To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
Powiedzcie, drukujecie karty pokładowe na kolorowo czy wystarczy czarno-biało? Dotąd drukowałam w kolorze, ale może wcale nie trzeba? Lecę Ryanairem.
-------------------------------------------
http://acrossthewilderness.blogspot.com

Odpowiedz
Kolor nieważny. Ważne żeby kod paskowy był wyraźny i dał się zeskanować.
-------------------------------------------
https://gameoflife-nextround.blogspot.com

Odpowiedz
Ok, dzięki
-------------------------------------------
http://acrossthewilderness.blogspot.com

Odpowiedz
Ja ostatnio do Izraela (Ovda) zabrałem kartę drukowaną w cz-b, ale miałem ją też w PDF-ie na komórce. I nie była to mobilna karta pokładowa, bo takich to lotnisko nie obsługuje, a jedynie papierowe.
Niemniej jednak pokazałem na bramce PDF-a, pani powiększyła sam kod, machnęła czytnikiem i przeszedłem. Tym razem kartę papierową miałem na wszelki wypadek.
Czarno-białe wystarczają, nawet bez dodatkowych stron z Daugaju Informacjos :)
-------------------------------------------
Yatzek - nadworny tester NGT.

Odpowiedz
Bałam się że mnie skasują na lotnisku za brak kolorowej reklamy na pół strony, w dzisiejszych czasach wszystko jest możliwe... :-)
-------------------------------------------
http://acrossthewilderness.blogspot.com

Odpowiedz
Już nie pamietam kiedy miałem kartę wydrukowana. Ostatnio tylko na komórce bez backupu w postaci papieru.

Odpowiedz
Mogę potwierdzić, że mimo że wizzair uprzedził mnie przy odprawie online że w Ovda nie akceptują kart mobilnych, to na lotnisku bez problemu przechodzi boarding pass jako *pdf na komórce. Sprawdzone (z lekką obawą bo nie miałem kopii papierowej) pod koniec grudnia 2018.
-------------------------------------------
HT

Odpowiedz
Zasięg GSM w górach, głównie Tatrach i podobnych gsmowych zadupiach.
Jako, że operatora zmieniam raz na dobrych kilka lat to nie śledzę zmian, jak to wygląda obecnie? Mam Plusa i z zazdrością obserwowałem innych, kiedy mogli choćby telefon wykonać czy prognozę w sieci sprawdzić. Jakie są wasze doświadczenia z zasięgiem?

Odpowiedz
Zobacz na Playa - ma roaming (chyba) u wszystkich polskich operatorów gsm, więc powinien zawsze cokolwiek łapać.
Inna sprawa, że poszczególne telefony też się różnią ''czułością'' anteny...
-------------------------------------------
JL

JL. (Dzięki za nowe forum)
Odpowiedz
Brońciępanieboże Play, już przerabiałem ten ich zasięg u wszystkich operatorów, nigdy więcej, zatem tego operatora pomińmy w ocenach proszę :)

Odpowiedz
Dlaczego tak sądzisz?
Ja mam jestem zadowolony

Odpowiedz
Tez mam niezłe doświadczenia z Playem (mam kilka kart sim), w moim przypadku najgorzej wspominałem Plusa, a potem TMobile.
Czasem zależy od konkretnego miejsca - trzeba pytać, jakich kart używają ''tubylcy'' (np. obsługa schroniska). Teoretycznie operatorzy mają pokrycie po ok.98%, ale np. byłem niedawno w wiosce blisko Rybnika w jakimś zagłębieniu, gdzie nie łapało żadnego sygnału.
Może telefon na 2 karty? - większa szansa, że coś złapie...
---
Edytowany: 2019-01-07 13:07:30
-------------------------------------------
JL

JL. (Dzięki za nowe forum)
Odpowiedz
Owszem Play może korzystać z sieci innych operatorów, ale inni operatorzy nie muszą traktować połączeń obcej sieci priorytetowo, zwłaszcza w sytuacji maksymalnego wykorzystania przepustowości stacji bazowej. Co często się zdarza gdy stacji na danym terenie jest mało.

2 lata temu w Chacie pod Niemcową: Play - 0% zasięgu, czasem coś na zewnątrz łapało, T-Mobile 50%

Tutaj można zobaczyć mapę stacji bazowych różnych operatorów:
https://mapabts.pl/

Odpowiedz
boguś b
ogólnie jakość i stabilność połączeń, przeciążone sieci, co rusz zanikający zasięg, a sądzę, że się to nie zmieni bo wg statystyk znów najwięcej ludzi migruje do Play właśnie.

jareklie
mam na 2 karty jednak drugi slot zajęty jest już przez kartę SD...

McTofik
no i właśnie w tym rzecz, kolejkowanie czy jak oni to technicznie zwą. Na co mi fakt, że mogę się przełączać na inną sieć jak dwa te same telefony leżące obok siebie mają zupełnie inny zasięg i jakość połączenia. I to w centrum Poznania...

Play odpada i basta.

Pytam, gdyż gdzie się w górach nie pojawię to widzę, że ten mój Plus, który tak niby współpracuje z górskimi służbami, promuje ratownicze aplikacje typu sos itd, a wszędzie gdzie się nie obracam to ludzie z orange czy tmobile mieli zasięg umożliwiający działanie, u mnie było z tym kiepsko...
Z mapy widzę jednak, że raczej Tmobile...

Odpowiedz
W mojej okolicy hula bez zarzutu.
Jest jeszcze jeden szczegół,mój Xiaomi działa lepiej niż Samsung żony.
Orange odpada ,żona ma służbowy,nie polecam

Odpowiedz
Witam,

Pytanie do znawców i specjalistów, zna ktoś czeską firmę Rafiki ?
Mają ciekawy asortyment outdoor, dziś odkryłem tę firmę, warto się w to ładować ?

Pozdrawiam
-------------------------------------------
mnemonic222

Leather is skin.
Odpowiedz
Wszędzie dobrze gdzie nas nie ma ;)
Ja mam T-Mobile.
Bieszczady ogólnie dramat, w niektórych miejscach katastrofa czyli 0 sygnału. W Tatrach podobnie - na grani/szczytach jest (nawet np. na Sławkowskim na Słowacji) - w dolinach bardzo kiepsko. W konkretach np. jedna kreska PRZED schronem w Chochołowskiej, w 5 zero, etc.
Inna inszość to ciągłe ,,szukanie'' sieci, logowanie, gubienie, logowanie... Efekt bardzo szybkie rozładowywanie baterii.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny

Odpowiedz
Mam plusa i w Tatrach jest w miarę OK. W Piątce w schronisku mam zasięg. Na graniach to różnie, czasem pokazuje dwie kreski ale SMSa nie wysyła.

Odpowiedz
Witam.
Szukam spodni na gore-tex 3L
Pierwszym wyborem jest MAMMUT NORDWAND PRO HS PANTS MEN - Rozmiar M, normalna długość, kolor czarny lub niebieski.
Czy wie ktoś o gdzie są dostępne i można je kupić do ceny 2000PLN/450 EUR.
Oprócz tego proszę o podanie jakiś podobnych modeli z innych firm. Sprawdzałem Millet, Dynafit ( tutaj rozważam model Yotei).
Oprócz powyższych wytycznych ważne jest dla mnie aby nie byly za luźne nogawki. Spodnie mają służyć do chodzenia po górach i jazdy na nartach.
Z góry dziękuję za pomoc, linki i opinie.
Pozdrawiam.

Odpowiedz
@PRS też mam T-mobile. Co do szukania: proponuję o ile nie musisz korzystać z internetu:
1. Przełączaj na sieć 2G i konkretnego operatora.
2. Obniżaj jasność ekranu.
3. Jak trzeba 3G to wtedy na chwilę włączaj.
Spadek zużycia znaczny. Taką metodą, jesienią BlackBerry Classic wytrzymało trzy dni w B.Niskim.
-------------------------------------------
Pim

Odpowiedz


Skocz do: