To forum wykorzystuje pliki cookie
To forum wykorzystuje pliki cookie do przechowywania danych logowania, danych o Twojej ostatniej wizycie, pliki cookie na tym forum śledzą również tematy, które przeczytałeś. Korzystanie z forum oznacza akceptajcę ustawień plików cookie. Możesz zmienić ustawienia plików cookie w dowolnym momencie w swojej przeglądarce.


Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi
Czy widział ktoś gdzieś poncho-tarpa ale w rozmiarze ''niemoknące łokcie''? Jestem dość wysoki i szeroki i standardowe poncho na 140-150cm wychodzi u mnie jak krótki rękaw a i jako daszek jest raczej nędzne.
Oczywiście najlepiej jakby ważyło 78g, kosztowało 15zł i wytrzymało pół roku przedzierania po krzaczorach ;)

Odpowiedz
A wojskowe?
Też kiedyś myślałem o ponczo, ale znajdź takie na plecak 75L :-D

Odpowiedz
Właśnie wojskowe (teraz to gł kopie amerykańskich) mają ok 140-145cm szerokości i 200-220cm długości.

Odpowiedz
Czy ma sens wymiana podeszwy w niskich butach podejściowych (Salewa Mountain Trainer z gore)? Starła się już w znacznym stopniu i robi się niebezpiecznie, bo nie trzyma za dobrze podłoża.

Odpowiedz
Bardzo prawdopodobne, że jest to technicznie niemożliwe albo drogie (bo np tylko u producenta). Zrób rekonesans bo może rozwiąć wszelkie wątpliwości

Odpowiedz
@m ,,standardowe'' bele materiału mają szerokość 150 cm - jak odliczysz ,,zakładki'' to wychodzi właśnie 140-145 cm
W Decu masz za 170 zł czerwony płaszcz (ma rękawy) ale nie zrobisz z niego tarpa
https://www.decathlon.pl/peleryna-forcla...02454.html
-------------------------------------------
wynik mierzy siły

Odpowiedz
Dzięki PRS - na pewno obmacam będąc w decu.
Pytam o większe bo o ile przy założeniu awaryjności (ma być such ale na wszelki wypadek mam poncho-tarp zamiast maniotu, kurtki i pokrowca na plecak) to przy deszczu i biwaku pod przykrótkim tarpem byłoby słabo.

Odpowiedz
Zamawiał ktoś coś bezpośrednio z strony aegismax.com?

Odpowiedz
Jakie macie metody na otarcia w okolicach ud? Pytam sie facetow.

Odpowiedz
Dobre majtki , sprawdzają się u mnie 2 modele . maść witaminowa , w poważnym stanie balsolan .
-------------------------------------------
ramol

Odpowiedz
Podobno są 2 szkoły: na ''mokro'' (=poślizg) - np. wazelina lub oliwka, na ''sucho'' - sudocrem lub zasypka dla dzieci ;)
---
Edytowany: 2018-07-31 20:31:27
-------------------------------------------
JL

JL. (Dzięki za nowe forum)
Odpowiedz
Jak używałem poliamidowych to miałem często obtarcia, na ostatnim wyjeździe w czerwcu korzystałem z wełniano - poliamidowych brubecka (40 % wełna), zero obtarć.

Odpowiedz
Stawiam szerzej nogi ;-)

Odpowiedz
Krzysiek, nie opowiadaj :-) Nigdy nie obtarłeś ? :-) ostatnio zaniedbałem otarcia w Pirenejach. Przerąbane w ciepłym klimacie :-)
-------------------------------------------
ramol

Odpowiedz
Miał dziadka Ułana to ma doświadczenie 😂

Odpowiedz
Qrcze ja też i 5 braci drugiego, a nie pomaga :-)
-------------------------------------------
ramol

Odpowiedz
Tylko u wylacznie dobrw gacie
U mnie sprawdzily sie jakies lidlowe ale z tych starszych jeszcze fajny materiał i długość do połowy uda :)
Wszelkie inne sposoby nie dawały oczekiwanych rezultatów,
Pozdrowionka

Odpowiedz
Zamień majtki na kolarki (obcisłe spodenki z dłuższymi nogawkami) - mogą być takie biegowe legginsy noszone jako bielizna. Krótsze nogawki się podwijają, dlatego dłuższe. Albo spodenki z wszytymi takimi spodenkami z siateczki.
-------------------------------------------
m

Odpowiedz
Jeżeli chodzi o ,,bokserki'' to rzutuje długość.
Przykładowo ,,stary'' miot z Lidla był przykrótki o te 2-3 cm i się podwijał.
Ale już sprzedawane kiedyś w Biedrze za podobną cenę (w 2 pakach) są bardzo OK, choć nie idealne.
Mnie w trasach długodystansowych (OK dla mnie są to ,,długodystansowe'', dla Kazia to tylko rozgrzewka ;) ) w porach ciepłych sprawdza się dezodorant z talkiem. Czyli taki, który ,,nieświadomie'' kupiony ,,brudził'' koszulki i lądował na półce.
Druga rzecz to spodnie z dużym udziałem bawełny typu bojówki z demobilu.
Ale to już indywidualne preferencje.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny

Odpowiedz
Zamawiał ktoś coś bezpośrednio z strony aegismax.com?

Odpowiedz


Skocz do: