tylko z życiem pocieraj :)

Odpowiedz
Witam wszystkich. Jestem tu pierwszy raz.
Przeglądałem te forum dosyć pobieżnie i trafiłem gdzieś na propozycje użycia do impregnacji butów oleju rycynowego. Na innym forum trafił na twierdzenie (z bardzo przekonującą argumentacją), że ten olej do tego celu absolutnie się nie nadaje. Odsyłam do miejsca gdzie jest więcej szczegółów.
http://www.skibicki.pl/forum/viewtopic.p...&start=885

Odpowiedz
po co kombinowac, kup sobie olej do skor w sklepie hippicznym i po sprawie, ja tak zrobilem i sprawdza sie super

Odpowiedz
A czy ja napisałem, że chcę go używać? W ręcz przeciwnie. Ostrzegam przed jego używaniem.
Pozdro.

Odpowiedz
OOOOO widać, że edukacyjny cel Zygmunta Skibickiego (odnośnie oleju rycynowego) zostaje pomału osiągany. Coraz więcej ludków kupuje specjalne oleje do skór, a olej rycynowy do czegoś tam.
-------------------------------------------
piecka

Odpowiedz
tą metodę impregnacji butów (nie z użyciem oleju rycynowego!) stosował już mój dziadek :), więc to jak dla mnie żadna nowość, a że jest wystarczająco skuteczna i relatywnie tania, choć czaso i praco-chłonna to stosuję ją i ja ;)

Odpowiedz
heuiooo mam pytankooo : kupiłam butyyy które sąkremoweeee ..... :Psą ze zamszuu i troche ze skóry. Chciałabym je zmieenić na kolor biały lub czarny ale nie wiem jakXPczy mozna to jakos uczynic u szefca czy jaktam tosi e wabi - specjalisty od butów ;;;;
'''??:P pomuzcie błagam :*
-------------------------------------------
emi

Odpowiedz
elo siemka
jak masz wypasione na maksa kremowe kozaczki to http://www.bialekozaczki.blog.pl/
boshe ty widzish i niegrzmish

RATUNKU
A tak serio dobry szeWc i pytaj ale sznse znikome

Odpowiedz
nie mam kozaczkow tylko normalne butyyyy cos w stylu trampki - skate buty.i nie chce by bylykremowe ...to jest taki jasny odcien kremu XP'
-------------------------------------------
emi

Odpowiedz
Chce by byly BIAŁE lub CZARNE. boo mnieten krem doprowadza doszału.:/
-------------------------------------------
emi

Odpowiedz
XD dziewczyno, ile masz lat??:D

a barwienie takich butków to kiepska sprawa, ale można próbować. tyle że w razie niepowodzenia będą do niczego.

Odpowiedz
a czemu interesuje cie muj wiek? ja sie pytam tu o buty:P
-------------------------------------------
emi

Odpowiedz
Farbowanie butów na określony kolor... Od takich zapytań jest Google lub inna wyszukiwarka, a nie dział o impregnacji na forum o sprzęcie turystycznym :P !

http://www.wizaz.pl/forum/archive/index....57361.html

Wg mnie czarny i biały kolor są na tyle wymagające, że ciężko będzie pokryć jednolicie całe buty. Kolor generalnie się wybiera przed zakupem, a nie po.

Odpowiedz
twUj wiek ciekawi tu każdego faceta :] ...a tak na serio; nie wróżę Ci sukcesu z farbowaniem u szewca butów z kremowych na białe, a juz napewno na czarne. Po (raczej krótkim) czasie farba będzie się zdzierać albo łuszczyć i znowu wyjdzie na wierzch Twój ulubiony krem...
-------------------------------------------
początkujący 40-latek

Odpowiedz


Skocz do: