To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Przyszłość i rozwój NGT.pl - część II
Napiszę, co myślę, jako jeden z adminów.:
1.Obowiązkowa rejestracja do pisania postów- TAK! Do czytania - NIE (oczywiste)
2.Zmiana silnika forum - NIE .NGT to engiete, jedyne i niepowtarzalne. Ku chwale Treewoda. Gdyby udało się usprawnić program i powstrzymać niektóre kwiatki typu znikające wątki, źle przekierowujące linki, byłoby idealnie.
3. Pozostańmy przy sprzęcie. Nie róbmy forum o wszystkim i kolejnego o górach.
4. Zdjęcia każdy może zamieszczać na swojej prywatnej stronie. Tam można szaleć do woli. To też jedyne i niepowtarzalne na innych forach.
5.Konkurs fotograficzny? Czemu nie? Jakby nagrodą był NGTowy Buff?
Tematyka, nie górska, nie krajobrazowa, nie łojancka, nie przyrodnicza, ale sprzętowa- bo to forum sprzetowe.
Za jakiś czas założymy może taki wątek konkursowy. Co Wy na to?
Zdjęcia, jak pisałem, można by zamieszczać na swoich stronach
Albo na zewnętrznych serwerach
6.Oczyszczanie watków to praca mozolna jak diabli. Ale to Wy możecie pomóc ''łapkując'' Już posty z 1 czy 2 łapkami na minus wyrzuca nam w administracji. Potem od razu idą pod nóż/moderację. Więc DO ROBOTY!! Czytać stare watki i łapkować. Kiedyś za to zabrał się Yaro1986, Załapkował nam tyle stron, że nie było, kiedy tego oczyścić. Ale po miesiącu to ogarnęliśmy. Wielkie dzięki.

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
Ja sie zabralem za testy. Posty tez moglbym probowac, ale z tym jest o wiele ciezej gdyz po prostu sie lapkuje. Czasem trzeba przenisc czy skasowac kilka postow, wazna jest kolejnosc wiec bez dodania komentarza czy samodzielnego przeniesienia jest to niebywale trudne. Z recenzja bylo latwiej bo mozna tez bylo dodac komentarz, a nie tylko suche lapkowanie. Oczywiscie mozna wylapkowac jakies kompletnie nic nie wnoszace posty (moze sie za to wezme po sesji), ale tego az tak wiele nie ma. Wiecej jest postow odchodzacych od tematu ale nadajacych sie do innych watkow.
Kolejna rzecz to kasowanie, zablokowanych watkow. Jak przegladalem forum to w starych watkach natknalem sie na zablokowane tematy, i to nie te dlugie watki np o kurtkach tylko szybkie zapytanie jakich pelno typu jakie buty i tylko odpowiedz admina ze temat do kasacji
---
Edytowany: 2011-02-02 19:18:31
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
O tak właśnie. Recenzje. Jakby ktoś pytał, porządek w recenzjach jako taki mamy właśnie dzięki Jarkowi :)
Ale konkretne łapkowanie tematów tez by się przydało. To może każdy. Codziennie po 10 min. ;)
Takie zapomniane zablokowane tematy, jak pisze Jarek, też łapkujcie. Pójdą w kosmos, tylko je trzeba odgrzebać.

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
Teraz przegladalem sobie rozne stare wpisy i troche polapkowalem. Co najbardziej sie rzuca w oczy to odpowiedzi nie na temat. Jest watek/zapytanie o konkretny model a odpowiedzi sa o wszystkich innych modelach o producencie ale praktycznie nic o tym modelu. Jest np pytanie o spiwor X do tego dwie strony odpowiezi a moze ze dwa posty dotyczyly tylko modeluz tematu. NAjczestsze odpwowiedzi to ja mam inny model tego producenta ale jest fajny itp
Mysle ze teraz admini powinni na biezaco przenosic posty ogolnie o producencie czy innym produkcie danej firmy z watkow o konkretnym modelu bo z watkow o konkretnym modelu robi sie dyskusja na temat producenta i wszytkiego co z nim zwiazana i zatraca sie sens takich watkow.
-------------------------------------------
http://www.panoramio.com/user/90763

Odpowiedz
Witam, uważam że naprawdę czas pomyśleć poważnie nad zmianami na NGT, obowiązkowa rejestracja i ocena recenzji przed pojawieniem się na forum tak jak Blatio i inni to postulowali, byłoby dobrym rozwiązaniem .Troszeczkę jestem sfrustrowany jako user takimi sytuacjami jak wczoraj, że jeden admin z komórki prosi innych o zaoranie tematu i to nie pierwszy raz.Jakoś nie mam takiego odczucia że admini NGT wspierają i uzupełniają się nawzajem, ale może się mylę.Jasne można by było to wszystko przemilczeć przecież administracja najlepiej wie jak jest naprawdę ,tylko z mojego punktu widzenia i siedzenia wygląda to nieco inaczej.
Pozdrawiam szanowną administracje i proszę nie traktować tego jako ofensywę.To jest takie moje małe myślenie życzeniowo-marzeniowe.
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.

Odpowiedz
piteros....z drugiej strony nie chce tu naszej klasy że lud rzecze slowo a stado adminow pstryk i wciela w życie slow pisane. Nie chce zachwiania proporcji czas prywatny a NGT. Im mniej w zyciu NGT tym lepiej dla czasu wolnego w gorach. CZego zycze czytajacym, pytajacym i administrujacym. Poszli mi wszyscy w gory a logowanie bedzie jak znajde czas by zmajstrowac new formularz. Ide dalej

Odpowiedz
A jednak coś wyżebrałem ;-P

OT
Gumi wybiegaj się za mnie :-),jeżeli jesteś gdzieś na wyrypie, bo weekend miał być w górach ale dopadło mnie choróbsko i jestem udupiony.
Właśnie kupiłem tikke plus 2 i miałem troszkę ją potestować, ale musi poczekać jeszcze tydzień. :-)
---
Edytowany: 2011-02-13 18:05:58
-------------------------------------------
Przyjaciel.To człek,który mnie zna,a mimo to lubi.

Odpowiedz
oldtrek napisał:
[...] Czy forum ngt ma za zadanie wspomagać sprzedaż tych produktów? Wg mnie chore są przypadki dawania do ''testów'' rożnych produktów przez firmy produkujące sprzęt. Dlaczego testuje jedynie wydzielona z góry część ludzi, głównie związana z administrowaniem forum? Dlaczego takiej koszulki nie dostanę do testu np ja, Troop czy ktokolwiek z czytelników? Dlaczego jedni z pracowników sklepów, firm muszą się rejestrować jako potencjalni lobbyści, a inni już tego nie muszą robić?[...]

Firmy, które przekazują sprzęt do testu same się zgłaszają do administracji. Zawsze wyjaśniamy im, na jakich zasadach działa nasze forum i recenzje. Są to firmy produkujące tańszy i droższy sprzęt. Nie ma tu preferencji ŻADNEJ. Może się zgłosić każdy. KAŻDY -firma Ciapkus, firma MJutMjut. Zawsze w administracji podejmujemy dyskusję, czy wziąć udział we współpracy.

''Część ludzi związanych z administrowaniem forum'' wybierana do testów? Wskaż proszę takowe, może tu?:
https://ngt.pl/thread-6956.html

Czy może masz na myśli tym samym ludzi, którzy najwięcej na forum się udzielają? Przyjeżdżają na zloty? Tworzą swoistą społeczność NGT?
Nie da się, żeby nie były ''związane z administracją''?
Zawsze zakładamy ankietę o Wasze plany przed testem i bierzemy pod uwagę Wasze plany.

oldtrek, uściślij proszę, to, co napisałeś.Podaj konkrety.
Bo ja się z tym nie zgadzam całkowicie.

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
Jest już bardzo późno. Dopiero wróciłem z pracy, ale spróbuję coś sensownego napisać.
NGT zawsze postrzegałem i dalej to czynię jako zbiór subiektywnych opinii użytkowników o swoim sprzęcie turystycznym. To bardzo ważne by opinie były właśnie zwykłych użytkowników, a nie przedstawicieli firm, sprzedawców, marketingowców itd. Ja bardziej cenię sobie opinię zwykłego turysty, który kupił np kurtkę, przetestował ją w terenie i napisał swoje zdanie co do jej przydatności, niż kogoś pracującego w sklepie. Wiadomo nie od dziś, że sprzedawcy zawsze będą sterować do produktów najdroższych, które nie mają zbytu i zalegają w magazynach, i na których mają najwyższą marżę. Wiem, że być może robię krzywdę solidnym i uczciwym pracownikom sklepów/firm ale jeśli będę kiedykolwiek potrzebował opinii sprzedawcy, po prostu odwiedzę jeden z wielu sklepów. Przy okazji. Wiele udzielających się tu czytelników musiało zarejestrować się jako nick+firma, natomiast nie widzę takiego samego postępowania w stosunku do kivaka, który podaje siebie jako sprzedawcę w sklepie autdoorowym. Dziwna niekonsekwencja.
Wszystkie OT powinny znaleźć jedynie miejsce w jakimś wątku z dala od sprzętu. Nie powinno się dopuszczać do chamskich zaczepek, do udowadniania, że moje jest najmojsze itd. Jeśli post traktuje o butach X to pod otwierającym postem powinny być jedynie wpisy traktujące tylko o tych butach, o żadnych innych. Dla przykładu jeśli wątek jest o butach Boreal Atlas to nastęþne posty powinny być jedynie o Boreal Atlas. Nie Boreal a,b,c czy innych tylko o tych tytułowych. Pozwoli to uniknąć udowadniania, że ''ja mam Boreal X, co są o niebo lepsze od Twoich Atlasów''. Kasować wszystkie próby niemerytorycznej dyskusji. Jeśli ktoś napisze post o tym, że np kurtka firmy x jest do dupy bo mi przecieka, to nie może być pod nim wpis sfrustrowanego kolegi jachola, że to nieprawda, a w ogóle to tamten jest głupi. Nie może być tak, że jak ja napiszę, że plecak D mi się nie podoba, jest za drogi, to zaraz ktoś usłużny wyskoczy z tekstami że pewnie jestem głupi bo to jest najlepsza firma. Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Ja mam swoje zdanie, a ktoś inny swoje. Właśnie w tym siła tego forum, że można poczytać wiele opinii na temat tego samego produktu i wyrobić sobie własne zdanie. Proszę dla przykładu prześledzić wątek o Kwande. Niemiłosiernie tą kurteczkę męczyłem w zimie, na wiosnę i opisywałem swoje ''testy'', a pod moimi wypowiedziami widniały wpisy, że ktoś w galerii dmuchał w materiał i ocenia jako zły. Co innego, gdyby gość poszedł na spacer wokół tej galerii i stwierdził, że jest mu zimno, że go uwiera itd. To rozumiem, ma prawo do swojego zdania. Proszę zwrócić uwagę, że z takich dwóch opinii można wysnuć prawidłowy wniosek, że kurtka bardzo fajna, ale trzeba uważać bo może być zimno.
Testowanie ubrań to wg mnie prosta droga do stronniczości, kumoterstwa i próby lobbingu. Co by tu nie pisać, jeśli ktoś przysyła ubranie i prosi o opinię to nie ma bata, chce oczywiście dobrą opinię. Zastanawiam się jak bym się zachował, gdyby jakaś renomowana firma poprosiła mnie o opinię na temat np koszulki, ja bym ją przepocił, zeszmacił na skałach, pod plecakiem a potem bym ją zwrócił w takim stanie z opinią że to jest dziadostwo i bubel? Tak się po prostu nie da. Jeśli w ogóle myślicie o tego typu testach, to niestety jako administracja, moderatorzy, wąska grupa nie powinniście pisać opinii. Lepszym wyjściem byłoby wysłanie takich rzeczy losowo. Takie jest moje zdanie.
Ostatnia sprawa dotyczy finansów. Jeśli dopuszczacie sponsoring ze strony firm to niestety nie będzie to już niezależna grupa testingowa, tylko jakaś karykatura. Po prostu podajcie konto, gdzie zalogowani użytkownicy będą mogli wpłacać darowizny i po sprawie. Jeśli zasady będą jasne to zapewniam Was, że znajdą się fundusze na utrzymanie forum. Jeżeli zgodzicie się na jakąś formę sponsoringu to zrobi się bajzel, posądzenia o stronniczość, naciąganie itd.
Sprawa ostatnia. Zorganizować tak miejsce na serwerach by można było umieścić parę zdjęć ze swoich wycieczek, testów itd. Wszelkie odnośniki do obcych serwerów to pozbycie się prywatności, potencjalne źródło wirusów.
Czy tylko rejestracja? Niekoniecznie. To jest zawsze forma cenzury, z którą tak bardzo walczyli nasi ojcowie. Niech ludzie piszą niezalogowani, ale MERYTORYCZNIE. Odnosi się to do wszystkich stron dyskusji. Troop swoje, ja swoje a kolega sympatyczny swoje zdanie. Żadnych tekstów o tym, że ja mam 50 lat, ktoś tam ma 30 to znaczy że ja mam rację. W żadnym wypadku argument uprawiania turystyki od ''1980 roku'' nie uprawnia twierdzenia że się ma rację!
I na koniec wielka prośba ludzie CZYTAJCIE TEKST a nie dopisujcie swoich teorii. Aż śmiech mnie zbiera, gdy kolega jachol obwinia Troopa o to, że dla niego plecak z Wisport to top nad topy. Pyta się go na jakiej drodze ciągał plecak? Przecież to jakiś obłęd, spowodowany nienaturalną agresją. A przypomnę, że to nie Troop tylko ja mam plecak tej firmy, że ciągałem go na Szczelińcu, że jestem z niego zadowolony, że jest mimo złego traktowania w idealnym stanie, że kupiłem drugi plecak tej firmy, którego noszę codziennie i też jestem zadowolony. Nie odczuwam większej wagi, nie czuję dyskomfortu. Czy mam prawo do takiej opinii, czy tak jak to Rytmar pisze ''ktoś, kto nie miał niczego innego chwali wszystko''.

Odpowiedz
>>, natomiast nie widzę takiego samego postępowania w stosunku do kivaka, który podaje siebie jako sprzedawcę w sklepie autdoorowym

to było już raz dyskutowane, do wglądu na forum...


>>a potem bym ją zwrócił w takim stanie z opinią że to jest dziadostwo i bubel? Tak się po prostu nie da.

a zdziwiłbyś się :) nie każdy test wypadł tutaj pozytywnie, pamiętam jakiś plecak u Jagulara zdaje się ;) Że średnia ocen z testów 'podesłanych' jest wyższa niż z recenzji też mnie nie dziwi, bo producent raczej uważa by dziadostwa nie podesłać. Ciekawym czynnikiem może być też fakt, że testujący nie płaci za sprzęt - więc i wku*w mniejszy jak się coś rozleci albo nie pasuje.


>>Lepszym wyjściem byłoby wysłanie takich rzeczy losowo.

bez jaj, pośledź wątki testów, zapytaj się konkretnie dlaczego ktoś dostał coś do testów, etc.


wybacz, oldtrek, ale bijesz pianę. rozumiem, co masz na uwadze, ale też jestem pewny, że gdy prześledzisz nieco dokładniej zabawy naokoło testowania na NGT to wycofasz choć część z zarzutów :)


Zdravim!

Odpowiedz
>> ''Ostatnia sprawa dotyczy finansów. Jeśli dopuszczacie sponsoring ze strony firm to niestety nie będzie to już niezależna grupa testingowa, tylko jakaś karykatura. Po prostu podajcie konto, gdzie zalogowani użytkownicy będą mogli wpłacać darowizny i po sprawie.''

O jaki i czego sponsoring chodzi?

Jeśli chodzi o finansowanie NGT, to jedyną jego formą jest coroczna zbiórka na serwer, którą urządza Treewood i która jest urządzana właśnie na zasadzie dobrowolnych wpłat od wszystkich chętnych użytkowników.
Z całej tej wypowiedzi nie rozumiem zupełnie istoty tego fragmentu.

Odpowiedz
Dokładnie tak jak pisze Blatio.Utrzymujemy się z własnych dobrowolnych datków.
oldtrek poczytaj trochę popytaj jak to jest naprawdę bo trochę niedoinformowany jesteś chyba. I wyjaśnij o co ''kaman'' z tym sponsoringiem NGT przez firmy.
---
Edytowany: 2011-05-03 09:59:04
-------------------------------------------
Na nizinach zostawiam wszystko to, co mnie męczy.

Odpowiedz
oldtrek
ja osobiście lubię teorie spiskowe, ale przesadzasz
nikt tu nie zarabia, ja podziwiam chłopaków, że im się chcę, naprawdę - vide gumi który tyle się bujał z atmosami z HiMa i nawet sam sobie nie kupił ;-),
vide wybór modelu buffa, który byl zadeklarowany jako niedemokratyczny, a potem zostal dokonany pod glosy uzytkownikow, chociaz wszyscy admini byli za inna opcji, o co kamon...
a że mają słabsze chwile? każdy ma/ a najlepszym rozwiązaniem są konstruktywne krytyka i zmiany na lepsze ;-) pozytywny przykład, etc.
nie idealizuj, życie jest szare nigdy nie będzie białe ;-)
pzdr
---
Edytowany: 2011-05-03 10:19:51

Odpowiedz
dzięki oldtrek za posta, nawet tak późno po pracy.
Ale... nie odpowiedziałeś na moje pytania wcale. Powtórzę, uściślij, podaj konkrety. Kto to są ''ludzie związani z administracją''? Które firmy sponsorują ngt.pl? Jeśli wysuwasz teorię spiskową, popieraj ją dowodami, bo bez tego jest niczym poza biciem piany.
Pisząc rozwlekły elaborat i nie podając konkretów nie posuwasz sprawy dalej. Twoje zarzuty są wciąż nieprawdziwe, nacechowane emocjami. I to nie jest merytoryczna dyskusja, której się domagasz na forum.
Co do nicka i podpisu kivaka:
przeczytaj dokładnie
http://tiny.pl/hdkh9

Do tego też możesz merytorycznie się odnieść.

Co do miejsca na serwerze na zdjęcia:
http://ngt.pl/users/
wejdź na stronę gavagaia:
http://ngt.pl/users/gavagai/
Dostajecie nawet własną stronę na serwerze, którą można dowoli zagospodarować...Za free. O co chodzi?

CZYTAJ proszę portal ngt.pl, zapoznaj się z nim lepiej. Potem oceniaj, a nie przez pryzmat dyskusji w wątku plecakowym, który ociera się o pyskówkę.
Dość, idę na gryllsa (beara) :D

Stare NGT było jak stary dobry narkotyk. Nowe - jak syntetyk nowej generacji - daje w czapę jeszcze mocniej  ;)
Odpowiedz
ech, troche mi ręce opadają.

Choć na akcji atmos, buff i yeti NGT jako NGT jest do przodu z wplatami bo pare zlotych zostanie w kieszeni na przyszle akcje ewentualnie jakies niespodziewane naszywki to....

....nie pisalem a moze warto. Jako marcin (nie admin NGT) jestem w plecy na paliwie, setkach (doslownie) dlugasnych telefonów i nie wspominając że spieszylem sie na poczte by wyslac atmosy przed zamknięciem i porzucilem auto tak że dostalem 50 PLN mandatu. Są to moje koszta, koszta które mnie nie bolą bo NGT to hobby przy okazji pasji jakim są góry....

Nie pisalem tego, ba nawet przez myśl mi nie przyszlo by to ''w koszta wrzucać''.

Oldtrek bardziej przejrzystym nie dam rady być. A prywatnie z racji zawodu prawniczego przyznam że mam na tym punkcie zboczenie.

Przerabialem juz wiele akcji i tlumaczeń. Na ilu już garnuszkach nie bylem. Ba! nawet swojego czasu walczylem z teorią że powstalismy na zlecenie pewnej firmy outdoorowej.

Nie będę Cię przekonywał. Poobserwuj mnie, nas. Nasze posty. Testy, sposób doboru ludzi do testów. Co się dzieje ze sprzętem. Czy jest odkupowany? czy jest darowany? Czy jest zwracany do firm? Nie odpowiem Ci na większość z Twoich pytań, zarzutów bo to pójście na łatwizne względem Ciebie. Poobserwuj
---
Edytowany: 2011-05-03 09:31:03

Odpowiedz
Wydaje mi się, że szmatki do testów dostają ludzie którzy przebywają bardzo często w terenie (częściej niż raz w miesiącu ;-) ) bo inaczej mijałoby sie to z celem, a także są już jakiś czas związani z NGT (znani administracji :-D ).To z moich spostrzeżeń takie dwa warunki ,aby otrzymać coś do testowania ,jak się mylę to proszę o poprawienie.
---
Edytowany: 2011-05-03 13:47:59

Odpowiedz
Szczerze, to mi się chce klnąć! Nie czytacie w ogóle tego, co napisałem. Dorabiacie gębę oraz czepiacie się pojedynczych zdań.
1. Tamat Pana kivaka. Przeczytałem i prawdę pisząc, nic mnie nie obchodzi zdanie kivaka. Ma się dostosować do zasad panujących na forum i podać inny nick, albo niech szuka innego pola do wprowadzania swoich teorii. Dziwię się, że tak lekko traktujecie tą sprawę, Więc jak sprzedawcy w Polsce muszą zmienić nicki, choć tak naprawdę również wypowiadają się w swoim imieniu, a sprzedawca z Wysp już nie musi, a co gorsze nie chce?
2. Blotio i inni. Panowie macie wyższe wykształcenie, trochę już żyjecie na tym Świecie, rozumiecie rodzimą mowę. Czy ja pisałem, że ngt jest sponsorowane przez jakąś firmę?????? Przecież sens mojej wypowiedzi był taki: JEŚLI REDAKCJA DOPUŚCI SPONSORING FIRM W JAKIEJKOLWIEK FORMIE TO ZROBI SIĘ BAJZEL, POSĄDZENIE O STRONNICZOŚĆ I NACIĄGANIE!!!!!!!
Nie jest ważne, że Pan kivak jest dla Was znajomym, przyjacielem, super gościem. Dla mnie jest niewiarygodny jako przedstawiciel sklepu i tyle.
Panowie, bądźcie szczerzy. Nie dopuszczacie innego zdania i szukacie dziury w całym, w tym przypadku we mnie. Nie stać Was na obiektywizm? Jeśli tak to ja rezygnuję ze współpracy.

Ps
Wpis ''jeśli dopuszczacie'' - teraz, jutro, kiedykolwiek. Forma ''jeśli dopuszczacie'' nie oznacza ''sponsorowania przez kogoś''. Żenujące jest tłumaczenie się z poszczególnych zdań.
---
Edytowany: 2011-05-03 10:31:39

Odpowiedz
Tak piteros racja. mniej wiecej musze znac osoby, ich profil aktywnosci, plany na pol roku co najmniej do przodu i owszem troche osóbke znac musze przeciez to ja z prv zasobów odpowiadam za sprzet pomimo że jest on u kogos innego na drugim krancu polski. Choc przyznam że jakies 70-80% potencjalnych testerów znam tylko....poprzez ich aktwnośc na NGT

Przyklad:
z tego testowania: https://ngt.pl/thread-6956-page-3.html

znam tylko cantoresa gdyz w beskidzie niskim dane nam bylo być razem na zlocie.

Odpowiedz
oldtrek chlopie!

równie dorze możemy dyskutowac o ....

- jesli dopuszczamy sprzedaz ngt to....
- jesli dopuszczamy fuzje z odorem to....
- jesli dopuszczamy wykup firmy xyz outdoor sp z o.o. to.....

rozmawiajmy o tym co tu i teraz bo o hipotezach nieprawdopodobnych chyba nie ma sensu prawić i kruszyć kopii
---
Edytowany: 2011-05-03 10:47:59
-------------------------------------------
biegówki w maju:)

Odpowiedz
ja kivaka nie znam, nie spotkalem
ale skorzystalem z jego porad
za co jestem mu wdzieczny
skorzystalem jakosciowo i finansowo rowniez (bo zaoszczedzilem)
o co kamon?

i na koniec gumi, daj sobie spokój...
niech czlowiek sam cos stworzy i pokaze co potrafi, potem niech krytykuje..
mnie juz sie zwyczajnie nie chce czytac tych sfrustrowanych mysli, nie podoba sie to sie nie podoba, wolny swiat

Odpowiedz


Skocz do: